Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai világban egy 30 körüli...

A mai világban egy 30 körüli ember, hogy tud saját családi házat venni, építeni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 7. 19:45
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
88%
Én kicsit idősebb vagyok (39) a következőt csináltam. 18 éves korom óta dolgozom. 2 év alatt összegyűjtöttem az akkor 20%-os önerőt, majd hitelt vettem fel, és vettem vidéken egy lepukkant házat. Azt barátokkal, magam lassan de szépen felújítottam. Amikor kész lett, eladtam, kifizettem a maradék hitelt, és vettem egy másik kis házat. Azt is helyrepofoztam, eladtam.. ha jóé emlékszem 5-6 ilyen ingatlant vettem vidéki falucskákban. Így összejött egy jelentős önerő amiből Budapesten vettem egy lakást. Pesti lakást nem adom el, de azért nézelődök mindenfelé. Ennek köszönhetően 3 éve vidéken egy bácsitól vettem egy nagy házat 4,5 millióért. Hitelt vettem fel erre is. Még van hitelem, de vagy egy szép házam egy szép kis falucskában (Heves megyében) Bebiztosítom magam. Nyugíjasként vidéken akarok élni, a pesti lakást kiadom majd. Hát én így tudtam lakáshoz jutni. Csak egy apró megjegyzés. Amikor 18-20 éves voltam, én sem értettem, hogy sok fiatal, hogy tud építkezni, lakást venni. Én sokat dolgoztam, de csak hitelekkel sikerült.
2022. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, a házépítést felejtsd el, nem neked való!

Micsoda gondolat, építkezni ilyen feltételekkel?

Kapd a gyereked és menj haza a szüleidhez és próbálj 5 évig minimum havi 100ezret félretenni és hitelből venni egy másfél szobás lakást!

Ha haragban vagy a szülőkkel, akkor kérj bocsánatot, ha tetszik, ha nem, mert más lehetőséged nem nagyon van és a cél szentesíti az eszközt.

Ha nincsenek szüleid, akkor meg ne lakást bérelj, hanem csak egy szobát 30ezerért és a 100-ast ugyanúgy tedd el! A többi innen ugyanúgy, mint az első variációnál.

2022. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem lesz ezekkel az "adottságokkal" házad. Ezt elszúrtad. Örülhetsz, ha garzonra futja majd valamikor.
2022. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
78%
Keress valakit, akinek van. Mint sok más ismerősöd.
2022. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Önerőből ami nem omlik rád sehogy, csoda ha manapság valaki tud egyáltalán egy lakást venni. De az sem mindegy hol. Pert egy pesti garzon árából falun vehetsz palotát is
2022. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
63%

Még 2 puja meg egy CSOK király és dőlni fog a lé is.

Én albizom, most fogok új szakmát tanulni (autószerelő) így egy darabig nem lesz saját kecó. Bár felénk sajnos elég drága is, mert iszonyatos a népsűrűség.

2022. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
92%
Kb. egy év külföldi meló, amiből összejött annyi, hogy szóba álljon velem a bank, ahhoz még felvettem 4 millió Ft hitelt, aztán vettem egy 37 négyzetméteres, 1 szobás lakást még 2014-ben 6,3 millióért. Kicsi, de erre tellett, meg nekem egyedül elég. Most már ez is egy 20 millióba kerül.
2022. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy első írja: csinálni kell egy halom gyereket, meg felvenni a hiteleket. Vagy belebukik az ember, vagy nem.

De egyedülálló, vagy olyan pár, aki nem akar vagy nem lehet gyereke, az le van ejtve.

Ha szerencséd van, a szüleidnek van talonban plusz pár milliója. Másképp nem megy.

2022. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
23%
Belépsz a Fideszbe vagyis MÁR BELÉPTÉL és toltad a számládra talicskával a pénzt
2022. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
22%
Hitel vagy CSOK
2022. febr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!