Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet az ellen tenni h....

Mit lehet az ellen tenni h. az ember gondolkodása ne öregedjen annyira?

Figyelt kérdés
26 leszek és észrevettem h. gondolkodásilag is kezdek öregedni.Amit régen lesz*rtam abból most problémát tudok csinálni és zavar.Mindig fiatalos anyuka szerettem volna lenni, h. majd a gyerekem ne csak az anyjának de a barátjának, haverjának is tekintsen(az én anyámmal nem tul jó a kapcsolat és ezt szeretném elkerülni).Még nincs sajnos gyerekem,de félek, h. mire ljutok odáig, h. a gyerekem kamasz lesz én addigra teljesen megváltozom és én is elviselhetetlen szülő leszek,aki nem tud azonosulni a gyerekével és nem tudja megérteni.Tudom az ember idővel tanul a hibáiból,de képes elékövetni azokat amiket a szülei elkövettek.tudom milyen nem akarok lenni,de félek h. mégis olyan leszek,mert vannak jelek amik kezdenek hasonlítani anyám rossz tulajdonságaira.
2010. szept. 13. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát legyél lazább, bulizz többet :)
2010. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés.

Sajnos én is teljesen kifordultam magamból.Régebben egy vidám,nagy dumás csaj voltam.Most pedig egy pesszimista aggodalmaskodó nő lettem.Pont mint anyu...

2010. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem ez 30 éves koromban jött el. Észrevettem magamon, hogy más dolgok foglalkoztatnak. Idegesítenek, rettentően idétlennek tűnnek azok a dolgok, amiken azelőtt, huszonévesen nagyon jókat nevettem. És úgy általában nem vagyok az a vidám, jókedvű ember, aki addig voltam. De ettől függetlenül nem gondolom azt, hogy ez baj lenne gyereknevelés szempontjából. Sőt, lehet hogy sokkal károsabb lehetne az a gyereknek, ha én is felelőtlenebb, idétlenebb lennék. Lehet, hogy így szigorúnak, unalmasnak, stb. tart majd engem, de az én dolgom nem az, hogy idétlenkedjek vele, a haverja legyek, hanem az, hogy a normális értékeket, szabályokat adjam át neki, hogy lehetőleg normális ember váljon belőle. A komolytalankodásra ott lesznek a haverjai...

35F

2010. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, hogy így látod. Muszáj, hogy a szülő érettebb, "öregebb gondolkodású" legyen a gyerekénél, mert különben nagyon sok bajtól nem tudná megóvni. Mikor 16-17 éves egy gyerek és nem engedik egy discóba...bizony megfogadja, hogy ha neki egyszer gyereke lesz, akkor ő máshogy fogja csinálni. És elérkezik az idő, mikor neki lesz a gyereke 15-16 éves, és ő ugyanúgy nem fogja engedni, mint ahogy őt az anyja. És nem azért, mert nem szereti, hanem azért mert már tudja "öreg fejjel", amit egy gyerek nem. Hogy milyen veszélyek leselkednek rá.

Amúgy szerintem úgy őrizheted meg a "fiatalos gondolkodásodat", hogy próbálsz nyitott maradni, a világ felé. Ha mondjuk elhívnak valahova, igenis menj, ismerkedj, soha ne válaszd az otthon ülést, tévézést a "kinti" programok helyett. Ezen kívül, próbálj meg nyitott maradni az emberekkel szemben is. Ha például, meglátsz, egy furcsán...érdekes stílusban felöltözött fiatalt, akkor ne arra gondolj rögtön, hogy:

" Ejj, hogy van ez felöltözve...? Nincs ennek anyja"

Hanem csak fogadd el, ítélkezés helyett. Ha ő így érzi jól magát....:D

Sok sikert!

2010. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
mindenki változik,erről szól az élet..egy 30 éves ember nem lehet olyan mint 15 éves korában..jönnek a gondok,stressz stb..rányomja a bélyegét az életre:(
2010. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

:)


Az tök jó, hogy felismered, milyen nem akarsz lenni.

Sajnos a minta az, ami igazán ragadós, de lehet ellene tenni.

A gondolkodásmód változását pedig érésnek, és élettapasztalatnak nevezik leánykori nevén.

2010. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tornáztasd az agyad: tanulj verseket, fejts rejtvényeket stb.
2010. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahhoz fűznék valamit amit az utolsó mondatában írtál, kedves kérdező. Nincs jó hírem. Szerintem nem kis esély van rá, hogy olyan leszel te is, mint a szüleid, hiába vagy tisztában azokkal a hibával, hiába ostorozod magadban vagy akár mások előtt, te is elköveted majd azokat a hibákat úgy mint a szüleid. Ezt én a családom és mások példájából is így látom. Max. utólag veszed észre magadon, hogy hopp, ugyanazt csináltam, mint az anyám/apám.
2010. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
mondatában ->mondatodban
2010. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet abban,hogy mi is olyanok leszünk idővel mint a szüleink..Én már közeledek a 38 évemhez,és egyik szülőm példáját sem követem,és nem is viselkedem úgy ahogy ők..Nem kell,hogy a szülőkre hasonlítsunk..A mi viselkedésünk hozzáállásunk csakis mi felelünk érte..Én például semmi pénzért nem tudnék alkoholista lenni mint az anyám..Én az anyámat lassan 20 éve nem láttam,és ha őszinte akarok lenni számomra már gyerekkorban "meghalt"(ennyire rossz a kapcsolat köztünk) A fiammal aki 19 éves nagyon jó barátságban vagyok..Jókat szórakozunk,és sokat megyünk ide-oda csavarogni...Megtiszteltetésnek veszem amikor a haverjai engem hívnak kártyapartnernek.Rengeteget nevetgélek,és rengeteget utazunk ,kirándulunk a párommal,és a fiammal..Még ma is rá tudok csodálkozni a világra..

Apám "zsarnoksága" sincs bennem,hiszen soha nem dobnám ki a fiamat avval,hogy felnőtt ember,és menjen dolgozni..Ma az apám kedvesen fogad ha meglátogatom,de nem érzem,hogy fontos lennék neki mint a középső gyermeke.Jobban mondva egyik gyerekét sem szereti,csak elvan velünk..Ez a közömbösség sincs meg ,hál istennek..

Én igyekszek haladni a korral.Vannak dolgok amik nekem sem tetszik,de nem foglalkozom vele..nem mindig a rosszat,a gondokat nézem,hanem igyekszek mindig optimista lenni,és sokat nevetni..A fiatalság kulcsa ez...

2010. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!