Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hülyeség? Babát szeretnénk de...

Hülyeség? Babát szeretnénk de anyósék miatt nem merek belevágni!

Figyelt kérdés

24 éves vsgyok, párom 28. 6 éve vagyunk együtt, ebből 5 éve együtt is lakunk a párom házában. A pobléma, hogy párom anyjáék pont a szembeszomszdban laknak. Anyukájáról annyit kell tudni, hogy igazi gyerek- és bababolond. Örökbe is akart fogadni kisgyerekeket, csak a férje nem ment bele, plusz már elég idősek is ,nem kaptak volna. Ezt a vágyát eddig a párom nővérének a két kisfián élte ki (ők is az utcában laknak). Amikor ők megszülettek, az anyós ott ült náluk non-stop, és hiába szólt rá eleinte a lánya, hogy hadd foglalkozzon ő a gyerekkel, mintha a falnak beszélt volna. Egy idő után fel is adta, anyós magához édesgette a két kisgyereket, a lánya férjét elüldözte, a lányát pedig egyre jobban taszítja bele a "bulizz, igyál kislányom, majd én vigyázok a gyerekekre" történetbe.

Nos, mi hamarosan szeretnénk belevágni a babaprojektbe. Viszont nem tudom mit fogok kezdeni anyóssal. Egyszerűen párom is hiába áll a sarkára, mintha a falnak beszélne. Átjön anyós sepregetni a mi udvarunkba, megmondjuk neki, hogy nagyon kedves de menjen nyugodtan haza és mintha nem is hallaná. Volt már olyan, hogy a párom szabályosan ráförmedt, amire anyós válasza annyi volt "nyugi". Tehát már látom előre, hogy ha meglesz a pici, anyós itt fog ülni a nyakamon és még haza sem tudom küldeni. Az lesz valószínűleg megint a célja, hogy elvegye, magához édesgesse a gyerekünket, ahogy a nagyobbik lányánál is tette.

Ezt a problémát még most szeretném megoldani, mielőtt jönne a baba. De hogyan?


24/N


2010. szept. 11. 09:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem Te írtál pár hete kérdést? (De akkor csak az anyós nyomulása volt a téma, a baba-dolog nélkül.) Amikor azt olvastam, az volt az első gondolatom: szegény, nagyon rossz lesz neki, ha majd gyereket vállalnak!


Leírásod alapján az anyósos nem egészen normális. És ami a legfontosabb: nemcsak Nektek lesz szörnyű, ha ki akar majd túrni a baba mellől, hanem a kislányotoknak/ kisfiatoknak is. Annyit fog érzékelni, hogy nincs nyugalom körülötte, hatalmi harcok tárgya lett. Mindenképpen el kell költöznötök, ha boldog gyereket és boldog babázást akartok!

2010. szept. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
86%

Még egy kérdés: nem tudnátok leszerelni a zárat?


Különben úgy tűnik az anyósod semmit nem tart tiszteletben, szerintem Ti is átvehetnétek ezt a stílust. Kivenni a kezéből tárgyakat, ráordítani, kilökdösni az ajtón stb. Ha nem ért a szóból, akkor ez van...

2010. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

12:22 hasonló témájú kérdést írtam már ki, nem tudom erre gondoltál-e:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2010. szept. 13. 13:31
 24/33 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem meg menjetek. Az én férjemnél is ez volt a helyzet, és mi elkótyavetyéltük a qrva haszonélvezetes házat, és most hitelt fizetünk. De BOLDOG és NYUGODT életünk van. Nem bánta meg egyikünk se. Ne hagyd, hogy megvásároljanak. Mert itt gyakorlatilag arról van szó: nem pénzben fizettek azért, hogy ott lakhattok, hanem az életetekkel. Pénzed még bármikor lehet, életed csak egy van. Kimentek külföldre, 3-4 év alatt megvan a SAJÁT lakás, úgy hogy nem pofázik bele senki a dolgaitokba. MÉg akkor is tök fiatalok vagytok, még lehet akkor is akár 5 gyereketek is. A legtöbb fiatal ennyi idős korában mint ti, albérletet, lakáshitelt fizet, nem értem, nektek miért olyan gáz dolog ez. Két átlagfizuból simán ki lehet fizetni egy kisebb, szerényebb, átlagos lakásra.
2010. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiába mondjuk többen is azt, hogy KÖLTÖZZETEK EL!!!

Mert erre CSAK és KIZÁRÓLAG ez az EGY megoldás van!!!!

Ha ennyire nem lehet őt helyrerakni, ne várjatok csodát, a nnyakatokon fog ülni simán a baba születése után is!!

