Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértetek hogy csak akkor...

Egyetértetek hogy csak akkor érdemes gyereket vállalni ha tudunk neki adni is valamit?

Figyelt kérdés
Az élelmezésen, iskoláztatáson kívül.
2022. márc. 18. 18:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

De ha szar az anyagi helyzetem épp, akkor ezerrel védekezem, és nem hazárdjátékozom. Persze tudom, hogy mindenki peteérés nélkül, fogamzásgátló szedése mellett, gumival peszáriummal és még megszakítással is védekezett, de a csöppség jönni akart! Hát hogyne.

Nem aktuális még a gyerek nálunk, de néha "veszélyesen élünk". Viszont amikor munkanélküli voltam, eszembe nem jutott kockáztatni.

Egyetértek azzal, hogyha a gyermekedet 25 éves korában nem tudod megtámogatni pár millióval, akkor túlvállaltad magad. Vagy ha az erdei iskolákat (még vannak?) csak nyögve tudod fizetni, akkor is. Ha a gyerek este szól, hogy kéne másnap a 2000 Ft osztálypénz, és ez gondot okoz (és nem azért, mert bankszámlán tartod az összes pénzed), akkor is túlvállaltad magad. Értem én, hogy a gyereket szeretni kell, és nem pénzelni, de az is fontos, hogy stabil anyagi helyzetbe érkezzen. Azt hiszed ő nem érzi, hogy csóró vagy és emiatt frusztrált? Nincs gond azzal, ha kempingezni jártok, vagy olcsóbb szállásra. De egy boldog környezetben nevelkedjen, és lehetőleg ne egy 8 nm-es szobábab kelljen felnőniük hármuknak...

2022. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
79%

Ez aztán a szép történet, 18as.

Kapcsolatban félred.gásból gyerek, a semmire megszülni, majd szintén egy becsúszott második gyerek, töménytelen hitel, CSOK, majd pár éven belül válás, külföldre kenyszerülés (gondolom nem jószántából, nyaralni ment ki az anya 2 gyerekkel).

Mondd, te gondolkodni szoktál néha?

Szerinted annak a 2 gyereknek tenyleg így f.sza minden hepi?

2022. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!