Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha tehetné mindent kidobna,...

Ha tehetné mindent kidobna, vagy elosztogatna. Hogyan mondjam meg, hogy ne csinálja?

Figyelt kérdés

A nagyimmal lakom, egy elég nagy házban. Sok ruhánk van, ezek legtöbbje babaruha (még az enyémek voltak). Nincsenek rossz állapotban, ami olyan volt azokat kidobtuk, csak szép cuccok maradtak. A nagy része sztem soha sem lett rám adva, a nagyim mégis mindent ki akar dobni, pedig elférnének. 21 éves vagyok, nem mondom hogy maholnap szülni fogok, de 5 éven belül már elképzelhető. Ha már ennyi éven át megvoltak, akkor butaság lenne őket kidobni szerintem. Vagy rosszul gondolom?


Hogyan mondjam meg neki, hogy ne dobáljon ki mindent? Neki is megvannak még azok a ruhák amiket lány korában hordott (legalább 50 éve) ezek mégis útjában vannak...Ugyanúgy apum szerszámaiból (flex, kalapács, fúró) is sok mindent elosztogatott, mert "nekünk az minek?" Rengeteg barkács dolgot kidobott, kb üres lett a műhely....


2010. szept. 16. 12:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Szerintetek tényleg hülyeség rakosgatni a gyerekruhákat? Tapasztalataitok alapján, van arra esély, hogy egy újszülöttre majd ha oda jutok, akkor ráadjam az én ruháimat? :) Vagy ez csak eltervezés, és úgyis újat fogok venni? :)
2010. szept. 16. 12:49
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem újakat fogsz venni ha meg tudod tenni. De szerintem sem jó ötlet kidobni. Adakozáson nem gondolkodtatok még? Szerintem sok olyan család vagy árvaház vagy ahol nagyon szívesen fogadják az ilyen adományokat és hálásak lesznek nektek értük. Így a mamádnak sem lennének útban és te is megnyugodnál hogy jó helyre kerültek a régi ruháid. Nekem az a meglátásom hogy ha úgy gondolod hogy 5 éven belül (amikorra babát tervezed) olyan anyagi helyzetben leszel, hogy megtehesd hogy ne 20 éves ruhákba öltöztesd a gyerekedet akkor ne tartogasd. Persze ezt nem lehet előre biztosan tudni, de azért következtetni csak tudsz...
2010. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy manapság már "ciki" régi ruhákba öltözni és abba öltöztetni a gyereket, aki nem engedheti meg magának, hogy állandóan új ruhákat vegyen, azt sokan lenézik. De ezzel nem kell foglalkozni. Üljetek le és nézzétek át együtt a ruhácskákat, és ami tetszik, azt kérd el! Ha a nagymamádnak már úgyse kellenek a ruhák és ki akarja dobni, akkor biztos szívesen neked adja őket. Én is hordtam gyerekoromban olyan ruhákat, amiket anno anyu is hordott, és a leendő gyerekemnek is félre van téve egy pár doboznyi ruha, amik még az enyémek voltak :)
2010. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nemtudom, én biztos inkább újakat vennék, a régiekem meg olyannak adnám aki rászorul. Ha jó állapotban vannak, kár lenne őket kukába dobni.
2010. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én beraknám egy dobozba, aztán föl a szekrény tetejére. Onnan nem tudja levenni talán :)
2010. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

miért is ne adhatnád el?

én mikor kicsi voltam, mindent elosztogattam ismerősöknek, akik épp akkoriban szültek, nagyön örültek.. de már megbántam, mikor vártam a lányomat...:(

ami megmaradt a bölcsőm, amit apukám csinált nekem, mielőtt születtem:) abban aludt a kislányom picinek:)

2010. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

miért is ne adhatnád rá?

bocsi, félreírtam:)

2010. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sem hülyeség, hogy félrerakod a ruhákat és úgy tervezed, hogy ezekt fogod ráadni. Persze biztos fogsz venni újat is, de ezeket a ruhácskákat úgyis nagyon gyorsan kinövik, simán jó a használt is. Nincs ezzel semmi gond.


Szerintem ügyes vagy, hogy előre gondolkodol és nem a pazarláson jár az eszed. Sajnos a mai világ nagyon felbolydult. Az emberek sírnak, hogy nincs pénzük, de közben meg eszetlenül költekeznek és lenézik azt, aki kicsit előre gondolkodik.


Legyél büszke magadra, hogy okos lány vagy, és a nagyid elől meg rejtsd el a "kincseid", mert ha van hely, akkor nem árt 1-2 dolgot megőrizni. Persze nem eszetlenül, mert ami kacat, azt tényleg ki kell dobni. Én kertes házban nőttem fel, ahol rengeteg hely volt. Mi mindent félretettünk, sok hülyeséget is, szal kicsit költséges volt költözésnél kipucolni a kacatokat. Viszont most meg lakásban lakom, ahol nagyon pici a hely és sokszor volt, hogy megbántam, hogy korábban kidobtam ezt azt.

2010. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez még semmi ahhoz képest, hogy mit csinált az én nagymamám. Nyáron egy dobozban levittük a téli cipőinket a pincébe, hogy nem legyenek útban, aztán télen mikor már hideg volt, elő akartuk venni a dobozt, de nem találtuk sehol. Aztán kiderült, hogy mindet elégette, mert hát minek az nekünk? Tele volt nike, adidas meg más márkás cipőkkel. Nagyon kiakadtunk.
2010. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Legtöbbször akkor jön rá a pakolhatnék, ha unatkozik. Mindig azzal jön, hogy legyen tele a kuka. Már tényleg az őrületbe kerget...Arról nem is beszélve, hogy a ruhákat átválogattam párszor, és tényleg csak a szépek vannak meg. De őt azok is zavarják...
2010. dec. 2. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!