Biztosan vannak szép környékek, ahová el tudnátok költözni..hidd el, nem jü az ilyen szintű közelség ehhez a tipusu anyoshoz...

Remélem időben döntötök!

2010. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
13.55 folyt.: Ha meg nem akartok albérletbe vagy hiteles lakásba menni, meghúzzátok magatokat 4-5 évig, félrerakjátok az egyik fizetést + a másiknak a 20-30%-át (hiszen itt a számlákon kívül semmit nem kell fizetnetek), szerintem így kb. 70-80 ezerből simán kijön két ember, ha nem él nagy lábon. Utána a megtakarításból vesztek egy kisebb saját lakást. Bár én az azonnali költözést választanám, mert én nagyon nem bírom az ilyen k.csög öregasszonyokat, de ha ti türelmes természetűek vagytok, ez is jó megoldás lehet.
2010. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam itt (vagy talán egy másik fórumon?) pár hónapja egy 40-es nő sztoriját. Ugyanebben a szituban volt annak idején, nagyszülőktől örökölt haszonélvezetes lakás, férj szülei elviselhetetlenek, stb.. Jöttek a gyerekek szép sorban, házat saját pénzből bővítették, emelet rá, stb. Igen ám, de a férj szülei még mindig csak 60-70 évesek voltak, és nagyon egészségesek, nem nagyon akartak meghalni. A nő is, a férfi is és a most iskolás korú gyerekek is az idegösszeroppanás szélére kerültek a haszonélvezetes szülők részéről egyre növekvő csesztetés, megalázás és elnyomás hatására. Mert hiába voltak ezek a negyvenes emberek felnőtt, családos, dolgozó emberek, olyan szinten éltek, mint az ovisok, és még mindig az "amíg az én kenyeremet eszem" színvonalú szöveget hallgatták. Kiszámolták, ha félrerakták volna a pénzüket, amit az elejétől fogva a házra költöttek, már lenne saját lakásuk rég. Végül az asszony súlyos idegösszeroppanást kapott, és mindent hátrahagyva, a pénzzel semmit nem törődve elköltöztek albérletbe, negyvenakárhányévesen, gyerekekkel. Majd ha az öregek meghalnak úgy 20-30 év múlva, amikor ők kb. 60 -70 közöttiek lesznek, azt csinálhatnak a házzal, amit akarnak... szerintem ne akarjatok úgy járni, mint ők, és addig lépjetek, és szerezzetek tőkét a saját lakásra (mert ez nem az, csak névlegesen), amíg fiatalok vagytok, és nagy a mozgásteretek.
2010. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nagyon megértelek, amiért kétségbeestél, nekem az anyukám édesanyja ilyen. A nagynénémék házasságát tönkretette, így ebből okulva mi már nem engedtünk a szeszélyeinek, a lelki zsarolásának, és hiába akart, nem költözhetett hozzánk. Teljesen megszakadt vele a kapcsolatunk, most 25 éves vagyok, és nem tudnám nagyinak szólítani.

Ez egy kis szösszenet volt. A lényeg, hogy az emberek, főleg bizonyos kor felett, nehezen változnak. Ő nem ért titeket, ti nem értitek őt, mintha a falnak beszélnétek. Ezen csak a távolság segíthet. Ott maradhatsz, abban a házban is, de akkor pár év múlva lehet, hogy eltűnik az szép lány, akit most a tükörben látsz... Ráncos leszel, kócos, és lelkileg kimerült a hatalmi és érzelmi harcok miatt. A legszebb áldás anyának lenni, szerintem ne engedd, hogy ezt tönkre tegyék... Minden jót és pozitív változásokat kívánok Neked! Ne aggódj, minden jól alakul, ha hagyod, hogy elrendeződjenek a dolgok, és nem leszel félénk lendíteni az életeden! Kismanó

2010. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Anyósod degenerált. Az enyém is az, Én megmondtam a páromnak, ha véletlen teherbe esek azonnal hazaköltözök.


Esetleg véletlenül pont messze kelljen új munkahely, akkor csak nem tesz keresztbe mondjuk annak, hogy kiadjátok a házat ti meg béreljetek másikat máshol azon a pénzen, amit nektek fizetnek.


Amúgy, én megmondanám, hogy tessék a lovat krva gyorsan hazavinni a saját udvarukba és bezárnám a kaput. Ha jön a haszonélvezetével azzal úgy is csak azt érné el, hogy megutálná a saját fia is, annyira meg csak nem hülye, hogy azt akarja.

2010. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Örök igazság: olyan messze kell költözni, ahová anyós már nem tud átmenni papucsban.
2010. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!