Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet erre babát vállalni? Ti...

Lehet erre babát vállalni? Ti megtennétek?

Figyelt kérdés

Saját ház, hitel nincs, kb. 240 ezres összbevétel, ebből 60-70 rezsi (igaz, télen). Nekem (leendő anyuka) majd a szüléskor kb. másfél éves 8 órára bejelentett munka, előtt fél évig 6 órára. Egy éve vagyunk házasok, de előtt már két és fél évet együtt éltünk! Nagyon jól megvagyunk, imádjuk egymást!

Úgy érzem a házasságunk készen áll a babára, és mi is, de annyira nem tudom, hogy mennyibe kerül egy bébi, hogy félek. Nem luxusban akarok én élni, de egy közép színvonalat szeretnék neki biztosítani! Mivel soha nem foglalkoztam vele, még azt sem tudom, hogy mennyi Gyes-t, Gyed-et kapnék!

Meg lehet élni ennyiből egy babával? köszönöm a válaszokat


2010. szept. 14. 08:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
65%

Azok csak nyávogások,hogy ennyi a gyerek meg annyi.

Nem akarok vitát indítani,de 100 ezertől is többet megspórolsz,ha nem fogadsz orvost.Én is hülye voltam az elsővel,hogy fogadtam,nem szül meg helyetted senki,neked kell végigcsinálni.Én azért nem fizettem a másodiknál,hogy az orvosnak legyen 1-2 jó szava.Annyit nem ér.

A másik,ha lesz tejed a baba fél éves koráig bőven el van azzal,jóformán csak a pelenka kell.Ruhát ha szerencséd van,és van kitől,biztos kapsz.Hülyeség flancolni,otthonra jó az örökölt is.Szerintem....

2010. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
70%

szia!


használtan mindent megvehetsz negyedannyiért. én turiba járok babaruháért. ha tudsz szoptatni,akkor tápszer sem kell,de ha nem,azt is lehet bírni,főleg ha hamar elkezded a hozzátáplálást. ha te főzöl neki,akkor az is olcsóbb.


sztem az anygiakon ne agyalj,mert mindene lehet spórolni.


drukkolok!


/2kisbabás anyuka, 100.000-es hitellel/lakás személyi kölcsön,/panelban,gyesen,300.000-es bevétellel/

2010. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
76%
Ha mindig arra vár valaki, hogy ennyi meg annyi pénzt félre tudjon tenni, mire megszületne a baba, akkor soha nem is lesz. Sok ember kicsi pénzből is vállalja a gyerkőcöt, és megélnek. Sok sikert
2010. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

most kezdjetek el félretenni, és akkor az alap dolgokat meg tudjátok venni, ha megérkezik a csöppség.

a turis ruhák tényleg jók, senki nem mondja meg róluk, h hol vetted, néha jobb mint a bolti.

kérdezz körbe ismerősök közt, h kinek van vmi felesleges babaholmija, amit olcsón, vagy jelképes összegért neked adna.

ugyanígy érdemes benézni babás oldalakra, ott is vannak apróhirdetések.


ha megszületik az utód, érdemes neki nyitni valami lakástakarékot, és arra minden hónapban legalább egy 10est rátenni, hogy ne csupasz s.eggel induljon az életben!

sok örömet kívánok hozzá!

2010. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
76%

Hol laktok, albérletben vagy szülőknél? Mennyire biztos a hely, hogy hosszú távon ott lakhattok? (ismerek nem egy olyant, akinek azért kellett az albérletből hirtelen költöznie, mert a főbérlő el akarta adni) Tehát a lakhatás gyerekkel fontos, hogy állandó legyen, és ne söpörhessenek ki a legváratlanabb pillanatban.

A pénzetek megvan, azon nem kell agyalni, és míg kihordod, addig is tudtok gyűjteni pluszban.

Az orvos kényes téma, mert én pl. - anyukám példájából kiindulva - akárkihez nem fekszem be. Nála öcsém születésénél olyan hibát követtek el, hogy anyu majdnem meghalt. Inkább vállalom azt a plusz költséget, de nem teszem kockára a saját és a gyermekem életét.

2010. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
A tápszer és a bébiétel kerül nagyon sokba!
2010. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
de bébiételt meg lehet otthon készíteni és akkor csak a töredékébe kerül a konzervesnek, ráadásul friss
2010. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
76%
10:36 - Idővel ezen is lehet spórolni, ha a gyerek a mama főztjét jobban szereti. :-) Nálunk ez volt, én nem ettem meg a tápszereket, bébiételeket, csak amit anyu főzött pépeset.
2010. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Hú! Mindenkinek köszönöm! Nem is arra várunk, hogy meggazdagodjunk,mert akkor tényleg sosem lesz baba!

Valakit kérdezte! A ház a sajátunk, tehát elég biztos, és mivel nincs rajta hitel, attól sem kell félni,hogy elviszik fejünk fölül egyszer! A másodikat pedig úgy tervezzük, hogy a férjemet, ha minden jól megy (és úgy néz ki, hogy jól fog) 3-4 éven belül előrébb léptetik, és kb. 60-70-rel több lesz a kezdő fizetése. Szóval akkor majd jöhet a tesó. Köszönöm mindenkinek aki szurkol!

2010. szept. 14. 10:42
 30/30 anonim ***** válasza:
76%
Én pl. úgy a terhességem negyedik hónapjától szépen lekezdtem vásárolgatni magamnak és a babának. Minden hónapban vettem egy két kisruhát, vagy plédet, egy csomag pelenkát, szoptatós melltartóba betétet, egészségügyi betétet szülés utánra, stb. Így nem volt olyan megterhelő a kiadás, mire a kisbaba megérkezett, minden megvolt. Én regisztráltam a DM bababónusz programjára, rengeteg pénzt lehet vele spórolni. Sokszor főztem neki én kaját, de vettem neki bébiételt is. Én összességében havonta kb 15 ezer ft-ot költök a kicsire. (Havi 150 ezres költségvetésből gazdálkodok két gyerekkel úgy, hogy nincs hitelem.)
2010. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!