Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet erre babát vállalni? Ti...

Lehet erre babát vállalni? Ti megtennétek?

Figyelt kérdés

Saját ház, hitel nincs, kb. 240 ezres összbevétel, ebből 60-70 rezsi (igaz, télen). Nekem (leendő anyuka) majd a szüléskor kb. másfél éves 8 órára bejelentett munka, előtt fél évig 6 órára. Egy éve vagyunk házasok, de előtt már két és fél évet együtt éltünk! Nagyon jól megvagyunk, imádjuk egymást!

Úgy érzem a házasságunk készen áll a babára, és mi is, de annyira nem tudom, hogy mennyibe kerül egy bébi, hogy félek. Nem luxusban akarok én élni, de egy közép színvonalat szeretnék neki biztosítani! Mivel soha nem foglalkoztam vele, még azt sem tudom, hogy mennyi Gyes-t, Gyed-et kapnék!

Meg lehet élni ennyiből egy babával? köszönöm a válaszokat


2010. szept. 14. 08:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
34%

Azert felsz, mert "onzo" vagy!

Egy babat ne igy tervezz meg,mert nem szokott jo vege lenni!

Amikor lelkileg mar felvagy keszulve az Anya szerepre, akkor ennek semmi akadalya nincs.

Egy kisbabanak nem a fizikai luxusra van szuksege, hanem az igazi szeretetre es gondoskodasra, s ezt ingyen is megtudod Neki adni.

2010. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nektek is köszi! Én 28 leszek, a férjem 29! És a férjem fizuja több, én minimálbért keresek (de legalább biztos az állásom és van), viszont van még kb. 15 ezer, ami befolyik pluszba havonta. Szeretnénk a babát nagyon. De megnyugtattatok, akkor belevágunk!:) Már csak annyit kérdeznék, hogy a GYED az a bruttó, vagy nettó bér 70%-a!
2010. szept. 14. 09:11
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Nem érzem magam önzőnek, de felelőtlennek sem. Sok nőt látok, akár a baráti körömben, akik gondolkodás nélkül belevágnak, utána meg bejön a bébinél esetleg egy nagyobb betegség, elmegy a gyógyszerre kb. 20 ezer forint, a gázt meg ki akarják kapcsolni. Én elhiszem, hogy rengeteget számít a szerető család, de engem úgy neveltek, hogy addig nyújtózkodjak, amíg a takaróm ér. És tényleg szeretném, hogy mondjuk meg tudjam neki a jobb minőségű tápszert, vagy pelenkát, vagy bármit (itt nem ruhára gondolok) venni! De amint írtam, nem tudom, mennyibe kerül egy baba, mert még nem szültem, és ezidáig nem is foglalkoztam a témával.
2010. szept. 14. 09:15
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
ha minimálbérrel vagy, akkor nem túl sok lesz a gyed-ed, meg fog egyezni a gyes összegével. de viszont kaptok még családi pótlékot, ez kb. 12000 Ft. mivel a párod keres többet, így lényegében a gyed alatt elég hasonló színvonalon fogtok élni. talán egy picivel lesz kevesebb a bevétel. kiadással viszont számolnotok kell. de amíg pici a baba, azért nem kell horror összeget költeni rá. lényegében az elején szinte csak a pelenka árát. (reméljük, hogy nem lesz tápszeres, hogy tudod majd szoptatni. mert a tápszer ára már húzós)
2010. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, azt én is remélem, csak belekalkuláltam a tápszert is, ha véletlenül nem lenne elég tejem! Akkor ha jól vettem ki a szavaidból, a GYED a nettó bérem 70%-a! És családit már akkor is kapok, ha pici a baba. Na látjátok, ennyire tudatlan vagyok. Én azt hittem, hogy az csak iskolás, vagy óvodás kortól jár!
2010. szept. 14. 09:21
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri anyaságit se hagyjuk ki, az szülés után jár mindenkinek, egyszeri 65ezer Ft. Kaptok ezt-azt ajándékba, megveszitek az Ikeás 10ezres kiságyat, néhány dolgot meg használtan, és máris negyedére csökkennek a kiadások már az elején.

Minden jót nektek! Az egyedülálló voltam

2010. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
A csaladit vegig kapod a baba szuletesetol es van egy egyszeri "gyermekagyi" is. Az nem tudom, hogy most mennyi. Amikor en szultem olyan 65 ezer korul volt. A pelenka sem volt huzos. En sokkal nagyobb koltsegre szamitottam igazabol.
2010. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyre nyugodtabb vagyok, akkor valahogy majd csak kijövünk! Annyit még kérdeznék, hogy átlagban mennyit költötök a babára egy hónapban? Nem luxus szinten, hanem úgy középszinten!
2010. szept. 14. 09:44
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Étel+ital+pelenka és egyéb kiegészítők (sok van)

kb. 40 ezer ft/hó.

Ez már egy elég jó színvonal, van játéka, rendes ruhája és nem éhezik.

A fenti összeg amit írtál két gyerekre már szűkösen közép színvonal.

Egyszer felnő, tanulni akar, házasodni, lakáshoz jutni, utazni akár, ha ezekben is akarod támogatni, akkor két gyerekre kevés lesz a pénz.

Másodikat akkor érdemes vállalni, ha egyszerűen nincsenek rokonaid és a gyereked teljesen egyedül állna a világban 20 évesen.

Nálunk is ez van, pont ezért lesz második, most éppen 80 ezer ft jut nálunk egy főre. De nem biztos, hogy a gyerekek örülni fognak felnőttként egymásnak, ki tudja, ki mikor tesz jót a gyerekével.

2010. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán meg tudjátok oldani, nekünk is jól megy. Nálunk a havi jövedelem 350ezer Ft, de mi fizetünk havi 110ezer lakáshitelt, szóval ugyanott vagyunk. A kisfiam sajnos tápszeres volt, így ő kicsit többe került az elején havonta. Nem kaptunk senkitől semmit, mindent nekünk kellett megvenni és remekül működött. Nem a legdrágább holmikat választottuk, de mindenből újat vettünk és rengeteg játéka van a gyereknek. Nem élünk luxusban, de jut mindenre. Nyaralásra, alkalomadtán állatkertre, stb.-re is. Menni fog, sok boldogságot nektek!
2010. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!