Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hülyeség? Babát szeretnénk de...

Hülyeség? Babát szeretnénk de anyósék miatt nem merek belevágni!

Figyelt kérdés

24 éves vsgyok, párom 28. 6 éve vagyunk együtt, ebből 5 éve együtt is lakunk a párom házában. A pobléma, hogy párom anyjáék pont a szembeszomszdban laknak. Anyukájáról annyit kell tudni, hogy igazi gyerek- és bababolond. Örökbe is akart fogadni kisgyerekeket, csak a férje nem ment bele, plusz már elég idősek is ,nem kaptak volna. Ezt a vágyát eddig a párom nővérének a két kisfián élte ki (ők is az utcában laknak). Amikor ők megszülettek, az anyós ott ült náluk non-stop, és hiába szólt rá eleinte a lánya, hogy hadd foglalkozzon ő a gyerekkel, mintha a falnak beszélt volna. Egy idő után fel is adta, anyós magához édesgette a két kisgyereket, a lánya férjét elüldözte, a lányát pedig egyre jobban taszítja bele a "bulizz, igyál kislányom, majd én vigyázok a gyerekekre" történetbe.

Nos, mi hamarosan szeretnénk belevágni a babaprojektbe. Viszont nem tudom mit fogok kezdeni anyóssal. Egyszerűen párom is hiába áll a sarkára, mintha a falnak beszélne. Átjön anyós sepregetni a mi udvarunkba, megmondjuk neki, hogy nagyon kedves de menjen nyugodtan haza és mintha nem is hallaná. Volt már olyan, hogy a párom szabályosan ráförmedt, amire anyós válasza annyi volt "nyugi". Tehát már látom előre, hogy ha meglesz a pici, anyós itt fog ülni a nyakamon és még haza sem tudom küldeni. Az lesz valószínűleg megint a célja, hogy elvegye, magához édesgesse a gyerekünket, ahogy a nagyobbik lányánál is tette.

Ezt a problémát még most szeretném megoldani, mielőtt jönne a baba. De hogyan?


24/N


2010. szept. 11. 09:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
47%

Tudod el is lehet költözni, és jéééééééé megoldódik a probléma.


Én már háromszor költöztem, és nem haltam bele. Csak a tárgyakhoz és a személyekhez ragaszkodsz, nem a falakhoz.

Ha nem mész biztos, hogy a te gyerekedet is az anyós fogja felnevelni.

Megjegyzem vénqurva.

Mi a foglalkozása az anyósnak, csecsemőápoló volt?

2010. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtok elköltözni jó messze?

Esetleg vállalni a balhét éa jobban megmondani neki a magatokét, hátha veszi végre a lapot.

2010. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%

A leírtak alapján nem látok más megoldást: sürgősen elköltözni. A ti életetek, a ti gyereketek, a feladat is a tiétek. Anyuka csak akkor segítsen, ha megkéritek majd erre, de ez az anyuka NEM ILYEN. Menekülni, mert megmérgezi még a kapcsolatotokat is. Leírtad, hogy mi történt a lányával, ugye nem szeretnétek, ha veletek is ez történne?!

Teljesen külön kellene megpróbálni, így majd rájön a mama, hogy meddig tart az anyagi szeretet, egyébként soha.

2010. szept. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem tudunk elköltözni. A házt párom a nagypapájától kapa 15 éves korában, de anyósék abban a pillanatban rátették a haszonélvezetüket. Tehát eladni csak maximum hatjegyű összegért adhatnánk el a házat, abból pedig nem mehetünk semerre. Tartalékaink nagyon nincsenek, hitelt pedig ebben a gazdasági helyzetben és a mi fizunkkal nem tudunk (és nem is nagyon akarunk) felvenni.
2010. szept. 11. 10:07
 5/33 anonim ***** válasza:
89%

hát ezért nem lakunk a nagyszüleimnél,17 éves vagyok és nagymamám nálunk is bele akart szólni anyáék életébe.Mikor összeházasodtak azt aakrta,h akkor költözzenek oda,de apának volt egy lakása a városban így aztán szerencsére nem ott lakunk,hanem azóta is a vársoban 20 km-re a mamáméktól.

Szerintem költözzetek el,úgy olyan helyre,ami mégsincs olyan messze,de azért nem 10 percenként jár oda busz az anyósék városából.

2010. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
az anyósnak van kulcsa hozzátok? amíg nem tudtok költözni, addig is zárcsere, mert más megoldás nem nagyon van. és akkor átmehet, ah áttelefonáltok a kedves mamának. vagy ha előre bejelentkezik.
2010. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Volt kulcsa, de akkor állandóan átjött hozzánk pakolni, rendezkedni. Sokszor volt olyan, hogy hazajöttem a suliból, vagy a munkából és láttam, hogy pakolt. Többször szóltunk neki, hogy állítsa le magát, de ugyanúgy mint a falra hányt borsó... Párom agya egyszercsak eldurrant, átment és elvette tőle a kulcsot. De nem zárhatom folyamatosan az ajtót... A kapuhoz van kulcsa, mert após lova a mi istállónkban van, tehát az udvarból nem zárhatom ki őket.

Igazából valami olyan megoldási módot keresnék, hogy hogyan lehetne áttörni az "agyán", hogy meghallja, amit kérünk tőle? Hogy észrevegye magát?

2010. szept. 11. 10:14
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
Ne engedd be a házba. Zárd az ajtót. Költözz egy kis időre a te szüleidhez. Vagy tisztázzátok az elején a játékszabályokat. Naponta max. 2 órát tölthet el nálatok, hétvégén meg hármat. Ha nem kérsz a segítségéből, ne erőltesse rád. Oké, leírva bunkón hangzik, de talán így megérti.
2010. szept. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Már most többször mondtuk neki, hogy ha lesz gyerekünk, akkor nem csinálhatja azt amit a párom nővéréékénél. Hogy akkor jöhet át, ha hívjuk, hogy akkor "segíthet" ha kérjük...erre mindig gúnyos mosoly és legyintés a válasz, hogy "majd meglátjátok".

Engem meg ettől mindig lever a víz...

2010. szept. 11. 10:24
 10/33 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem fogja fel orditsál vele visitsd le a kiba-szott fejét és ha még akkor sem érti meg és csinálni fogja vedd el a kulcsot tőle.Ha a lovat akarják nézni akkor majd bekopognak szépen és beengeded őket.
2010. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!