Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rákérdezzek, hogy a kutyával...

Rákérdezzek, hogy a kutyával mi legyen, a miénk legyen-e?

Figyelt kérdés

Egyik rokonunk (unokatestvérem) kettős állampolgár. Magyarországra akkor költözött "állandóra", amikor elkezdte itt az egyetemet. Akkor kapta a kutyáját is, aki egy 3 éves samoyed kutyus, tehát nem egy yorkie, vagy pomi, amit kb észre sem vesz az ember.


Évente 3-4 alkalommal járt haza, külföldre, mert a szülei ott élnek. Abban a pár hétben mindig a barátja volt a kutyával, otthon. Viszont szakítottak ősszel, és mikor utazott ki októberben, megkérdezett minket, hogy tudnánk-e vigyázni a kutyára. Mert magával nem akarja vinni, majd csak akkor, ha lediplomázott és visszaköltözik teljesen.

Az volt megbeszélve, hogy megyünk etetni és sétáltatni, játszani vele. De pár nap után el kellett hozzuk magunkhoz, mert otthon mindent szétszedett, vagy ült az ajtónál és sírt (itt ilyen baj már nem volt, nincs is). Viszont az unokatestvérem 2 hét után nem jött haza, hanem hogy marad még egy hetet. Utána eltelt még két hét és én kérdeztem rá, hogy amúgy mizu... Mondta, hogy lelkileg nincs jól a szakítás után, nem akar itt lenni Pesten egyedül és passziváltatni fog, kint marad a szüleinél, hogy összeszedje magát. Én kérdeztem, hogy és a kutyával akkor mi legyen, hazajön érte, vagy mi? Nem, nem akarja reptetni még és hogy maradhatna-e nálunk karácsonyig, mert akkor jönnek haza. Vagy ha nem, akkor adjuk be egy kutyapanzióba és utal rá pénzt... Nekem már ez is fura volt, hogy magától nem szólt volna, kb. olyan volt, mintha elfeledkezett volna arról, hogy amúgy itt hagyott egy kutyát. De persze, maradjon. Utána jött az, hogy nem jönnek haza karácsonykor, mert elutaznak akkor, de majd januárban hazajön egyedül. Teltek a hetek, hónapok, nem jött. És az elején még azért naponta, kétnaponta facetimeoztunk, érdeklődött a kutya iránt, karácsonyra már egy héten egyszer, ha megkérdezte, hogy amúgy minden oké-e a kutyával, házzal.


Most Húsvétkor hazajöttek, gondoltuk, hogy akkor elviszi a kutyát, de nem. Napokkal azután, hogy hazaértek, írt, hogy átszalad egy kávéra, meg menjünk el ebédelni. Meg akkor délután eljött velünk kutyát sétáltatni. Megint én kérdeztem rá, hogy hazaviszi-e, mire mondta, hogy áhh nem, sok helyre kell most járkálnia, fél éve nem volt itthon és hogy nem akarja rángatni a kutyát sem, jobb neki nálunk, a nyugiban. A nevelőapám azt mondja, hogy szerinte a kutyát megnyertük állandóra, így rendezkedjünk be, szervezzünk bármit ezután. Mert pl. nekünk is sokszor szervezést igényel utazásnál, hosszabb programnál, hogy akkor elvigyük-e a nagyszülőkhöz, vagy vigyük magunkkal, vagy mi legyen. Anyukám hajnalok hajnalán jár vele sétálni, én suli után és még este is visszük. Nem rossz kutya, szófogadó, jól nevelt, de azért na, csak van vele teendő mindig.

Szerintetek rákérdezzünk az unokatestvéremnél, hogy ezt az egészet hogy tervezi? Mert most mesélte pl. hogy lett kint neki saját lakás véve, meg hogy mennyire hiányzott neki az ottani élet, kinti barátok. Szóval egyáltalán nem úgy jött le, hogy ő ősszel visszaköltözne Magyarországra (van még neki az egyetemből bőven).


