Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fontosnak tartod, hogy melyik...

Fontosnak tartod, hogy melyik oldalon sétáljon a fiú és melyiken a lány?

Figyelt kérdés
Lány jobb, fiú bal.
2010. máj. 20. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen, mert fordított oldalon a kutyát sétáltatjuk.:))) A nő mindig a pasi jobb oldalán megy, mert a hagyomány szerint, ha támadás éri a hölgyet, akkor a pasi kardot ránt a jobb kezével és egyúttal maga mögé tereli a megvédendő nőneműt. A másik magyarázat szerint pedig azért, mert a kardot a bal oldalon viselték a pasik és ott összeakadt volna a hölgyemény szoknyájával. Egyébként a nő csak akkor nem halad a pasi jobbján, ha ott fizikai veszélynek volna kitéve: pl. építkezésről a fejére eshetne egy tégla, a járda nagyon keskeny és az úttest felől nagyon közel kerülne az elrobogó autókhoz stb. Szóval a szabály szerint mindig a védettebb oldalon van a nő.
2010. máj. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel, az a fontos, hogy a fiú jóérzésű legyen. A hideg kiráz az olyan pasiktól, akik mániásan átrángatnak a jobb oldalukra, de ha pl. arról van szó, hogy a közös program után hazakísérjenek vagy ellenkező irányban, mint ahogyan mennének, autóval hazavigyenek, akkor egyből nem olyan fontos az etikett.
2010. máj. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hol van már a kardjuk??

xDD

2010. máj. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na ez az, aminek ma már az égadta világon semmi értelme nincs.

Egy idő múlva majd aztán kis bal fejbiccentés alakul ki a lányoknál, öreg mamiknál:O:D

2010. máj. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem fontos. Elég álszent dolog, hogy a korosztályom k....nak öltözve és sminkelve vonul az utcára, bárkit lepippantanak bárhol, anélkül, hogy a vezetéknevüket tudnák, de ragaszkodnak a "jobbkézszabályhoz".
2010. máj. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát figyelj nekem a barátom beteges ragaszkodik, h a jobb oldalán menjek ő mindig mondja: "bal oldalon csak a kutya és a k*rva megy" :) Ezzel elég sokan igy vannak amugy!
2010. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én mindig a bal oldalán megyek a barátomnak, egyszerűen a bal kezem nem illik a kezébe úgyérzem, de a jobb az igen.xD őt se igen zavarja, engem se, más meg kit érdekel?:D
2010. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen sokaknak fontos ez? Érdekes, számomra meglepő :-O Szerintem nincs igazán értelme ilyen szabályok szerint sétálni, hanem úgy kellene, ahogyan JÓLESIK és kész. Ha úgy kényelmes, hogy a lány bal, a fiú pedig jobboldalt megy, akkor mi van? Ha balkezes van köztük, és úgy jobb, akár más okok miatt, akár ok nélkül, hát miért ne?
2010. máj. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jelentéktelen. ÉS főleg hülyeség, ha nem ceremonikus eseményről van szó, ahol alkalmi, szép viseletben vannak.


Volt egy barátom, az mániákusan vette ezt, csakis a jobb oldalán mehettem. Akkor is, ha én nem hallok jól a bal fülemre, és szinte teljesen kicsavart fejjel sétáltam mellette mindig, hogy értsem, amit beszél. Neki ez az etikett fontosabb volt, mint hogy én nem értek belőle semmit.

Szánalom.


Amúgy meg nem tökmindegy? Sétáljanak úgy, ahogyan kényelmesebb...

2010. máj. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!