Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet erre babát vállalni? Ti...

Lehet erre babát vállalni? Ti megtennétek?

Figyelt kérdés

Saját ház, hitel nincs, kb. 240 ezres összbevétel, ebből 60-70 rezsi (igaz, télen). Nekem (leendő anyuka) majd a szüléskor kb. másfél éves 8 órára bejelentett munka, előtt fél évig 6 órára. Egy éve vagyunk házasok, de előtt már két és fél évet együtt éltünk! Nagyon jól megvagyunk, imádjuk egymást!

Úgy érzem a házasságunk készen áll a babára, és mi is, de annyira nem tudom, hogy mennyibe kerül egy bébi, hogy félek. Nem luxusban akarok én élni, de egy közép színvonalat szeretnék neki biztosítani! Mivel soha nem foglalkoztam vele, még azt sem tudom, hogy mennyi Gyes-t, Gyed-et kapnék!

Meg lehet élni ennyiből egy babával? köszönöm a válaszokat


2010. szept. 14. 08:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Mások sokkal kevesebből megteszik. A kérdés az, hogy akarod-e a babát vagy sem.
2010. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Amikor terhes lettem,nulla forintunk volt,a munkaviszonyom megvolt,igy kaptam gyedet,ami akkor 60 ezer ft volt.anyukámnál laktunk.a gyerek apukája meg egy lókötő volt.volt hogy ezer ft-om volt egy hétre.ráadásul tápszeres baba volt.

már 8 éves a lányom.én igy is vállaltam.

2010. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Szia, bőven meg tudtok majd élni, ne a pénzen agyalj. Én sokkal kevesebből is kijövök, lakáshitellel, egy éves gyerekkel, egyedülállóként.

Boldog családalapítást kívánok :)

2010. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Persze, akarom a babát. Én már kb. egy éve is akartam. Csak félek! Mindig azt hallom, hogy ennyibe meg annyiba kerül, és még meg sem született. Meg, hogy sokan mennyit félretesznek előtte. Hát az nekünk jelenleg nem megy. Valamennyit ki tudunk szorítani, de nem annyit, hogy százezrek legyenek, mire megszületik!
2010. szept. 14. 09:02
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nyugodtan vallaljatok babat. Nem a luxus kell a babanak, hanem szereto csalad. Ennyi penzbol siman elo tudjatok azt teremteni, amire szuksege van, arrol nem beszelve, hogy erdemes korulnezni a licitalos oldalakon, mert alig hasznalt dolgokat lehet megvenni toredek aron. Mi megtehetnenk, hogy mindig mindenbol ujat kapjon a fiunk, de pl. van egy csomo kisruha, amit a csalad es baratok ajandekoztak, illetve a kisagyat es a pelenkazot sem ujonnan vettuk. A legnagyobb kiadas eves szinten a pelenka, de az nem okoz gondot ennyi keresettel. Ugyhogy ne varjatok, nincs mire. Feltetelek adottak, szeretitek egymast, mar csak egy gyermek hianyzik. :o)
2010. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Nesi81 ***** válasza:
93%
Szerencsésnek mondhatod magad, szerintem is csak az a kérdés hogy akarsz e babát. Én 29 éves vagyok, nincs saját házunk , munkám, nem kapnék semmit. :(
2010. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

Ha csak az anyagiakon múlik miért ne?

Egyébként ne ezen gondolkodj,hogy mennyibe kerül. Mi ennél kevesebből éltünk mikor jött az első, és nem volt gond

Azon gondolkodjatok el,mi a fontosabb, hogy pénz legyen elég vagy szeretet. Hogy készen állsz -e úgy az anyaságra.

2010. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ennyibol jol meg lehet elni es te GYED-re is jogosult leszel, mert lesz annyi idod, szoval szerintem anyagi gond nem lesz. Amig kicsik, annyira nem hatalmas a koltseg. Minel nagyobbak, annal tobb a koltseg. Vannak diszkont boltok is (nem aruhazra vagy bevasarlokozpontra gondolok), ahol nagyon jo minosegben olcson lehet bababutort venni. Ki lehet jonni eleg olcson. Nekem 2 eve szuletett a babam, a butorok, ruhak es egyebek osszesen 100 ezerbe kerultek. A szules, terhesgondozas ara mindenhol mas, de alkalmankent 5-8000 Ft-ot kell kifizetni, ha maganrendelesre jarsz es a szules 50-100 ezer Ft kozott van altalaban. Szoval meg tudnatok oldani ennyi penzbol.
2010. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%
Amugy azt megkerdezhetem, hogy hany evesek vagytok? Azert megsem mindegy gyerekvallalasnal ez sem.
2010. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%

ebből mennyi a párod és mennyi a te fizetésed? gyedre a bejelentett 70%-val kalkulálj kb.

egyébként amiket leírtál, abból ki lehet jönni, ha nem is luxus körülmények között. de okosan kezelve a pénzt, nem lesz gondotok. azt hiszem az ideje is eljött, házasok vagytok, kiismertétek, szeretitek egymást. :)

én belevágnék, de hát így is tettem :)


13 hetes

2010. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!