Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet így élni vagy mit...

Hogy lehet így élni vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
A családommal teljesen megromlott az alapból sem fényes viszonyom. Mindig én voltam a feketebárány, de mióta édesanyám októberben meghalt azóta az egész rokonság teljesen rám szállt és már nem igazán tudom elviselni ezt a helyzetet. A báttyám ellenemfordított mindenkit a rokonságból mert olyanokat hazudozik rólam hogy én egész nap nem csinálok semmit csak fekszek pedig én vagyok pont az aki helyette megcsinál mindent is a rokonok pedig hisznek neki pedig pontosan tudják milyen ember. A másik testvérem akivel eddig jó volt a viszonyom szintén ellenem fordult miatta. Kihasználják a helyzetem hogy már mindenki ellenem van és azt csinálnak velem amit akarnak, lehúznak teljesen anyagilag mondvacsinált dolgokkal. Az e havi fizetésemből nem maradt semmim szinte de még azt a kis pénzemet is el akarják venni. Már ott tartottam hogy hitelt vettem fel mert annyira nem volt pénzem hiába dolgozom szinte már állandóan mert nem is akarok hazajönni. Olyan alpári stílusban beszél velem a báttyám ahogy más a kutyájával sem pedig mindenben meg akarok felelni nekik és mindent megteszek. Már ételre sincsen pénzem, fizetésig éhezni fogok aztán ki tudja mi lesz. Elköltözni nem tudok mert egyedül nem tudom megoldani más ember meg nincs akiben ennyire bíznék. Az apám egy albérletben lakik jelenleg de hozzá sem tudok menni mert ő is és a párja is alkoholisták állandóan részegek ők is mindig tőlem kérnek kölcsön alkoholra szóval ez cseberből vederbe lenne. Nem tudom hova meneküljek innen és már ott tartok hogy előfordul hogy egy teljes éjszakát képtelen vagyok aludni az idegeskedéstől mert azt várom melyikük fog a következő nap belém rúgni és bántani. Legszívesebben öngyilkos lennék, de azt meg nem merem megtenni már pszichológushoz is van időpontom annyira kikészültem ezidő alatt es teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

2022. ápr. 1. 23:38
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de itt egyedül te vagy a hibás. Én úgy szájba taposnám őket ha pénzt mernének kérni, te meg adsz nekik mert ó jaj mit szólnak... Ki nem szarja le? Itt a teljes kapcsolatmegszakítás a megoldás, semmi más.
2022. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha itthon akarsz maradni, akkor ha hitelt veszel fel, ne nekik vedd fel, hanem a kaucióra. Ez a jövőd biztosítéka lesz, tekints rá úgy. Aztán holmi osszepakol, taxi hívás, ahogy előttem helyesen leirta valaki.


Vagy másik lehetőség... Örökre maradsz ebben a helyzetben, amíg élnek a tesóid.

2022. ápr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
De jó volt olvasni a válaszokat. Hogy senki nem jött okoskodni, nem magadban kerestetik a hibát (olyan nincs, hogy mindenki rossz, csak te nem), hanem mindenki azt tanácsolja, lépj ki, lépj le. Tényleg nincs más megoldás, még fiatal vagy, "csak" a félelemmel kell megküzdened. Ha még sok évig hagyod magad ebben a helyzetben, mentálisan úgy le tudsz romlani, hogy feladod. Ennél sokkal többet érsz, látod, itt idegenek jobbat akarnak neked, mint az úgynevezett család. A gondolataidat próbáld a kiutak felfedezésére fordítani, semmiképp ne arra, mit tehetnél még, hogy másképp bánjanak veled. Őket nem tudod megváltoztatni, de magadnak tudsz szép életet alkotni. Első lépés, el onnan, tényleg egy szoba idegenekkel is jobb, mint belenyomorodni a jelenbe. Ügyes leszel, jól látod a valóságot. Majd a párválasztásnál nagyon figyelj, a pszichológus jó gondolat. Ne másnak akarj behódolni, alakítsd saját magad.
2022. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Lépj ki, költözz el, valamint: Vegyél egy feltöltős kártyát és titkosítva aktiváld: az új telefonszámodat se tudják.

Én még lakcímet is titkosítanék (Ügyfélkapun keresztül), lehet valamennyire kíváncsiak rád, ha te "biztosítottad ellátásukat a henye élethez"...

2022. ápr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

A környéken kortárs-segítő csoportok is segíthetnek, valamint kereshetsz a környéken olyanokat, akik lakótársakat keresnek.

[link] őket is megkérdezheted helyzeteddel kapcsolatban.

2022. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
82%
Nincs a kérdezőnek képessége az önreflexióra. Ő maga adja oda a pénzét a családtagoknak, remélve, hogy szeretet kap tőlük cserébe. Nem tesz semmit magáért, innen is csak a sajnálkozást fogadja el, az életképes tanácsokat sértetten elutasítja. Igenis mentális problémával küzd, nagyon jól láthatóan szakemberre van szüksége, mert nem tudja eligazítani a saját sorsát. Életkorilag felnőtt, gyakorlatilag megrekedt a panaszkodós kisgyermekkorban.
2022. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, úgy csinálsz, mintha nem tehetnél semmiről.
2022. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
100%

Nagyon sokan keresnek lakótársat, hogy kevesebb bérleti díjat kelljen fizetni. Keress egy ilyet mindenképpen!


És ne adj nekik pénzt. Nagyon nehéz, megszakad a szíved, de akkor se adj nekik. Főleg nem az alkoholista apádnak. Neki ártasz, ha támogatod az önrombolásban.


Mindenképpen költözz el és mondj nemet. Jogod van hozzá, és nem leszel tőle rossz ember. A saját érdekeidet is szem előtt kell tartanod.

2022. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!