Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rákbetegség a családban...

Emily25 kérdése:

Rákbetegség a családban hogyan lehet lelkileg feldolgozni?

Figyelt kérdés
Az én drága apám több mint 2 éve rákos 52 éves :( nem tudom feldolgozni nem tudok mit kezdeni ezzel ..volt hasonló eset valakinek? Tud valaki segíteni hogyan viszonyuljak ehhez?
2022. ápr. 26. 19:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
AKár meg is gyógyulhat, reméljük hogy sikerül. Gondolj erre Te is.
2022. ápr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos nem lehet előre tudni mi lesz,a sors,dőnt természetesen bízik az ember a jóban előre nem lehet megmondani,nekem mamám túl élte a rákot is aztán mégis jött a covid és elvitte,tehát tényleg nem lehet már tudni,de számomra az meég mai napig botrány az egész.
2022. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
11%

Míg a családtag él mindent meg kell tenni hogy kedvezni neki.

Beszélgetni törödni vele.

Bíztatni nem becsapva a gyógyúlásra hogy az orvos tudomány rohamosan fejlődik talán az ő állapotát is vissza lehet forgatni.

Ezzel a magad lelkiismerete tíszta meg teszed amít tudsz.Magaddal akkor foglalkozhatsz ha ő nem làtja sírhatsz tehetsz bármít de ő elötte légy mindig pozítív.

Ezt igazából elfogadni nem lehet.Egy családtagnak is csak remélni szabad de ezekben a helyzetekben a családtag érzései másodlagos.

2022. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
13 Mintha csak elméleti szöveget írtál volna, de a valóságban fogalmad sincs milyen nehézségek vannak.
2022. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek.


Nem tudok mindenkinek válaszolni de megpróbálom röviden

2,5 évvel ezelőtt rossz indulatu hasnyálmirigy rákot diagnosztizáltak nála akkor nagyon meghökkentünk én gyász időszakot éltem 2 szer volt letètelem nem maradt meg a babám

Az esélye nem annyira rossz mivel azóta nincs áttét és a daganat úgymond stabil de az apukám csont sovány nagyon gyenge a chemo kinyírta őt teljesen nemrég volt neki egy műtét bár a daganatot nem tudják kivenni mert rajta van a fő èren de viszont sugaraztàk a daganatot közvetlenül.

Azóta teljesen össze van törve csak fekszik és most sok benne a víz a hasa , lábai dagadtak azt mondták ez a daganattòl van .

Viszont csináltak neki CT és azt mondták hogy az jó a műtét után .

Lelkileg nagyon megtör engem én nem vagyok önző sokat próbálok vele lenni de egyszerűen nem bírok rá nézni síró görcsöt kapok mert olyan szó szerint mint egy csontváz.

Ezek nagyon fájó dolgok előtte semmit nem mutatok amikor megyek hozzá olyankor mindig mosolygok és biztatom

2022. ápr. 27. 18:10
 16/23 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök neki hogy egy páran meggyógyultak :) tényleg teljesen szívemből kívánom mindenkinek még azoknak is akiket nem szeretek hogy soha ne éljenek ilyent át

És akik velem vannak egy helyzetben azt teljesen megértem és szívesen írnék velük privatban kicsit jól esne nekem is lehet hogy csak egyszerűen arra van szükségem hogy ki beszéljem kiírjam magamból a fájdalmat

2022. ápr. 27. 18:14
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, kedves kérdező! Nálunk anyunak lett egy rendkívül ritka vérképző daganata, két éve transzplantálták, hála Istennek sikerült!


A hasnyálmirigy nagyon durva sajnos, de örülök, hogy legalább nem áttétes! Megértem az érzéseidet, nagyon nem könnyű Nektek. Ha gondolod írhatsz nekem.

2022. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

14 Annyira írok elméleti dolgokat Hogy 1998ban rákbetegen meghalt édesapám

2007ben a férjem akit végig magam ápoltam ês a karomban halt meg.

Gerincbe beültetett kanülön keresztül magam morfiumoztam pelenkáztam ágyban fürdettem -mozsdattam

Semmi jogod így megnyílvánulni senkivel szemben mert nem ismerheted az emberek élettörténetét itt.

Ebben a szituációban a lehető legkevesebb az hogy te mit érzel mit gondolsz.

Itt minden erővel azon kell lenni önzetlenül hogy a betegnek a legjobb legyen fizikailag mentálisan!

Nem mi haldoklunk hanem ők!Majdanán más kérdés ha legszómorubb megtörténik hogy dolgozod fel!

De míg a beteg él ő a legfontosabb nem mi!!!

2022. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem én vagyok a 14-es utolsó, de szerintem az volt a probléma a kommenteddel, hogy azt mondtad, hogy a betegen kívül mindenki másodlagos, ami odáig oké, hogy tegyünk meg mindent a betegért, de azért tönkremenni sem szabad bele. Igen, a beteg a legfontosabb, de ha a család kikészül, az sem jó senkinek. Nálunk anyut lehetett kezelni (17. hsz. vagyok), viszont hihetetlen szintű lelki terrorba kezdett a diagnózis után, én azóta is PTSD-vel küzdök, és semmi sem lesz olyan, mint előtte volt (igaz, nekünk sosem volt igazi, ideális anya-gyerek viszonyunk). Nem csak én, mindenki kikészült bele, végül elment pszichiáterhez, na utána lett valamelyest élhető az életünk. Azóta is gyomorideggel megyek haza, és én is egy bő fél évig terápiába jártam anyám viselkedése miatt.
2022. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó nyílván mindenkit megvisel.Én is ismerek olyan hölgyet akinek a férje együtt lett kezelve az enyêmmel ő nagyon örülök életben maradt néha hallok felőlük a feleség a mai napig szorong hogy a szörnyűség újra ismêtlődik.De ha hiszed ha nem ezt a férjênek soha nem mondja.(Lehet sejti nem tudom)

Persze nehêz nekem sem volt sétagalopp de önfegyelemmel a saját érzelmi világomat a háttérbe szorítani ami szerintem így van rendben meg lehet tenni.A beteg háta mögött lehet sírni örjöngeni saját sorstársakkal tartani a kapcsolatot.De ez ebben az esetben másodlagos

Részemről ennyi évvel a történtek után a munkaterápia segített.A szeretteim halála után munkába menekültem így nem volt idő magammal foglalkozni.Férjem halála után külföldön éltem ott semmi nem emlékeztetett rá.

Kőzel 5év telt el hogy a napi rutinnal együtt megtanultam nélküle élni!

De ez mind másodlagos ma is még ennyi év után is azt kérdezem nem csinálhatam mindent még jobban?Nem az érdekel hogy én hogy vergődttem át a nehéz éveken

Én így állok ehez a têmához de mindenki más!Más beállítottságú!

2022. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!