Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértetek hogy csak akkor...

Egyetértetek hogy csak akkor érdemes gyereket vállalni ha tudunk neki adni is valamit?

Figyelt kérdés
Az élelmezésen, iskoláztatáson kívül.
2022. márc. 18. 18:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%

Milyen undorító már, hogy a szülő a 18-19 éves gyerekétől is azt várja már, hogy rögtön ugorjon bele valakivel közös ingatlanba.. 😃😃

Jogásznak tanulok, láttam már most eleget ahhoz, hogy magabiztosan mondom, a legnagyobb szerelem közepén sem fogok belemenni osztott tulajdonba senkivel.

2022. márc. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen fokú túlnépesedésnél igen, pontosabban akkor, ha olyanra tudja a szülő nevelni a gyereket, aki ad valamit a társadalomnak (a munkájával, kultúrájával, emberségével). Egy hobbiból nemzett semmirekellőnek ezen a bolygón már nincs hely és nincs fölösleges levegő, amit elszívhat bocs.
2022. márc. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a három szobás válaszoló hitelre gondolta, ahhoz a 28 nagyon szép önerő.
2022. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis 18, bocsi
2022. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyértelmű.

Akkor van értelme bárminek is, ha gyerek túl tudja szárnyalni a szüleit, minden téren. Ehhez pedig nem kevés támogatás kell a szülőtől.

(Ezért kudarc az egész szaporítópolitika ebben az országban)

2022. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

#10, igen, mint írtam 18 millió forint önerő. És senki nem mondta, hogy 19 évesen vegyen lakást. Azt írtam, hogy addig gyűjt neki a szülő. Utána logikusan egyetemben támogatja kb. 4 évig. Aztán elkezdheti a felnőtt életet és gyűjtenek lakásra 3 évet közösen...

De ha valaki nem tudja több millióval támogatni, az is oké, de akkor ne vállaljon 2-3-4 gyereket légyszi.

Egyébként minket sem tudtak támogatni. Nem hoztak túl jó anyagi döntéseket a szüleim, sok mindennel megszívták. Testvéremék már vettek egy lakást minimális önerővel, mi még gyűjtünk...

2022. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki minimum pármillió forintot nem tud félretenni a gyereknek 18 éves koráig, akkor egyértelmű, hogy túlvállalás volt anyagiakban a gyerek.
2022. márc. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
38%

Nézd, én ezzel nem értek egyet és biztos vagyok benne, hogy ezzel a fiam sem értene egyet.

Tehát nálunk lassan 9 éve, de kiderűlt, hogy a barátnőm teherbe esett. Bár mondhatnám, hogy nagy volt az öröm, de a szituáció, amiben voltunk az elég meredek volt. Én a szüleimmel éltem, barátnőm pedig még az előző párjánál.

Részemről egy elég kellemetlen helyzet volt, mert benne volt a pakliban, hogya másik férfi az apa, ráadásul ő is váltig állította, hogy idézem annak a f@szkälapnak a szavait: ,, 50-50"

24 évesen az első kapcsolatom volt ez a kaland és azon lelkiztem, hogy én nem akarom megölni a gyereket, mert lehet, hogy az enyém. Persze másik srác megígérte a barátnőmnek, hogy elkiséri az abortuszra és még a kezét is fogja közben. Na én úgy éreztem, mivel megneszeltem, hogy ez az ember már évek óta gyereket szeretett volna, hogy a csöpség esélyes, hogy az enyém. Féltem, regtettem. Úgy besz@rtam az apaságtól, hogy minden bajom volt egészen addig a napig, míg törvényileg már nem lehetett elvetetni.

Semmim sem volt. Még félre tett pénzem sem. A barátnőmnek volt egy öreg Szuzukija. A szülei nem akarták támogatni a kapcsolatunkat, mert elégedettek voltak ezzel az ,,50-50" fickóval. Aztán lassan körvonalazódott, a megoldás. A szülők is megenyhűltek és átmentek babaváróba. Én is összekaptam magam és valahogy sikerült az, amit előtte egy évvel még teljesen elképzelhetetlennek tartottam. Apa lettem.

Nézd, nem mondom, hogy minden könnyen ment, mert ez nem ígyvan. De én, aki világ életemben idegenkedtem a kisbabáktól egész hamar megkedveltem a csöppséget. Csináltattunk DNS-tesztet, ami megnyugtatott, hogy tényleg az én fiam. Megszerettem és hálás vagyok a Jó Istennek, hogy nem került abortuszra. Vagyis igazából 3 alkalommal is volt időpontja abortuszra, de valahogy mind3-at túlélte. Tudod, ha valakinek meg kell születnie, akkor az ember szíve lehet bármilyen kemény, azt ,,odafentről" úgy megpuhítják, hogy az a baba biztosan megszülessen. Az egy dolog,hogy mit látsz most, hogy mit adhatsz egy gyereknek és egészen más dolog az, amikor ott van a baba és látod, hogy igazából sok mindenre nincs szüksége kezdetben, csak szeretetre és törődésre. Sőt, be kell vallanom, hogy inkább ő adott nekünk sokkal többet. Példáúl, amikor becsúszott a kistesó, már nem is volt kérdés, hogy mi legyen a sorsa. Aztán gondolkodás nélkül CSOK-ot vettünk fel és ház és minden.

Azt kérditek, mit lehet adni a gyereknek?

Egy egész világot!

Viszont sajnos el kellett válnunk később, de egészen biztos vagyok benne, hogy az ex-feleségem sem bánja, hogy a gyerekek megszülettek. Nyílván a gyerekek is örülnek neki, hogy élhetnek.

A válás után az anyjukkal külföldre költöztek. Mint mondtam, egy egész világot lehet nekik adni. Most már csak én szenvedek minden nap, hogy nem láthatom őket és ritkán tudok velük beszélni telefonon. De mit számít, hogy kinlódok és gyerektartást kell fizetnem, ha tudom, hogy ők is a világban vannak. Így legalább van valami a világban, amit őszintén szeretni tudok.

2022. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, ez ne haragudj, de csak megerősítés amellett, hogy felelőtlenség a semmire szülni.

Mégis, miért lenne az érv, hogy szerinted a gyereknek jó így is, hogy semmit nem tudtok neki itt biztosítani, mert "az egész világot megkapja"?? Ez a lehető legostobább dolog amit valaha hallottam.

2022. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
76%
#18: Azt a rohadt élet. Nem is megyek bele, mert kb. minden mondatban rá lehetne világítani, hogy miért nem kellett volna ezeknek a gyerekeknek megszületni. Csak egy kérdés, csok-ot hogyan fizeted vissza gyerektartás mellett?
2022. márc. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!