Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hülyeség? Babát szeretnénk de...

Hülyeség? Babát szeretnénk de anyósék miatt nem merek belevágni!

Figyelt kérdés

24 éves vsgyok, párom 28. 6 éve vagyunk együtt, ebből 5 éve együtt is lakunk a párom házában. A pobléma, hogy párom anyjáék pont a szembeszomszdban laknak. Anyukájáról annyit kell tudni, hogy igazi gyerek- és bababolond. Örökbe is akart fogadni kisgyerekeket, csak a férje nem ment bele, plusz már elég idősek is ,nem kaptak volna. Ezt a vágyát eddig a párom nővérének a két kisfián élte ki (ők is az utcában laknak). Amikor ők megszülettek, az anyós ott ült náluk non-stop, és hiába szólt rá eleinte a lánya, hogy hadd foglalkozzon ő a gyerekkel, mintha a falnak beszélt volna. Egy idő után fel is adta, anyós magához édesgette a két kisgyereket, a lánya férjét elüldözte, a lányát pedig egyre jobban taszítja bele a "bulizz, igyál kislányom, majd én vigyázok a gyerekekre" történetbe.

Nos, mi hamarosan szeretnénk belevágni a babaprojektbe. Viszont nem tudom mit fogok kezdeni anyóssal. Egyszerűen párom is hiába áll a sarkára, mintha a falnak beszélne. Átjön anyós sepregetni a mi udvarunkba, megmondjuk neki, hogy nagyon kedves de menjen nyugodtan haza és mintha nem is hallaná. Volt már olyan, hogy a párom szabályosan ráförmedt, amire anyós válasza annyi volt "nyugi". Tehát már látom előre, hogy ha meglesz a pici, anyós itt fog ülni a nyakamon és még haza sem tudom küldeni. Az lesz valószínűleg megint a célja, hogy elvegye, magához édesgesse a gyerekünket, ahogy a nagyobbik lányánál is tette.

Ezt a problémát még most szeretném megoldani, mielőtt jönne a baba. De hogyan?


24/N


2010. szept. 11. 09:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Előszőr is szerintem beszélj az apóssal. Ő tudja legjobban milyen a felesége, talán kicsit kordában tudja tartani a jóviszony érdekében. Másrészről pedig lefekteted a szabályokat, és be is tartatod vele, egy idő után nem lesz anyós számára kérdés hol a helye. Biztos pattogni fog, de szigorúen be kell vele tartani a szabályokat, (az is biztos, hogy sokszor nehéz lesz nem-et mondani) és pároddal is meg kell beszélni, hogy mindketten ugyanannyira passzívak legyetek felé ha kell.
2010. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb azt mondja, hogy "Majd meglátjátok", akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy "Majd a kedves mama meglátja, ha kizárjuk!" Nem neki szülsz gyereket. Ha ennyire ki akarja élni az ösztöneit, akkor vegyen egy macskát, vagy egy hörcsögöt!

Ne hagyd, hogy az anyósod elvegye a kedvedet a babától.


Esetleg kérd meg a férjedet, hogy beszéljen vele. Ha kell, akkor bántsa meg, kiabáljon vele, de nem jó, hogy szorongsz emiatt.

2010. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
De ha kizárjuk, nem jöhet azzal, hogy ő a haszonélveő és be kell engednünk?
2010. szept. 11. 10:53
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Úristen!!!!!!! sajnállak..... :(

DE: ezt csak is Te tudod majd kezelni, neked kell majd határozottnak lenni, másképp nem fog menni. Én simán zárnám az ajtót, ha majd megszületik a babátok, párod dolgozik, simán. Pár hétig (jó esetben) főleg a szoptatásról, böfiztetésről, altatásról szólnak majd a napjaid. Legalábbis velem ez volt :) Anyósnak ezekben a meghitt pillanatokban semmi keresnivalója nincs. Te leszel az anyja, Te szoptatod, ő ezt szerencsére úgysem tudja majd helyetted csinálni :)

Nálunk férjem rokonai voltak ilyenek, képesek voltak felébreszteni az alvó 4 hetes babámat. Na, nálam ott telt be a pohár, már nem emlékszem mit is mondhattam, de azóta nem is találkoztunk. De nem érdekel.....

De, szerintem ha meg lesz a babátok, belőled is előbújik az anyatigris :) és majd tudod kezelni a tolakodó rokonokat.

Ne hagy magad megfosztani a világ legszebb dolgától, hogy anya lehess! Nehogymár egy anyós eltántorítson ettől!!!!!!

