Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai világban egy 30 körüli...

A mai világban egy 30 körüli ember, hogy tud saját családi házat venni, építeni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 7. 19:45
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
32%
Honnan tudjátok, hogy mi a háttér? Lehet apuka lelépett, gyerektartást se fizet, eladósodtak és albira telik csak.
2022. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
29%
Karrierépítés --> jó fizetés, öröklés, hitel, szaporodási támogatások, megalkuvás árat illetően stb. Amit minden ilyen kérdésnél leírunk. Igen, ha nem szaporodsz semmibe vagy nézve és a gatyád rámegy. Ha van egy olyan párod, aki szintén a fentiek szerint gondolkozik, akkor máris sokkal könnyebb
2022. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
16%

Csok, babaváró, hitel


Vagy pénzesek a szülők és az ő pénztárcájukból vettek házat

2022. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
65%

"Én sem tudom megérteni, van egy gyermekem aki 5 éves, terhesség óta egyedül vagyok vele. Albérletben lakunk, tanulok, dolgozok és figalmam sincs mikor tudom azt mondani neki, hogy végre saját házunk van. Más korombeliek meg építkeznek, költöznek az új házba."


Ezt írta a Kérdező, ergo terhesen elhagyta a párja, dolgozik, neveli a gyerekét és jönnek a gyalázó kommentek. Szembe köpheti magát, aki betámadja.

2022. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
34%

"Ezt írta a Kérdező, ergo terhesen elhagyta a párja, dolgozik, neveli a gyerekét és jönnek a gyalázó kommentek. Szembe köpheti magát, aki betámadja"


Ki gyalázta? Senki.


Csak elmondtuk tényszerűen, hogy egy 30 éves egyedülálló albérletes anya segítség nélkül szinte biztos nem fog házat venni.


Azt is elmondtuk, hogy általában közösen vesznek az emberek házat és úgy, hogy 30 évesen nincs még 5 éves gyerekük, mert akkor nem nagyon tudnának spórolni.


Ezek tények, semmi gyalázás nem volt benne. Talán még azt se kérdezte meg senki, minek vállalt gyereket.

2022. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
55%

Akinek ennyi idősen családi háza van, ott a szülők építették vagy örökölték.

Nem ismerek olyat, aki melóval meg tudta volna teremteni.

Mindenhol ment a szülőktől a tőkeinjekció.

2022. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
74%

Hitel ÉS magas fizetés. Ennyi.

Mi 30 alattiak vagyunk, én Budapesten keresek átlagon felül, a párom vállalkozó, így pár éven belül összejön az önerő reményeink szerint, és akkor hitelre tudunk venni végre valamit.

Amúgy vannak akiket támogatnak a szülők, örökölnek, stb. Kevés ismerősömnek van 30 alatt saját ingatlanja, nagyrészük örökölt. De van olyan is, akinek komoly balesete volt és azután kapott elég vastag pénzt a biztosítótól.

Nem egyszerű, az biztos. :(

2022. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a pozitív és negatív választ is :)
2022. febr. 9. 13:43
 49/53 anonim ***** válasza:
86%

Én 32 vagyok, egyedülálló nő, júniusban adják át a házamat (picike, 60 nm az egész meg egy 800-as telek, nekem erre futotta).


Következő történt:

Egyetemet végeztem, és mint a veszett, építettem a karrieremet. Jelenleg 1.25 M a bruttóm.

Közben, amikor olcsók voltak az ingatlanok még, a szüleim (igen, egyedül nem ment volna ilyen simán) vettek egy pici lakást a belvárosban nekem 11 millioert. Ott éldegéltem 6 évig, dolgoztam és spóroltam. Tavaly eladtam a lakást 29 millióért. Az a pénz+a megtakarításom adta a házba az önerőt, a többit 13 milliot pedig piaci kamatozású hitelre veszem fel jövő hónapban. Ha minden jol megy, 3 év alatt visszafizetem. Jelenleg alberletben élek, mig felépül a ház, ez havi 300 ezer, igy nyilván most nem tudok olyan sokat spórolni. Még igy is maradt 4 milliom, abbol lesz berendezve a házikó. :)

2022. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
75%

Eleve rosszul van feltéve a kérdés, mert nem az érdekel(het) téged, hogy a mai világban egy 30 körüli ember, hogy tud saját családi házat venni, építeni? Mert bármilyen választ kapsz, attól a TE körülményeid nem fognak változni.


Inkább azt kellett volna kérdezned, hogy

"A mai világban egy 30 körüli egyedülálló nő, kisgyerekkel, albérletben, nulla megtakarítással, hogy tud saját családi házat venni, építeni?"


Ez esetben máris nem 50 lenne a válaszok száma. Hanem csak kb. 10 és ezek is csak azt tudták volna mondani, hogy leginkább sehogy.

2022. febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!