Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megfelelő döntés?

Mi lenne a megfelelő döntés?

Figyelt kérdés

Ősszel leszek 18 éves. Úgy döntöttem, abbahagyom az iskolát, munkába állok és egy munkásszállóra költözöm.

Ennek oka, hogy kiskorom óta folyamatosan terrorizál leki értelemben, jobbnak látom, ha minél hamarabb lelépek itthonról.

Ma ismertettem vele a szándékomat, ordítva veszekedett velem (mint minden nap) .

Egyébként is mindig talál valamilyen indokot arra, hogy belém köthessen, vagy indok sem kell hozzá.


Hogyan vészelhzném át a következő 6 hónapot itthon és léphetnék le minél hamarabb?


2022. ápr. 24. 00:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Míg nemv agy 18 addig sehogy, max mész diákmunkára ahol van szálás is.
2022. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

Pontosan kirol is van szo?

Nem olyan vidamsag a melos elet, mint ahogy te azt kepzeled..na meg a munkasszallo...teke vannak poloskakkal...brrr...

Gondold at...

Koli nem opcio?

2022. ápr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#2

ahhoz sajnos az engedélyére lenne szükség, na meg pénzre.

Anyám mentális beteg, lehetetlen mellette maradni.

2022. ápr. 24. 00:08
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
azért egy érettségit csinálj mar meg..
2022. ápr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

nem valószínű, hogy sikerülne, idén még bukni is fogok

nagyon rosszak a tanulmányi eredményeim

2022. ápr. 24. 00:20
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Ez életed legnagyobb hülyesége, fejezd be a középiskolát!

Ha anyád mentális beteg, hogy vagy nála elhelyezve? Hol az apád, nagyszüleid, gyámhatóság?

2022. ápr. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Ha nagyon rosszul tanul, abból nem lehet repülőt hajtogatni, 6-os. Semmiből nem lesz valami. Nem fog egy reggelre átváltozni jobb tanulóvá, pláne abban a környezetben, ahol él.
2022. ápr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
Később, estin vagy levelezőn is lehet érettségizni, beszámítják a letett éveket. Egy elmebeteg szülő mellől a munkásszálló paradicsom lehet. Én is olyan mellett éltem, tudom.
2022. ápr. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
31%

8 általánossal is lehet boldogulni, ha valaki valóban dolgozni akar. Azaz Budapesten biztos így van, más városról nem tudok nyilatkozni. Nem értem, miért hiszi itt is szinte mindenki, hogy ez a világ vége. DE... nem lehet általános iskolai végzettséggel álommunkát választani (talán sokat válogatni sem az állások közül), sőt, főleg pályakezdőként valószínű bele kell törődni valami siralmas helybe 1-2 évig. Ha ilyen rosszak a körülmények, jobb elmenni dolgozni, viszont mindenképp érdemes átiratkozni és estin folytatni a tanulást. Rossz végzettséggel sem lehetetlen élni ha valaki talpraesett és feltalálja magát, csak az érettségi 2-3x annyi lehetőséget ad, ami nem mindegy... Mellesleg én vissza nem mennék a középiskolába, ezerszer jobb dolgozni, meghozni a saját döntéseimet, szülőktől függetlennek lenni.

Kérdező, írj nyugodtan privátban, talán segíthetek főleg ha esetleg pesti vagy/tervezed, hasonló helyzetben voltam.

2022. ápr. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
17%

Minek érettségizzen le ha egyetemre nem akar menni? 😀

Érettségivel kb ugyanoda veszik fel mint 8 általanossal tudom mert nekem is az van

2022. ápr. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!