Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha tehetné mindent kidobna,...

Ha tehetné mindent kidobna, vagy elosztogatna. Hogyan mondjam meg, hogy ne csinálja?

Figyelt kérdés

A nagyimmal lakom, egy elég nagy házban. Sok ruhánk van, ezek legtöbbje babaruha (még az enyémek voltak). Nincsenek rossz állapotban, ami olyan volt azokat kidobtuk, csak szép cuccok maradtak. A nagy része sztem soha sem lett rám adva, a nagyim mégis mindent ki akar dobni, pedig elférnének. 21 éves vagyok, nem mondom hogy maholnap szülni fogok, de 5 éven belül már elképzelhető. Ha már ennyi éven át megvoltak, akkor butaság lenne őket kidobni szerintem. Vagy rosszul gondolom?


Hogyan mondjam meg neki, hogy ne dobáljon ki mindent? Neki is megvannak még azok a ruhák amiket lány korában hordott (legalább 50 éve) ezek mégis útjában vannak...Ugyanúgy apum szerszámaiból (flex, kalapács, fúró) is sok mindent elosztogatott, mert "nekünk az minek?" Rengeteg barkács dolgot kidobott, kb üres lett a műhely....


2010. szept. 16. 12:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Minek újat venni, ha van tökéletes állapotban levő régi? A kisfiamnak én csak és kizárólag azért vettem ruhát, mert megtetszett, de tudtam, hogy nincs rá szükségem..
2010. dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mi is rengeteg ruhát kaptunk amikor vártuk a lányunkat. Nagyon örültünk neki, tetszettek is, akkor.. Aztán ahogy jöttem-mentem, láttam a boltokban, és más babákon szebbnél szebb ruhákat. Akkor eldöntöttem, hogy nem fogom ráadni azokat. Kiszelektáltam a ruhákat, amik nagyon tetszettek, és modernek voltak, megtartottam, a többit elajándékoztam olyan családoknak, akik rászorultak. Azóta a ruhákat vagy újonnan vesszük, vagy az interneten használtan, de újszerű állapotban!

Én azt mondom, Te sem fogod majd ráadni a 20 éves ruháidat, ha látod, hogy milyen ruhákat lehet kapni nem is olyan drágán!

Szóval, ne engedd, hogy kidobja a nagyid, mentsd meg Őket, de magadnak! Emlékbe! Dobozold be, és rejtsd el!

Egyébként nem lehet nagyidnak megmondani, hogy ne dobjon ki semmit, mert az más holmija!! Kérdezd meg, Ő mit szólna, ha kidobnád a számára kedves dolgokat??!!

2010. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Addig örülj mig a te ruháid nem lezsnek útjába,mert akkor te is járhatsz zsákba...nagyikád beteg.
2010. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de annyira utálom, mikor rokonok kidobálják az ember dolgait, mert az nekem úgysem kell. Dobálják ki a sajátjukat!! Így lett oda a kedvenc kabátom is :(
2010. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy neki pl van vagy 5 pár régimódi szandálja. Abból 1-et ha hord nyáron, de inkább kényelmes papucsban jár. Én mondtam neki, hogy akkor dobjuk ki, ha nem hordja. Aztán mondta, hogy "Dehát azok az én szandáljaim, nehogy kidobd" :D Amúgy van, hogy a mostani ruháimra is célozgat, hogy selejtezzek a szekrényemből. Egyébként azzal még nem is lenne akkora baj, ha valami szeretetszolgálatnak el tudnám juttatni ami nem kell (néha szoktuk) de a kukába kidobni, csak azért hogy tele legyen keddre, mikor jön a kukásautó ha már ki van fizetve...áááhhh


Szeretem őt nagyon, de néha kikészít.. :)

2010. dec. 2. 19:50
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd el. ne hagyd hogy kidobja, mert ha belegondolsz egy pici baba nagyon gyorsan nő, és manapság egy bady is 1000ft körül mozog..de vannak drágábbak is..hugom az én babakori ruháimat hordta/hordja itthon meg barátnőméktől is kaptunk és azt is felveszi..van "ünneplős" ruhája amiben orvoshoz meg ilyen helyekre visszük, de itthonra koszolni tökéletes meg felelnek az én kinőtt ruháim, mert semmi bajuk.
2010. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mentális beteg vagy kényszer beteg,pótcselekvés...
2010. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!