2010. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
én amikor megunom simán nem nyitok ajtót nem veszek fel telefont, lehet megsértődni és nem jönni többet.
2010. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
95%

Szia!Hát nagyon nehéz dolgod van,és lesz.Szerintem,és tapasztalatom szerint,vagy elköltöztök,vagy készülsz egy nagy-háborúba ahol neked kell lenni a győztesnek.

Mi is elvoltunk úgy ahogy anyóssal 4 éven át még meg nem született a lányunk.Onnantól kezdve a poklot jártuk meg a férjemmel.Minden percbe itt akart lenni,a gyereket Ő akarta etetni altatni,és parancsolgatót hova,és mikor vihessük el.Mikor aludt a kicsi felvette,és ébresztette,2 hetes kórába babámat elakarta vinni magához,és kijelentette én sem,és a férjem sem mehetünk velük.Én meg kijelentettem ezt el is felejtheti,hogy a 2 hetes babánkat fogja és visszi.Mondtuk neki jó jön csak de egy héten egyszer hétvégén.Erre ő mit képzelünk neki jogai vannak a gyerekünk felett.Na mi sem kellet több erre ugrottam beolvastam neki,és meg mondtam,hogy ha nem tud viselkedni akkor kívül tágasabb.Azt befogta egy darabig 2 hétig aztán utána meg azt vágta aq fejemhez nem akartam a babát.Na ezen úgy berágtunk mondtuk neki hogy a mi családunkba nem kívánatos személy.Azt hozzá teszem,közbe le butázott,borzasztózót,flegmáskodot huszkodta a száját.Nekünk erre nincs szükségünk,és betelt a pohár.Be ment védőnőhöz,gyerekorvoshoz besározni,hogy koszos,mocskos vagyok.De süket fülekre talált,és még Őt ítélték el,hogy hogy tud ilyen lenni.Utána bement a gyámügyre feljelentett minket.Na ott elkaptuk megfenyegette a férjem,hogy ha nem hadija ezt abba akkor megveri,meg tépi.Azóta 1x kibékültünk,és semmi nem történ ugyan az volt aki akkor,és mellőzük már örökre.Azóta megszületett a másik lányunk,de nem is jelentkezik hála az égnek.


Állj a sarkadra,és most melegébe helyre kell tenni, mert pokol lesz az életed!!

2010. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolom, mielőbb teremtsetek tiszta jogi helyzetet, mert nektek ott semmilyen biztonságotok nincs a kedves mamától.

Sajnos a haszonélvezeti jog azt jelenti, hogy NEKI JOGA VAN A HÁZBAN, A PORTÁTOKON AZT CSINÁLNI, AMIT CSAK AKAR! Akár ki is rakhat titeket és be is költözhet a házba.


Ilyen körülmények között, amiket leírtál, egyáltalán nem vagytok biztonságban a mamától, mert ő emberileg nem alkalmas arra, hogy békén hagyjon titeket, ráadásul a jogai is megvannak hozzá.

2010. szept. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam amit írtál, és már rosszul vagyok. Nagyon sajnálom, hogy ilyen anyósod van. Egyfelől milyen jó, hogy így szereti a gyerekeket, de hogy magához édesgetni, ááá!

Én is menekülnék messzire. :S

2010. szept. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
87%
A haszonélvezeti jog nagyon erős, és mint az előttem író mondta, joga van bemenni a házatokba viszont zaklatni nincs joga. De mire távoltartási végzést kérsz ellene polgári peres úton addigra beleőszül a hajad. Nagyon fiatal vagy szerintem jól gondold meg h mikor szülsz gyereket és kinek, mert egy életre szóló döntést hozol. Az anyóst sajnos nem tudod lecserélni és ha ijen erőszakos azt is el tudom képzelni róla hogy bíróságra megy. Azt tudnod kell h jogilag havi egy láthatásra és évente egy hétre joga van a gyerekdehez. Az lenne a legjobb ha elköltöznétek mivel fiatal vagy van esélyed még megteremteni magadnak a biztos anyagi hátteret. Azt viszont semmiképpen ne hagyd hogy a vénQva beleszóljon az életedbe semmilyen szinten.
2010. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

hasonló cipőbe járok, csak nekünk a pocakba van már a baba, a ház szétverve, és anyós a szomszédunk.

anyósom 1 kicsivel szerintem rosszabb mint a tiéd, ő nem is segít semmibe, én szolgálom ki őt.főzök takarítok.(náluk vagyunk legtöbbször, amig újjítjuk a házat)

de ő is beleszól mindenbe, velünk jön vásárolni, és párom erre azt mondta h. miért ne jöhetne:S

harc lesz a vége, és ha párom nem áll mellém, akkor költözök haza.

majd akkor észbe kapnak:D

2010. szept. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!