Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjek így gyereket vállalni?

Merjek így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok. Van egy párom, (39 éves) akivel eddig elég jól alakulnak a dolgok, de ha komolyabbra fordul, akkor nem tudom, mit csináljak. Ugyanis van valami, amitől nem tudom, hogy tartsak-e vagy sem.

A mi családunkban úgy 3-4 generációra visszamenőleg semmiféle örökölt betegség nem fordult elő. Neki viszont az előző házasságából van 3 lánya, és mindegyiknek van valamilyen örökölt betegsége. Azt nem tudom, hogy tőle vagy az anyjuktól örökölték-e. Úgyhogy, most nem tudom, merjek-e tőle majd gyereket vállalni? Vagy inkább vele is szakítsak? Nem sok időm van már arra, hogy olyat keressek, akinek nincsenek ilyen bajai.


2011. szept. 26. 13:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Tudd meg, hogy a párod vagy a volt felesége családjában van-e a betegséghordozó. Ez nagyon fontos. Ha ő hordozza a betegséget, nagy a valószínűsége, hogy a 4. gyermeke is betegen születne. De ha komolyan érdekel a kérdés, egy jó genetikus orvos pár ezer forintért megmondja.
2011. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%

Nem sok időm van már arra, hogy olyat keressek, akinek nincsenek ilyen bajai.


szereted a párodat,vagy csak kell valaki aki gyereket segít csinálni,neked gyerek kell az lejön,de hogy ezt az embert nem szereted az is.

2011. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
Ez azért komoly dolog, vele kéne megbeszélned első körben. Utána genetikushoz menni, együtt.
2011. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%

keress egy másik donort, akinek jobb a vérvonala.

bocs, de tényleg úgy tűnik, hogy csak tenyészbikának kell a párod. én pl. cukorbeteg vagyok, de az emberem sosem mondta még, h emiatt nem akar tőlem gyereket.

2011. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Nem olyan betegségere gondoltam, mint a cukorbetegség. A lányainak ennél súlyosabb betegségei vannak. Pl. egyiküknek csak az egyik veséje működik 50%-ban a másik meg sehogy. A másik lányának meg soha nem lehet gyereke, mert nem bírná ki.
2011. szept. 26. 13:37
 6/34 anonim ***** válasza:
58%
Szakíts vele most, mert nem szereted feltétel nélkül. Akit igazán megszeretsz majd, azt úgy fogod elfogadni ahogy van
2011. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
53%
keress mást..azért 3 gyerekből 3 beteg..azért az már nem semmi..
2011. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
76%
ne haragudj de se füle, se farka annak, amit mondasz. ha vmilyen öröklött betegségük van, tudnod kéne, ki a hordozó, lévén vmi minta alapján mondod öröklöttnek. egyébként rengeteg nemi kromoszómához kötött genetikus betegség van, abból le lehet szűrni, egyik, vagy mindkét szülő hordoz-e. fiúk vagy lányok a betegek?
2011. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
69%
lányok... bocsánat, figyelmetlen voltam. hát, sokat sajnos nem szűkített a körön.
2011. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!


Teljesen felelősségteljesen gondolkodó nőnek tartalak, jól teszed hogy aggódsz. Az itt téged minősítő hozzászólók pedig nem gondolnak bele, hogy milyen egy beteg gyermeket felnevelni, és milyen felelőtlenség bevállalni, úgy, hogy előre lehet tudni a rendellenesség nagyfokú esélyét.

Mivel szeretnél gyermeket, jogod van tudni, hogy a leendő apa örökít-e hibás géneket.

Ha igen, és ennek tudatában nem szeretnél tőle gyermeket, teljesen igazad van, hiszen az a baba szenvedni fog egész életében.

2011. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!