Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Toxikus a családom? Tényleg...

Toxikus a családom? Tényleg kéne fizetnem?

Figyelt kérdés

Teljesen kikészít lelkileg a családom, főleg anyám. Néha tényleg már azon gondolkodom, velem van-e a baj? Elég hosszú sztori, nem is tudom hol kezdjem...

Anyám... egész életemben anyám megmentője akartam lenni. Szerintem azért, mert valószínűleg manipulált sokszor engem... például nem szeretett ott lakni, ahol voltunk, apám anyja miatt többek között, és azt mondta nekem, én könyörögjek nagyon cukin apámnak, hogy menjünk el onnan, mert nem szeret ott lakni, és őrá úgysem hallgat. 10 éves sem voltam.

Illetve anyám lelki szemetesládája voltam egész gyerek és tinédzser koromban. De nagyon durván. Nem túlzok, ha azt mondom 100-ból 99x az ő panaszkodását hallgattam, kb más témánk se volt, mint apám anyja, vagy ez szar, az szar, a nővérem egy szemét és stb...

Azt már csak zárójelben ideírom, hogy szinte mindennaposak voltak nálunk a durva veszekedések apám és anyám közt. Anyámat nem lehetett leállítani, ha belekezdett valamibe, képes a mai napig órákig tolni a f*szságait megállás nélkül, nem segít, bárhogyan érvel az ember...

Mikor beütött a 2008-as válság, a nővérem és a bátyám tartotta el a szüleimet. Én is nagyjából fenntartottam magam a nyári diákmunkájaimból. Persze a kaját a szüleim fizették, de sokszor előfordult, hogy a saját pénzemből vettem bérletet és stb... Ruhát mindig magamnak vettem. Persze cigire mindig volt pénz, a mai napig iszonyat fáj nekem, hogy egyik télen egy régi szakadt puma cipőben jártam, mert anyámék ,,nem tudtak,, pénzt adni egy olcsó kínai csizmára se, persze a cigi az ment.. ekkor a nővéremtől se kaptam egy tizest sem, arra hivatkozva hogy épp eleget segít ő anyàméknak.

A nővérem vett egy lakást Budapesten mikor még nagyon alacsonyan voltak az ingatlanárak. Akkor annyira szörnyű volt otthon a hangulat anyám meg apám között, hogy kb elmenekültem a nővérem lakásába, hogy ott lakhassak inkább vele. Ekkor elkezdtem dolgozni. Nem akarok itt konkrét összegekről beszélni, mert tudom, hogy mindenki más helyzetben van anyagilag, de nem volt 200 ezer a fizetésem, és szerintem a nővérem tőlem elég sokat elkért, rendes albérleti díjat, cserébe még azt is megszabta ki jöhet hozzám és mikor meg mindenfélével b.szt.tott :D jobban jártam volna albérlettel, ha megengedhettem volna magamnak... De még ez is jobb volt, mint az otthoni veszekedések.

A bátyám... Róla nem sokmindent tudok mondani, egy igazi szerencsétlen, a mai napig a szülői házban lakik, párkapcsolata soha nem volt (40 éves lesz). Gyerekkoromban 1-2x arról dumált nekem, hogy ő hogyan és miként lenne öngyilkos...


Nekem jelenleg van egy saját családom. Van egy tényleg nagyon szép házasságom (rengeteg pszichoterápiás munkám van ebben :D), és egy csodálatos kicsi fiam. Egy vidéki házikót vettünk, és szó szerint erre mi spóroltuk össze erre a pénzt, senki nem segített, évekig kb szórakozni is csak ritkan jártunk emiatt... Szépen el tudjuk tartani a kisfiunkat, én továbbképezni készülök magam egyetemen,hogy még jobban keressek a család érdekében, meg persze magam miatt is, hogy mindig legyen félretett pénz stb...


Apám sajnos már meghalt 1 éve, nagyon beteges volt, meg hát egészségtelenül is élt. Azóta anyámtól is azt hallgatom néha, hogy jobb lenne meghalni.

És itt jönne igazából a kérdésem, ezeket a dolgokat le kellett írnom, hogy milyen helyzetben vagyok jelenleg lelkileg... A nagymamám nagyon lebetegedett és otthonba kell beadni, mert 24 órás felügyelet kell neki, és anyámnak van még pár éve a nyugdíjig. Eddig otthon ápolták a bátyámmal, de a bátyám megint azt mondta, ő öngyilkos lesz, nem bírja ezt a szitut már, nincs így élete, hogy anyámat hallgatja állandóan meg öreganyámat ápolja... (Sosem volt élete szóval nem is értem, miért lett igénye hirtelen erre).

Amikor mamám háza el lett adva, az a pénz 3 felé lett osztva köztem és a testvéreim között, és anyám is megtartott belőle. 3 milliót kaptam, abból vettem egy kocsit, meg a gyerekemnek bútort, ruhákat,mikor még nem született meg. Ez volt az egyetlen anyagi segítség életemben. Azóta is ezt hallgatom anyámtól, hogy ő milyen iszonyat jószívű volt velünk, más szülő megtartotta volna a pénzt. Volt egyszer arra is egy sunyi megjegyzése virágnyelven, hogy bánja, hogy odaadta nekünk.

Most anyám azt kérte tőlünk, hogy adjunk bele a testvéreimmel az öregotthonba. Én ezt visszautasítottam, nem tudok jelenleg segíteni, nem sok pénzt kapok a kisfiam után, és pl a tápszer is aranyáron van. Van félre tett pénzem, de azt az egyetemre akarom költeni, meg a kisfiamra. És iszonyatos lelki terrort kaptam emiatt. Anyám megint meg akar halni, szenved, az unokája az egyetlen öröme, hálátlan vagyok...

