Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne a megfelelő pénzügyi...

Mi lenne a megfelelő pénzügyi döntés? bővebben lent

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, házas, feleségem szüleinél lakunk, maradhatunk itt ameddig akarunk.

Van 6-7 millió Ft-om (MÁP+ értékpapírba, részvényekbe meg kp-ba), lakást szerettünk volna venni de nagyon felmentek az árak, CSOK-ot nem akarunk még felvenni. Egy lakás 16 millió körül van és még költeni kell rá.

Melyik lenne a legjobb pénzügyi döntés az alábbiak közül?

- Venni egy lakást mielőtt jobban felmennek az árak, fix kamatozású lakáshitelből. (amúgy utálok lakásba lakni, inkább kertes ház kellene de az meg drágább)

- Maradni anyóséknál, pénzt továbbra is pakolni a részvényekbe, de attól félek, hogy a magas infláció miatt ez a pénz semmit se fog érni


2021. jún. 24. 12:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"miért nem veszel telket, és kezdesz rajta előkészülni épíkezéshez?"


Én túl vagyok egy építkezésen, soha többet.

Eleve a magyar szakemberek leléptek itthonról, ha szerencséd van olyan embereket találsz, akik valamit értenek a szakmához, aztán rohadtul elszálltak az építőanyag árak. Továbbá olyan is volt, hogy a vállalkozó aki bevállalta az adott munkát, lelépett a foglalóval. Érdemesebb várni egy válságot, mint sem elkezdeni építkezni.

2021. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11 Az lehet, de ha végül mégsem építkezik, csak beköti mondjuk a közműveket, vagy kertet épít, a telek akkor is lényegesen jobb befektetés mint az MÁP+, (Aminek a hasznából egyébként drágalátos politikusaink vesznek telket ugyebár, nekünk marad az 5%-os alamizsna, ami kb az inflációra elég ;-)
2021. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Telket tuti nem vennék, mint előttem is írták nekünk is vannak rossz tapasztalataink a "szakemberekkel", nálunk nem leléptek a foglalóval hanem loptak...

MÁP+ arra elég, hogy ne csökkenjen az értéke, részvény jobban hoz. Válságra azt szokták mondani, hogy 1 ember életében 1x van csak, na nekem ez a 2. már :) nem hiszem, hogy lesz újabb az években. De ha lesz tuti bevásárolok jobban részvényekből :D

2021. jún. 27. 11:38
 14/14 anonim ***** válasza:
#13 na, hát ha ennyire jól tudod, akkor mi a kérdés? :)
2021. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!