Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontosnak tartod-e, hogy egy...

Fontosnak tartod-e, hogy egy 27 éves fiu, vagy lány, a szülői háztól külön költözzön?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 19:14
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem fontos, ha közben élhetei a maga életét, van munkája, tud félretenni. De mostanában (egy ideje) én is az önállósodásra törekszem. S egyáltalán nem azért, mert nem szeretem a szüleimet, vagy nem jó nekem itthon. Egyszerűen beszűkültek a munkahelyi lehetőségek, s már én sem leszek fiatalabb.

Persze most, hogy Pestre költözöm, végig futott az agyamon, hogy lehet, hogy sosem lesz saját lakásom, mert azt a 40-50 ezret odafizetem az albérletbe, de lenne teljes állású munkám. S ez nem mindegy. (3 évig voltam óraadó tanár, s elegem lett. Nem a gyerekekből, azok tündériek, hanem a pénztelenségből. Hogy óraadóként dupla annyi órám volt, mint amit kifizettek, s előre lépés nem volt. Mellette plusz munkákat vállaltam, hogy kijöjjön egy normális fizetés.)


Nem szívesen költözöm a fővárosba, mert idegenül érzem magam ott, piszkos, az emberek nem foglalkoznak egymással, viszont jobbak a lehetőségek minden téren.

Majd megszokom az újat. Rajtam áll, hogy hogyan alakítom az életem. S remélem, egyszer (nem is olyan sokára) önálló, boldog életet élhetek.


27 L

2010. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 tűzhelyőrző válasza:
Hogy helyes-e vagy sem az együttlakás, azt szülője, gyereke, szituációja válogatja. Minden attól függ, képesek-e kompromisszumokra, tiszteletben tudják-e tartani egymás igényeit, nincs-e önző kihasználás a dologban, és - nem utolsó sorban - hogy mindkét fél részéről kényszerű vagy önként vállalt helyzet-e.
2010. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!