Nem arról van szó, hogy nem vagyok hálás az örökségemért, hogyne lennék... De egy válság előtt vagyunk, nekem meg itt van egy kicsi fiam, akinek mindent meg akarok adni, igen, anyagi biztonságot is. Segítettem anyámnak már anyagilag amikor tudtam, jelenleg nem tudok. Nem is tudom, már miket vágott a fejemhez, de rettenetesen fájt...

Röhejes, de anyám komolyam arra is hivatkozott, hogy neki a cigi is havi 40 ezer. De meg ne próbáljak azzal jönni, hogy leszokjon, mert nem fog. A nővérem is azt mondta, az örökség jól jött, most meg nem segítek...

Teljesen kivagyok lelkileg. Máshol is így kezelik az örökséget? Utána lelki terrorban vannak tartva az unokák, gyerekek? Nem tudok ennél kedvesebb, odaadóbb lenni a családommal, egyszer kapnak tőlem egy visszautasítást és kikészítenek. Egyébként sem azt mondtam, hogy soha nem fogok beleadni, de jelenleg nem megy, hogy itthon vagyok a gyerekkel. Ha dolgoznék más lenne a helyzet. Persze most is megkaptam, hogy jobb lenne meghalni, nem így explicit, de célozgatott erre anyám... Nem bírom már, hogy ebben a k*va családban mindenki öngyilkos akar lenni.


Nem tudom mennyire kesze-kusza, remélem valamennyire érthető a történetem. Félkómásan próbáltam összeszedni a gondolataimat, mert aludni se tudtam, annyira bántja ez az egész a lelkemet...



2022. máj. 1. 05:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
37%

Tehát jól értem, a mama házának az árából kaptál, abból lett pl. a kocsi és a gyerekbútor. Most kellene az a pénz egy idősotthonra.

Anyád olyan, amilyen (mérgező), és nem kellett volna előre szétosztania a mama pénzét köztetek, ezt elszúrta. De az, hogy most segíts be anyagilag az idősek otthonába, szóval az a kérése jogos. (Nyilván ezt előre meg kellett volna beszélni, hogy mi lesz akkor, ha a mamának otthon kell)

És ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy anyád cigarettázik, és ahhoz se, hogy mennyi a tápszer ára.

Szerintem.

2022. máj. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
70%
Itt nincs semmi mérgező ( meg nárci se mielőtt valaki felhozná ezt ) simán csak szokásos anyagi dolgok aminek úgymond a hátterébe minden bele van téve, holott simán annyi hogy most illene kicsit úgymond vissza is fizetni.
2022. máj. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
72%

Príma. A mama házának az árát elk*rtátok még az életében, négyen. (3 gyerek plusz anya) Az még egyáltalán nem volt örökség, hiszen a mama jelenleg is él. Most kéne a lóvé, és egymásra mutogattok. (Minek dohányzik, neked gyereked van, stb)

Igaza van anyádnak és a nővérednek is.

De ha szerinted anyádnak olyan cool munka mellett, kb. 60 évesen egy öregasszonyról gondoskodni - mert már nincs meg az otthonra a pénzt -, akkor akár magad mellé is veheted. Jelenleg úgysem dolgozol.

Nincs igazad, kérdező.

2022. máj. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
74%
Azért nem lehetett könnyű nekik sem a hatalmas világfájdalmaddal élni.
2022. máj. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
84%

Sosem volt élete szóval nem is értem, miért lett igénye hirtelen erre


Egészen eddig kicsit sajnáltalak...

2022. máj. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
79%
ha a 3 milliót szemrebbenés nélkül elfogadtad, akkor igen is kötelességed beleadni az otthonba
2022. máj. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
76%

Félkómásan próbáltam összeszedni a gondolataimat, mert aludni se tudtam, annyira bántja ez az egész a lelkemet...


Érdekes az nem bántotta mikor milliókkal lehúztad őket? Akkor tudtál aludni?

Te ülsz fordítva a lovon kérdező. Főleg, hogy ez nem örökség, mivel a mama még él.

2022. máj. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
79%

Ha nincs a pénz, a gyerek nem kap bútort? És azt mondod, anyagi biztonságot akarsz neki???

Talán dolgozni kellett volna, és akkor nem csak kicsi pénzt kapnál a gyerekre.

Egyetemre nem kell pénz, kerülj be államira, és máris csak szakirodalomra kell költeni.


Nekem te semmivel nem vagy jobb, mint ők.

2022. máj. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
87%

Nem volt jogotok (se jogilag, se erkölcsileg) a mama házának az árát elkölteni, felélni. Se anyádnak cigarettára, se neked kocsira költeni.

És nincs jogod (segítés helyett) se a tápszer árára, se a fiad jövőjére, se az egyetemi tandíjra hivatkozni.

2022. máj. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
84%
A pénz, amit kaptatok, nem örökség, hanem a mamád pénze, amihez semmi közötök nem lett volna, míg él. Az a pénz arra kellett volna, amire most kell:idősotthoni beugró, nyugdíjkiegészítés. Az a pénz az örökség, ami azután marad ebből a pénzből, ha a mama meghal, na, ennek kellett volna 4 felé mennie. Igen, most fozetned kell. Nem a te pénzedet, hanem a 3 millióból, a mama pénzéből. Ez akkor is a mama pénze, ha te azt már elköltötted a gyerekedre.
2022. máj. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!