2022. ápr. 25. 09:52
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvanvalo, hogy rá kellene kérdezni. Amúgy ti tartjátok el a kutyát a saját penzetekbol?
2022. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
87%

Nem kerdeznek ra, hanem kozolnem vele, hogy ennyi ido utan ugy erzed, ez a kutya mar hozzatok tartozik/kotodik. Persze barmikor lathatja, setaltathatja.

Mindenesetre egy felelos gazdi nem igy viselkedik.

2022. ápr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
94%

A kérdés az, hogy ti akarjátok ezt a szegény kutyát, vagy sem?

Ha akarjátok, mert megszerettétek és minden nehézség ellenére beilleszthető az életetekbe, akkor írd meg az unokatesónak, hogy a családotok úgy döntött - az ő hozzáállása alapján - hogy a kutya marad nálatok állandó családtagként. Mert egy élőlény, akinek rendezetlen és bizonytalan a státusza és nem egy tárgy, amit majd évek múlva visszaadunk, aztán lesz vele ami lesz!

2022. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
11%
Bakker, 2,3, az meg van azért, hogy a kutya az ő tulajdona és hiába bízta rá másra, attól még ez a nem valtozott? Egy családba fogadott gyerek se lesz a tiéd attól, hogy x ideig te neveled
2022. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Mikor kiutazott, akkor hagyott pénzt nálunk, hogyha bármi van, abból fizessük. De akkor bevásárolt neki kajából, meg ilyen rágcsálós dolgokból, jutalomfalatokból, szóval az vészhelyzetre volt.

Majd amikor mondta, hogy mégsem jön haza, akkor mondta, hogy írjuk, mit veszünk a kutyának/mire költünk vele kapcsolatban és azt kifizeti. De most ez is olyan, hogy nyilván nem írjuk fel, hogyha veszünk neki egy cső teniszlabdát, vagy valami játékot. Vagy ha elfogy a jutalomfalat, vitamin, nem vezetjük tételesen... Szóval kb. a kajájára utalt pénzt december végén utólag, meg hogy vegyünk a kutyának féreghajtót.


Hát ha neki nem kell, akkor vagy nálunk marad, vagy idegenekhez kerül.

Nagyszüleink hiába vannak jó kondiban, pár nap után nagyon fáradtak a kutyától, meg ott van 3 cicus is. És a kutya hiába nem bántaná őket, ők ki nem állhatják és olyankor le sem jönnek az emeletről... Szóval állandóra oda nem mehetne.

2022. ápr. 25. 10:15
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Kvazi van egy kutyatok mar most is, attol fuggetlenul, hogy gondolom utal penzt a koltsegeire. Rakerdezhetsz, de akkor valoszinuleg anyagilag is a ti felelossegetek lesz.
2022. ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
94%

Ő tulajdona a kutya? Papíron lehet, de mások viszik sétáltatni, masok gondoskodnak róla. Már rég elvihette volna a kutyát ha akarja! Én a cicámmal és a nyuszimmal költöztem háromszor is! És ebben volt külföld is, nem csak belföld... 🤷‍♀️

Hozzájárul a kutya költségeihez ez a jómadár legalább?

2022. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Ja most olvasom... hát nézd ha nagyon nem illeszthető be az életetekbe, akkor fajtamentőket érdemes lenne felkeresni. Bár eddig is sikerült megoldani valahogy. Ne járjon már szerencsétlen kutyus kézről kézre. 😟
2022. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
11%

7!


Bakker, a kölcsön autó se lesz a tiéd attól, hogy te vezeted, az albérlet se lesz a te lakásod, a munakhelyeden se leszel tulajdonos attól, hogy ott dolgozol.

2022. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
88%

Én azt a részét nem értem, hogyha ő külföldön van otthon, a szülei is ott élnek, akkor miért "tárolja" a kutyáját több ezer km-re és miért nem a szüleinél?


4-es!

A gyereket is elveszik valakitől, ha elhagyja!

És ez a kutya el lett hagyva, illetve TAVALY OKTÓBERBEN be lett zárva egyedül egy lakásba, ahol szenvedett, sírt. EZÉRT lett onnan elhozva!

És a 2 hétből idestova 7 hónap lett és még nincs vége!

2022. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!