Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne a megfelelő pénzügyi...

Mi lenne a megfelelő pénzügyi döntés? bővebben lent

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, házas, feleségem szüleinél lakunk, maradhatunk itt ameddig akarunk.

Van 6-7 millió Ft-om (MÁP+ értékpapírba, részvényekbe meg kp-ba), lakást szerettünk volna venni de nagyon felmentek az árak, CSOK-ot nem akarunk még felvenni. Egy lakás 16 millió körül van és még költeni kell rá.

Melyik lenne a legjobb pénzügyi döntés az alábbiak közül?

- Venni egy lakást mielőtt jobban felmennek az árak, fix kamatozású lakáshitelből. (amúgy utálok lakásba lakni, inkább kertes ház kellene de az meg drágább)

- Maradni anyóséknál, pénzt továbbra is pakolni a részvényekbe, de attól félek, hogy a magas infláció miatt ez a pénz semmit se fog érni


2021. jún. 24. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a jövedelmeteket, illetve érzéketlen és morbid, elnézést, de az sem mindegy hogy van-e kilátásban örökség a következő 5-10 évben

Ennek hiányában nehéz. Az sem mindegy hogy jössz ki Anyósodékkal, mekkora a ház, stb. Egy már-már baráti kapcsolat esetén szerintem nem olyan ördögtől való gondolat az együttélés, pláne ha eléggé elszekálva tudtok élni. Sokan lenézik és kerülik ezt a megoldást, de nagyon gazdaságos tud lenni sok mindenben, szerintem nem rossz dolog ha jól van megoldva.

Én gyűjtögetnék otthon.

2021. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Örökségem lesz (családi ház fele kb 20 millió) de remélem minél később, éljenek még a szüleim sokáig :)


Jól kijövünk, 2 szobás lakás, egyik nagyszobába mi másikba ők.

Attól tartok, hogy a készpénz semmit se fog érni, inkább a tárgyi eszközöknek lesz értéke. Mindennek az ára annyira felment a CSOK meg a sok hülye ingyen hitel miatt. És ha valaki nem akar még gyereket, piaci alapon venne lakást arra senki se gondol :(

2021. jún. 24. 12:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A készpénz nem értékálló, a MÁP+ talán, de nem hoz annyit, mint amennyire az ingatlan árak felmentek az elmúlt években. A részvény befektetés esetleg lehet jobb hozamú, mint az ingatlan árnövekedés.


Viszont. A jegybank most kezdett kamatemelési ciklusba, a lakáshitelek kamatai emiatt növekedni fognak. Ha mindenképp költözni szeretnétek, akkor inkább most tenném, mint 1-2 év múlva. Ha még legalább 5 évig eldekkoltok ott, ahol most, akkor lehet gyűjtögetni és befektetni egy TBSZ-en.

2021. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából sajnos nincsenek itt megbízható jövendőmondók, így leginkább a saját megérzéseidben bízz.

Én tudom, hogyha anyósommal kellett volna élnem akárcsak két hetet is egyhuzamban, már inkább sátrat vertem volna valamelyik híd alatt, csak meneküljek, így részemről nem lett volna kérdés.

Nem tudhatjuk, hogy mi lesz az ingatlanok árával, mi lesz a gazdasággal, jön-e válság, stb. így nehéz bármilyen tanácsot is adni. Csak azt tudom mondani, hogy döntsetek úgy, ahogy nektek a legjobb.

2021. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
jó fej az anyós :)
2021. jún. 24. 13:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha hitelt nem akarsz élhetek csak egy truppon! Más sem szórakozásból vesz fel hitelt hanem azért, hogy ne kelljen az anyja nyakán laknia.
2021. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bőven van annyi pénzed ami jó önerőnek, meg gondolom a feleségeddel közösen terveztek, szóval ha ő is és te is dolgoztok nem lehet olyan nagy gond egy hitel.

Nem tudom hol élsz, de ha 16 milliós házról beszélsz akkor gondolom valahol vidéken.

Kettő jövedelem + az alapból meglévő pénzed pont jó egy kisebb lakáshoz is akár. Szerintem még most érdemes hitelt felvenni, mivel alapkamat emelés(ek) lesz, drágulni fognak a hitelek.

2021. jún. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Miskolcon, igen gondolkodunk rajta DE amíg itt lakunk nem költünk semmire, lehet félre rakni normálisan kb évi 1-2 milliót
2021. jún. 25. 10:02
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem mind a két terv nagyon rossz.

Az A tervvel az a probléma, hogy az árak nem fognak jobban felmenni, hiába emelkedtek az építőipari anyag árak, ahogy emelik majd a jegybanki alapkamat úgy fog behallni az ingatlan piac is.

Továbbá ha útálsz lakásban lakni akkor ne vegyél lakást.


A B tervel pedig az a probléma, hogy a részvények túlárazottak, és ténylegleg nem fog semmit érni a pénz, a gazadasági ciklus végén járunk már így hamarosan számítani lehet egy újabb válságra.


A megoldásra neked kell rájönnöd, mert lehet, hogy én másképpen látom mint te a saját helyzeted.

2021. jún. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha már kertesházban gondolkodsz, miért nem veszel telket, és kezdesz rajta előkészülni épíkezéshez?
2021. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!