Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rákbetegség a családban...

Emily25 kérdése:

Rákbetegség a családban hogyan lehet lelkileg feldolgozni?

Figyelt kérdés
Az én drága apám több mint 2 éve rákos 52 éves :( nem tudom feldolgozni nem tudok mit kezdeni ezzel ..volt hasonló eset valakinek? Tud valaki segíteni hogyan viszonyuljak ehhez?
2022. ápr. 26. 19:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Menj segítő csoportba.
2022. ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Igyekezz kihasználni minden együtt tölthető pillanatot.

Muszáj feldolgozni, sajnos akár milyen durván is hangzik, az élet megy tovább. :(

2022. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha jók az esélyei, korán diagnosztizálták, nincs áttét, akkor még sokáig veletek maradhat. Nagyanyám 50 évesen gyógyult fel mellrákbol és csak 80 évesen halt meg, pedig akkoriban még nem tudták jól kezelni. Anyám nem volt ilyen szerencsés, de 4 évet életben tudott maradni ő is, egy,rossz kilátású tüdörákkal. Lelkileg nehéz a hozzátartozónak, de amennyire emlékszem az első hónapok voltak a legnehezebbek a diagnózisa után, 2 év múlva már nyugodt voltam és nem is fogtam fel, hogy tulajdonképpen halálos beteg, jól tudták kezelni, nem látszott rajta semmi.
2022. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Most ez kegyetlenül fog hangzani, de úgy hogy nem magaddal vagy elfoglalva, hanem a beteggel. elég neki megküzdeni a rákkal, nem kell hogy még a saját nyomott hangulatoddal is terheld.
2022. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Milyen stadiumban van?
2022. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

#4: Saját magával is foglalkoznia kell, tekintettel arra, hogy a betegre is hatással lesz, ha a kérdező is megbetegszik. Bármennyire is furcsa lehet számodra, ez nem önzőség és a beteg sem hülye.


Kérdező: Ahogy #1 írta, segítő csoport, pszichológus.

2022. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A rák még nem egyenlő azzal, hogy meg is fog halni hamarosan. Nagyon hatékony kezelések vannak már. Apukám 20 éve gyomorrákban halt meg, de ma már lehet megtudnák menteni. A nővérem szintén rákos ő is kb 2 éve, és tünetmentes, úgy kezelik mintha gyógyult lenne. Amikor megtudtam én is szinte sokkot kaptam. Megműtötték, sugárkezelést, és kemoterápiát kapott, aminek hatására kihullott az összes haja.Bízz benne, hogy meg fog gyógyulni, legyél vele minél többet, ha már nem gyógyítható, akkor imádkozz érte, hogy ne szenvedjen sokat.
2022. ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Életedben sehogy, ugyanennyi idősen apu a stroke után visszamaradt dolgokkal kénytelen együtt élni, én mindent félretettem miatta, sokszor mondom neki hogy bár élnem kéne a saját életem fiatalon, de jobb minden itthoni környezetben számára, a legutolsó dolgokban segítek neki fürdésnél mondjuk, de alapvetően ellátja magát míg én dolgozok, volt olyan hogy inkább kiszakadt a falból a törölköző tartó, ha nincs ott, lehet talpon sem tud maradni mert kiment volna a lába, leszartam vissza felszereltem nincs belőle semmi.


A családunk egy kedves ismerőse, látás kimaradással fordult orvoshoz, a szokásos rutin vizsgálatok valamelyikén előtérbe került a leukémia, innentől szűk 2 hónapot élt még. Az özvegye megmondta, mivel olyan kapcsolatban volt a két család, és a férje is az a típus volt, hogy ez a kimenetel volt a legkíméletesebb, ennél jobb nem igen lehetett már volna.

Magánál volt a férj, ő is elmondta hogy lesz ami lesz, nem tud mit csinálni, míg tudott telefonált, utána már jött a rossz hír.


Sajnos én a legkönnyebb megoldást, az alkoholt kerestem már hetekkel azután hogy megtörtént a baj, és előre kellett tervezni hogy majd miként fognak telni a hétköznapok.

Nekem 29 évesen nem sikerült észnél maradni, mert egyik pillanatról a másikra történt.

2022. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
100%

Igazából úgy tudsz ezzel kezdeni valamit ha hiszel a gyógyulásában ( nem lehetetlen )

Nagyon nehéz de nem lehet ezt vissza fordítani

Ha nincs szerelmed akkor keress kivel meg tudod beszelni és gyűjt az életedben olyan embereket akik miatt akarsz élni

Én is ugyanebben a helyzetben vagyon

Végtelenül szomorú vagyok lelki beteg és így is marad

2022. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is átestem rajta. Két műtét, kemo. 13 éve minden negatív.

Nyugi, nyugi.

2022. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!