Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet így élni vagy mit...

Hogy lehet így élni vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
A családommal teljesen megromlott az alapból sem fényes viszonyom. Mindig én voltam a feketebárány, de mióta édesanyám októberben meghalt azóta az egész rokonság teljesen rám szállt és már nem igazán tudom elviselni ezt a helyzetet. A báttyám ellenemfordított mindenkit a rokonságból mert olyanokat hazudozik rólam hogy én egész nap nem csinálok semmit csak fekszek pedig én vagyok pont az aki helyette megcsinál mindent is a rokonok pedig hisznek neki pedig pontosan tudják milyen ember. A másik testvérem akivel eddig jó volt a viszonyom szintén ellenem fordult miatta. Kihasználják a helyzetem hogy már mindenki ellenem van és azt csinálnak velem amit akarnak, lehúznak teljesen anyagilag mondvacsinált dolgokkal. Az e havi fizetésemből nem maradt semmim szinte de még azt a kis pénzemet is el akarják venni. Már ott tartottam hogy hitelt vettem fel mert annyira nem volt pénzem hiába dolgozom szinte már állandóan mert nem is akarok hazajönni. Olyan alpári stílusban beszél velem a báttyám ahogy más a kutyájával sem pedig mindenben meg akarok felelni nekik és mindent megteszek. Már ételre sincsen pénzem, fizetésig éhezni fogok aztán ki tudja mi lesz. Elköltözni nem tudok mert egyedül nem tudom megoldani más ember meg nincs akiben ennyire bíznék. Az apám egy albérletben lakik jelenleg de hozzá sem tudok menni mert ő is és a párja is alkoholisták állandóan részegek ők is mindig tőlem kérnek kölcsön alkoholra szóval ez cseberből vederbe lenne. Nem tudom hova meneküljek innen és már ott tartok hogy előfordul hogy egy teljes éjszakát képtelen vagyok aludni az idegeskedéstől mert azt várom melyikük fog a következő nap belém rúgni és bántani. Legszívesebben öngyilkos lennék, de azt meg nem merem megtenni már pszichológushoz is van időpontom annyira kikészültem ezidő alatt es teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

2022. ápr. 1. 23:38
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Nezd igy:


Adsz penzt= szemetkent kezelnek.

Nem adsz= szemetkent kezelnek.


Tehat? Hol itt a logika?

Milyen hazban laktok? Gondolom kozos.

Kerd a reszedet es akkor koltozz el. A rokonokkal ne foglalkozz, senkit sem vagy kotelezo eltartani.

Amugy ne haragudj, hogy ezt irom, de amig ilyen balek vagy es nem tudsz a sarkadra allni, addig ne is vard azt, hogy jobbra fordul a sorsod. Valamilyen szinten te tehetsz errol, nem hiaba mondjak: "Segits magadon es Isten is megsegit".


Ui: mar az is eleg meredek, hogy alkoholistaknak te veszed az alkoholt. Normalis vagy?


Szivesen,nincs mit!

2022. ápr. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Előző jól írja, ebben a helyzetben "jót nem tudsz tenni" tehát nagyjából mindegy hogy mit teszel.

Én nem tudom milyen nevelésnek az eredménye a megfelelési kényszer, lehet hogy a "ha nem vagy olyan mint amit elvárok akkor nem szeretlek/nem szólok hozzád" típusúnak, de mielőbb húzd meg a határaidat, mert a saját életedben fogsz problémákat okozni (eladósítod magad hitellel) olyan emberek miatt, akik manipulálnak, mert önmaguk képtelenek valamire. Ezért kéregetnek, szemétkednek.

A rokonok meg ne érdekeljenek, hogy "mit gondolnak", sok ember van, aki nem törekszik az igazság megismerésére, tehát befolyásolható, manipulálható bármivel, örülj hogy nincs kapcsolatod ilyen emberrel.

Teljesen meg tudom érteni egyébként, hogy fáj, rosszul esik.

2022. ápr. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%

Ha neked ez jó - márpedig jó, különben már leléptél volna, akkor nem lehet veled mit csinálni.


Költözz el másokkal együtt - de amikor a legutóbbi kérdésedre ezt válaszoltam, lepontozál ;)

2022. ápr. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Akár másokkal együtt történő szobabérlés akár bármi, de el kell onnan menned mielőbb.
2022. ápr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Zárd el a pénzcsapot. Ne félj kinyitni a szádat, pont attól fognak visszavenni. Azért taposnak rád, mert hagyod. Tudom, hogy nehéz, mert én is konfliktuskerülő vagyok, de amikor ki kellett lépnem egy érzelmileg bántalmazó kapcsolatból, egyszerűen muszáj volt összeszednem magam, és szembeszállni. Folyton mondogattam magamnak, hogy erős vagyok, képes vagyok rá. És amikor visszaszóltam, hogy ez lesz meg az lesz, tényleg visszavett. Nekem azért könnyebb volt, mert a szüleim támogattak, pedig mindent elkövetett hogy megrontsa a viszonyunk, az összes barátomat sikerült elmarnia mellőlem. Ne add fel!
2022. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy most őrült ijesztőnek hangzik, de hidd el: ha megszakítod velük a kapcsolatot örökre, akkor óriási teher esik le a válladról majd. Fáj, hogy nincs rendes családod, pedig lehetne. Igen, a sajátod! Egy normális párral, ha akartok, gyerekekkel. Nem ezzel a lehúzó bandával!

Nem fognak megváltozni, ha minden ugyanúgy történik, mint eddig. Én kb pont lesz*rnám, hogy mit terjesztenek rólam. Terjesszék. Egy fillért nem adnék innentől kezdve, amíg rendbe nem teszem a dolgaimat, és össze nem jön a 2 havi kaució. Szobabérlésben gondolkodj, ne lakásban. Menni fog, csak erősnek kell lenned!

2022. ápr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyszer kell, hogy végleg beteljen a pohár és összeszedd magad egy új élethez. Onnantól jobb lesz. Meg kell velük szakítani a kapcsolatot, ez egyértelmű. Nem vagy köteles más alkoholizmusát anyagilag támogatni, stb. Raktározz a pénzedből, hogy összejöjjön a kaució és menj. Már rég mehettél volna, ha nem herdálod rájuk a pénzedet. Saját károdra engeded magad befolyásolni. Embereld meg magad, hisz látod, hogy kihasználnak csak. Nem minden a család. Ez nem család.
2022. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad hány éves vagy, vagy én nem láttam.

Én mindenesetre a helyedben nem hitel felvételén gondolkodnák, hanem elköltöznék, és olyan munkát vállalnák, ahol szállást is adnak. Ha van nyelvtudásod, külföldön is nézgelődnék állás után, aztán megszakítanák minden kapcsolatot ezzel a családdal.

2022. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
47%

Jól mondták előttem, azonnal(!!!) ki kell lépni ebből a helyzetből. Tudom nehéz, de meg tudod csinálni. Egy alternatíva: KAPTÁR Kft. - ők Németországba visznek ki embereket leltározni kis üzletekbe. Szinte bárkit kivisznek, szóval no para. Hívd fel Gergőt +37 30 664 8932 Kivisznek, szállást adnak, tudsz felvenni előleget a fizetésedre, kb folyamatos a munka, pár hónap kivételével. Ez egy lehetőség (én ezt ismerem), de szerintem nagyon sok ilyen van még.

Lépj ki és lépj le :) ez a legjobb megoldás.

2022. ápr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, 20 éves vagyok. Köszönöm a válaszokat.
2022. ápr. 2. 09:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!