Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a családom...

Hogy kezeljem a családom állandó pánikkeltését?

Figyelt kérdés

Mindennel kapcsolatban.

Mikor covid volt, anyám szinte sírva hívott, hogy azonnal menjek haza Pestről, mert le fogják zárni az egész várost, se ki, se be. Meg hogy a boltokba már nem érkezik áru, be kell tárazni, mert mindent ki fognak fosztani. Otthon a garázsban literszámra állt az öblítő, mosókapszula, olaj, ásványvíz, tisztítószerek, fertőtlenítők. 10 kilójával vitte haza a lisztet, cukrot, krumplit, zöldségeket. A háromállásos garázsunkba két autó fért el, annyi mindent összevásárolt az anyám (igen, komolyan). És keltette a pánikot, telefonált mindenkit körbe, hogy ő mit hallott, hogy milyen korlátozások lesznek és hogy már Pesten is tömegsírokat alakítanak ki a halottaknak a parkokban...


Most az ukrán-orosz háború miatt csinálja ugyanezt. 2 hete fújja, hogy vegyem ki az összes pénzemet a bankból, mert az összes bank ki fog vonulni ebből a térségről. Meg hogy Észak-Magyarországon már nem működnek a telefon- és internetszolgáltatók, ott már nem is lehet használni az ATM automatákat, ki van fosztva minden bolt és benzin sincs.

Tegnap azzal hívott fel, hogy a nagyanyám hívta, hogy megszakították az adást az összes adón, mert Románia belépett a háborúba Ukrajna oldalán és mi leszünk a következők majd. Utánanéztem ennek, mert pl. nálunk semmilyen adón nem szakadt meg emiatt semmi... Annyi történt, hogy az ukránok használhatják a román légteret, reptereket.


Otthon ülnek, nézik a tv-t és egymást hergelik. Pedig az anyám 49 éves, a nagyim 71. Értelmes, tanult nők. Van mind a kettőnél internet, két perc alatt utánanézhetnének az ilyen infóknak ahelyett, hogy körbetelefonálják a családot, ismerősöket és keltik feleslegesen a pánikot. A tegnapi után már mondtam, hogy inkább köttessék ki a tévét maguknál, vásároljanak be, aztán zárják magukra az ajtót és várják a háborút. Erre az anyám fel van háborodva, hogy ő csak aggódik... De ő mindenen, és nem is csendben teszi, hanem napjában háromszor felhív ezekkel.


2022. márc. 7. 12:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Xanax, Frontin, TV-t kiköttetni.
2022. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos a félelmük nem alaptalan. A második világháború is egy területi követeléssel kezdődött, és tudjuk, hova vezetett. 1956 egy békés tüntetéssel indult, és mi lett belőle? Bár anyukád és a nagymamád ezt nem élték át (én sem), de idős rokonoktól, ismerősöktől hallhattak róla, iskolában is tanultuk, irodalomban, filmekben rendre találkozhatunk ezekkel az eseményekkel. Szóval a pánikolásuk nem indokolatlan, de reméljük, hogy felesleges.

N

2022. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

"1956 egy békés tüntetéssel indult, és mi lett belőle?"


Semmiképpen sem atomháború, nem emlékszem hogy ilyesmit tanultunk volna. Nekem gulyáskommunizmus, meg Kádár-korszak rémlik.


A második világháború meg gyakorlatilag az elsőnek a folytatása, a közte levő időt lehet egyfajta hosszú tűzszünetként értelmezni. A 20. század kiéleződött ideológiáinak véresebb, bestiálisabb harca, megoldatlan konfliktusok mentén. Egy hidegháború nem elképzelhetetlen, de ha itt globálisan kirobban valami, akkor már felesleges pánikolni, gyors és fájdalommentes lesz a sztori vége.

2022. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném tőlük, hogy ezeket hol olvassák és mutatnék nekik egy másik oldalt, amin nem írkálnak baromságokat ès meg kérném, hogy legközelebb ezen az oldalon tájékozódjon.

Emelett felhívnám a figyelmüket a tudatos média fogyasztásra.

2022. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos ez egyenes következménye annak hogy minden adó nonstop a háborút fújja. Nyilván aggódva figyeli az ember, az első pár napban én is óránként ránéztem a hírekre és fejben eljátszottam hogy felpakoljuk a cuccunkat és megyünk el innen (ki tudja Putyinnak mikor jut eszébe a piros gombot nyomogatni?).

Azért semmiből nem kezdtem el bevásárolni eszetlenül (egyébként a forint árfolyamot elnézve extrém áremelkedés fog jönni).

Az én anyám a coviddal volt így, naponta hívott hogy beoltattam-e már magam, mennyien betegek stb. Pedig ő is diplomás, csak hát nyugdíjas már és ráért napi 5 híradót megnézni...

2022. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
Féltö, gondoskodo tipus. Te csak azt látod, hogy jaj, téged ezzel olt, attol félt, pedig te tudod, hogy minden a legnagyobb rendben, ezért sérelmezed a viselkedését. Az eszedbe sem jut, hogy neki támogatásra, kis segitségre van szüksége. Retteg és félt benneteket, a szeretteit!!!!!! Segits neki!!!!
2022. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hogyan?

Nem otthon élek, hanem tőlük 180 km-re.

Elmondtam már, hogy ne nézzék az ATV-t, HírTV-t, meg ne a Blikk legyen a napi hírforrás csak.

2022. márc. 7. 12:52
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

#3

Atomháború nem lett '56-ból, az igaz, de lerombolt főváros, kijárási tilalom, kenyérért sorban állás, miközben lőttek és többeket el is találtak, halottak az utcán, utána súlyos megtorlás. Letartóztatások, kivégzések, 200 ezer kivándorló. A gulyáskommunizmus csak ezután jött.

2022. márc. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk ugyanez, igaz anyám sokkal idősebb, közel a 70-hez. Viszont aktív, szorgos, önellátó, nem szorul senkire, de eszméletlen pánikos, sőt, inkább pszichózisos. Ezt csak azért írom, hogy nem arról van szó, hogy nem tudna mit csinálni, abszolút nem az a "néni típus", de ha híradóról van szó akkor megszállottba megy át. Állandóan a HírTV-ATV megy náluk, reggeltől estig, a lányaival is erről tud szinte csak beszélni, ahogy korábban a covidról. Mostanra már attól is kikészül, ha a repülőket hallja menni az égen. Náluk is van internet, ott is leginkább csak a politikát nézik. Nem tudsz vele mit kezdeni, tapasztalat.
2022. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
8: És a Gulág.
2022. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!