Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet az ellen tenni h....

Mit lehet az ellen tenni h. az ember gondolkodása ne öregedjen annyira?

Figyelt kérdés
26 leszek és észrevettem h. gondolkodásilag is kezdek öregedni.Amit régen lesz*rtam abból most problémát tudok csinálni és zavar.Mindig fiatalos anyuka szerettem volna lenni, h. majd a gyerekem ne csak az anyjának de a barátjának, haverjának is tekintsen(az én anyámmal nem tul jó a kapcsolat és ezt szeretném elkerülni).Még nincs sajnos gyerekem,de félek, h. mire ljutok odáig, h. a gyerekem kamasz lesz én addigra teljesen megváltozom és én is elviselhetetlen szülő leszek,aki nem tud azonosulni a gyerekével és nem tudja megérteni.Tudom az ember idővel tanul a hibáiból,de képes elékövetni azokat amiket a szülei elkövettek.tudom milyen nem akarok lenni,de félek h. mégis olyan leszek,mert vannak jelek amik kezdenek hasonlítani anyám rossz tulajdonságaira.
2010. szept. 13. 11:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
igen azzal én is egyetértek, h. nem lehetek 30évesen 15 éves szinten,de pl.ismerek oylan szülőket, ahol aygerek mindentmegbeszél az anyjával/apjával,ugyan úgy járnak a gyerekek discoba,meg haveroznak stb.mégis jól tanulnak és közben meg imádják a szüleiket,együtt járnak ide-oda,koncertekre, vásárolni stb.Én meg inkább egyedül járok,mert anyám képes mindig jelenetet rendezni,aminek nem örülök és remélem én nem ilyen leszek.Bár nekem annó egyetlen barátomat sem hívhattam meg és én sem járhattam senkihez,annó sötétedésre haza kellett rnem,pedig akkor is tudtam h. mit szabad és mit nem.Igazábol emiatt sem éltem ki igazán magam pl.bulizás szempontjábó és hiányzik is a szórakozás,de most meg nincs kivel eljárni,mert az összes emberkének a haveri körből már más élete van és a saját életét éli.Nekem is van párom,de ő már kiélte magát,szóval őt se tudom lerángatni egy buliba(nem is azonos a bulizós stílusunk).Szóval én majd szeretném úgy nevelni a gyerekekemt, h. legyen gyerekkora és élje az életet úgy ahogyan ő akarja és ami boldoggá teszi,de közben meg szeretném h. érett gondolkodású legyen(amilyen én voltam),de fogalmam sincs h. majd 40 évesen hogyan fogom ezt megoldani.Mert ás most furán nézek a tinikre, h. milyen felelőtlenek és mennyire nem tudnak gondolkodni.Na meg én 12 évesen még az első csók miatt aggódtam, ma meg már a szex a téma.Tudom haladni kell a korral,de mi lesz mire én eljutok idáig addigra már a 8 éves gyereket kell felvilágosítani h. mit szabad és mit nem, ha már most 12 évesen a szexen jár az eszük.
2010. szept. 13. 12:02
 12/14 A kérdező kommentje:
mondjuk a párom még fiatalos,de azért ahoz képest, h. link alak volt és sokat lógott a suliból,mégis már úgy gondolja h. ezt nem fogja megengedni a gyerekének.
2010. szept. 13. 12:04
 13/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 38 éves anyuka..Nem kell ennyire belelovalnod magad,hogy mi lesz ha te 30 leszel..Senki nem tudja előre..

Írtam,hogy nekem a fiam 19 éves..Mi is mindent megbeszélünk,és sokszor beszélgetünk a szerelmi életéről,barátságokról.Sokszor kér és ha tudok adok is tanácsot..Volt amikor rábeszélt minket,hogy a haverjaival együtt menjünk velük bulizni,és nagyon jól éreztem magam..

Apám például nem érti,hogy miért nem szólok rá a fiamra,hogy ne a keresztnevemen szólítson,hanem mondja azt,hogy anya..De nem vitatkozom vele 2 okból sem.

1. Az a nevem ahogy szólít,és nem zavar

2. sokszor mondja az anyukám szót is,és ez sem zavar..

Ragaszkodik hozzánk és mi is hozzá..De én ezt nem terveztem.ez így jött..

Ha majd egyszer lesz egy fiad/lányod akkor az élet úgyis megmutatja miképpen kell viselkedned...lehet,hogy imádni való,jó fej anya leszel akit barátként is elfogad majd a gyerek..De lehet,hogy mindenért aggódó,ki ha te nem típus leszel,és nem lesz jó kapcsolattóttok.Ez csakis rajtad áll..De előre ezen parázni nem jó....

Még valamit. Számít az is,hogy mennyi idős leszel amikor a lányod vagy fiad 14-16 éves lesz..Mert ha már komoly korral fogsz rendelkezni ,akkor bizony előfordulhat,hogy nem fogsz tudni haladni a világgal! Akkor nem fogod tudni megérteni a gyermeked öltözködését,viselkedését,rajongását bizonyos dolgok iránt..Ezek a korodnál fogva is távol fognak állni tőled..De akkor sem szabadna már most ezen rágódni,hogy milyen leszel 15 év múlva..

2010. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
keress valami jó hobbit, ami leköt, és ne aggódj a mindennapi dolgokon. Ha aggódsz, attól az nem javul :)
2010. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!