Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontosnak tartod-e, hogy egy...

Fontosnak tartod-e, hogy egy 27 éves fiu, vagy lány, a szülői háztól külön költözzön?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 19:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
70%
Ha jól érzi magát és szeret ott lenni akkor semmi szükség különköltözni. Én szeretek az anyámmal lakni, jól megvagyunk, jó hogy segít nekem, meg én is segítek neki sokmindenben.
2010. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
70%

Az utolsó gyerek sokszor ott marad és öreg korukra a szülei támasza lezs. Ha elég nagy a lakás, hogy oda családot alapítson, akkor maradhat élete végéig. Ha kicsi, innen jobban tud sajátra gyűjteni, mintha albira kidobálna 40 ezreket.A kaja, a rezsi is sokkal jobban kijön, és tudnak segíteni egymásnak. Én nagyon ésszerűtlennek tartom az egyszemélyes háztartást. Nme hiszem, hogy 27 évesen még önállósodási problémái lennének.

(mert 20 évesen ezért ajánlanám különmenni. Hogy kipróbálja magát. de 27 évesen már túl van a felnőtté váláson)

Ám ha anyagi lehetősége van, és a szülők egészségesek, akkor menjen!

2010. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Én neked szeretnék üzenni 19/20 -as válaszoló,tudod van benne igazság ,hogy pokol lehet az életed,de kérdés ,hogy miért? Lehet ,hogy Édesanyád a legjobbat akarja neked tudom nehéz ,neked még 21 évesen nincs megtakarított pénzed,hisz még nem régen keresgetsz ,főleg ha felsőbb iskolába jártál,ha albérletbe mennél mire kifizetnéd minden hónapban ,miből ennél ,miből szórakoznál,miből fizetnéd a nettet,miből vinnéd el bulizni a barátnődet ? ezeket át kell gondolni jól,ma szülői segítség nélkül nem tudsz megállni a saját lábadon ,ha csak nem keresel minimum 300 ezret ,remélem nem bántottalak meg ,tudom a fiam 34 éves most nősült milyen nehéz nekik ,oszrtanak szoroznak hogy kijöjenek a pénzükből ,pedig nagyon beosztóak ,üdv Zsóka
2010. szept. 12. 20:09
 14/32 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Szerintem egy ideális családban, tágas házban ez egyáltalán nem fontos. Ezen kívül sok előnye van annak, ha együtt lakik több generáció, akár unoka, szülő, nagyszülő. Így tudják egymást segíteni, megszokni a közösséget, mindig lesz, aki vigyáz a kisgyerekre, stb... Egy ideális családban ez teljesen rendben van.
2010. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
66%

Az a család mentalitásától függ. Ha otthon gyerekként lezelik, akkor fontos. Ha megvan az élettere, akkor oké. Bár több ismerősöm él úgy együtt 30 körül (általában csak anyukával fiúk), hogy jól érzik magukat, mert kiszolgálják őket és félrerakhatják a pénzüket. Viszont a kapcsolataikat rendszerint megfúrják az anyák. Egyikük jegyességet bontott, mert anyuka rábeszélte, hogy ő jobban főz, mint a kislány. Na ez nem egészséges.

Ahonnan menekül a felnőtt gyerek, az sem egészséges. 19 évesen el kellett jönnöm, mégsincs okom panaszra.

Az viszont csodás lehet, mikor a gyerek és családja gondozza a szülőt, a szülő az unokákat...

2010. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen ölni tudnék egy zugért felfogás 21 évesen azért elég fals. Munkaképes egyed, menj el dolgozni, költözz el. Ja, csak a szád nagy?
2010. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
78%
Én mindenképpen elköltöznék egy albérletbe már, csak így lehet magánéletem és élhetnék a magam módján. Fiatalon nem fogok a muteromhoz alkalmazkodni aki barátok köztöt akar nézni minden éjjel. Szerintem a külön lakás az egészséges élet része, különben meg, tegyük fel, hogy nézne ki ha ott volnának a nagyszüleid, a szüleid és a testvéred egy lakásban? Ez az én véleményem, de éljen mindenki úgy ahogy akar :) .
2010. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%
Nekem Anyukám vett egy lakást 21 évesen, hogy ideje önállósodnom. Nagyon jó a kapcsolatunk, szerintem nem ettől függ. De ha nem küld el otthonról, tényleg nem tudnék ma egy csekket se feladni. Megtanultam a pénzzel is bánni.
2010. szept. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
71%
Mi mamámékkal laktunk 10 éves koromig, akkor a szüleim 32 és 34 évesek voltak és érdekes semmi nem ment tönkre csak nem albérletben laktunk, hanem mamámék házában. Nagy ház volt, bőven elfértünk az emeleten, nem tudom miért kellett volna albérletben lenni, így lett saját házunk és azóta is abban lakunk, teljesen jó volt így.
2010. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
77%
Mármint később lett saját házunk, hogy nem kellett albérletre költeni. Csak manapság divat ez a 18 éves korod után viszontlátásra szöveg. Soha nem dobnám ki a gyerekem. Úgyhogy nem tartom fontosnak. Egyedül akkor tartanám rossznak, ha semmi életcélja nem lenne, csak lenne egyszerűen, se nem tanul, se nem dolgozik, na ezt nem tűrném, de ha spórolni akar akkor miért ne??
2010. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!