Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a családom...

Hogy kezeljem a családom állandó pánikkeltését?

Figyelt kérdés

Mindennel kapcsolatban.

Mikor covid volt, anyám szinte sírva hívott, hogy azonnal menjek haza Pestről, mert le fogják zárni az egész várost, se ki, se be. Meg hogy a boltokba már nem érkezik áru, be kell tárazni, mert mindent ki fognak fosztani. Otthon a garázsban literszámra állt az öblítő, mosókapszula, olaj, ásványvíz, tisztítószerek, fertőtlenítők. 10 kilójával vitte haza a lisztet, cukrot, krumplit, zöldségeket. A háromállásos garázsunkba két autó fért el, annyi mindent összevásárolt az anyám (igen, komolyan). És keltette a pánikot, telefonált mindenkit körbe, hogy ő mit hallott, hogy milyen korlátozások lesznek és hogy már Pesten is tömegsírokat alakítanak ki a halottaknak a parkokban...


Most az ukrán-orosz háború miatt csinálja ugyanezt. 2 hete fújja, hogy vegyem ki az összes pénzemet a bankból, mert az összes bank ki fog vonulni ebből a térségről. Meg hogy Észak-Magyarországon már nem működnek a telefon- és internetszolgáltatók, ott már nem is lehet használni az ATM automatákat, ki van fosztva minden bolt és benzin sincs.

Tegnap azzal hívott fel, hogy a nagyanyám hívta, hogy megszakították az adást az összes adón, mert Románia belépett a háborúba Ukrajna oldalán és mi leszünk a következők majd. Utánanéztem ennek, mert pl. nálunk semmilyen adón nem szakadt meg emiatt semmi... Annyi történt, hogy az ukránok használhatják a román légteret, reptereket.


Otthon ülnek, nézik a tv-t és egymást hergelik. Pedig az anyám 49 éves, a nagyim 71. Értelmes, tanult nők. Van mind a kettőnél internet, két perc alatt utánanézhetnének az ilyen infóknak ahelyett, hogy körbetelefonálják a családot, ismerősöket és keltik feleslegesen a pánikot. A tegnapi után már mondtam, hogy inkább köttessék ki a tévét maguknál, vásároljanak be, aztán zárják magukra az ajtót és várják a háborút. Erre az anyám fel van háborodva, hogy ő csak aggódik... De ő mindenen, és nem is csendben teszi, hanem napjában háromszor felhív ezekkel.


2022. márc. 7. 12:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
34%
tiltsd le anyád telefonszámát, valszeg azért hisztizik mert unja a fejét és tudja hogy erre mindig kap válaszreakciót. a háromévesek drámája is akkor marad abban, amikor kimész a szobából és folytatod a dolgodat mintha nem üvöltene torkaszakadtából. ha nincs néző, nem kell műsor. engem is bszogatott két éve a hisztivírusal nagyapám, mondtam neki hogy álljon le mert letiltom a francba, most nem tud felhívni. magának okozta.
2022. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

8

"Atomháború nem lett '56-ból, az igaz, de lerombolt főváros, kijárási tilalom, kenyérért sorban állás, miközben lőttek és többeket el is találtak, halottak az utcán..."


Ha jól értelmezem, akkor az ukrán helyzetre érkezett 1956-os párhuzamról vitatkozunk. Ukrajna esetbében Magyarország egy külföldi ország, mégha szomszédos is. Nem rémlik, hogy az 56-os események során fenyegették volna az általad felsorolt szörnyűségek az akkori szomszédainkat pl. Romániát vagy Csehszlovákiát. A kérdező azt hiszem magyar, a családja meg egy esetleges eszkalációtól félve aggódik. A szétlőtt város, halottak, kijárási tilalom Ukrajnában sajnos már most megvan.

2022. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
21%
Északkelet-Magyarországon élek, s jelentem, nálunk van Internet. Felnőtt vagy már, nem kell rájuk hallgatnod. Gondolom a Covid-oltást is felvették és rá akartak beszélni. Ne annak higgy, amit tőlük hallasz és ők is olyan másodkézből kapott információforrásokból értesülnek, mint a TV vagy olyan pletykalapból, mint a Blikk.
2022. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
13. vagyok. Annak higgy, amit a saját szemeddel látsz, s amit a környezetedben tapasztalsz.
2022. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%
11.: Össze sem hasonlítható, ez nem hiszti. Az idősebb generációban sokszor nagyon komoly félelmek vannak a háborút illetően, mert sok olyan dolgot tapasztaltak meg, amiről nekünk rémálmaink sincsenek (ne is legyen).
2022. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Az oltás ellen nem vagyok, meg a covidot sem egy őrült konteónak gondolom. Igen, tudom, hogy létezik, és hogy veszélyes (is lehet). Elsők között kaptam meg az oltást tavaly, soron kívül. Szóval nem azt mondom, hogy ezek a veszélyes nem léteznek, nem valósak.

De akkor sem hiszem, hogy a megfelelő reakció rá, hogy bevásárolok 30 kiló lisztet, meg 10 liternyi Sanytolt és várom a világvégét.

2022. márc. 7. 16:00
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mindenki máshogy reagál a stresszre. Anyukád gyűjtögetéssel.

Annyit tudsz tenni, hogy elfogadod, hogy ő így védekezik, és megkéred, hogy a lehető legkevesebbet traktáljon mindezzel.

Amúgy értelek, mert az én anyám hasonlóképpen működött - már nem él -, és engem is szörnyen bosszantott/zavart/idegesített az örökös pánikolásával.

2022. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
TV, Internet kikapcs.
2022. márc. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Neked a családod ilyen, nekem a kedves párom. Szerinted?


Hülyét kapok tőle, mert mindig "jaj, csak felkészülök a legrosszabbra", és folyamatosan stresszel meg jön az agymenéseivel.


Hozzáteszem, teljesen feleslegesn ingerli magát és engem is, de ilyenkor néha elgondolkozok rajta, hogy szükségem van-e ilyen vészmadár társra.

2022. márc. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
24%

17-es, nem az a baj, hogy valaki így védekezik, hanem az, hogy napjában 3x zaklatja a másikat a nettó bromságaival.


Mert ez így ebben a formában az, felesleges pánikkeltés és hergelés a semmin.


És engem nem érdekel, hogy jaj, ők megélték a háborút, és ezért csinálják. NEM ezért csinálják, hanem mert rettentő pesszimisták és ráadásul minden hlyeséget elhisznek válogatás nélkül.

2022. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!