Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik nevet válasszuk?

Melyik nevet válasszuk?

Figyelt kérdés
Nemsoká Babánk fog születni, és nekem tetszik az a párosÍtás, hogy Abigél Iringó, ám páromnak a Hajnalka Abigél tetszene jobban. Szerintetek? Deme lesz a családneve.
2010. szept. 9. 18:44
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
55%

Nekem minden verzió tetszik, igazából annyit szeretnék mondani, hogy szerintem inkább az első nevet használják ha valakinek két neve van, tehát ha nem akarjátok, hogy mindig ki kelljen javítani, hogy bocsi, de a második nevem használom, akkor ahogy szólítanátok, azt tegyétek be elsőnek.


24/L


U.i. A regény és a film után nekem is tetszik az Abigél, de egy még nem kitalált név után második, nem használtként tenném be, mert nem tetszenek a becézései. Abi - ez nekem furán hangzik, az Ebbi angolosan ejtve meg nekem Amerika majmolás.

Ha ezt a nevet szeretnétek használni, kérlek meséldd el, hogy becéznétek! :-) Köszönöm

2010. szept. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
32%
mindegyik csúnya név
2010. szept. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
Nekem is az Abigél Hajnalka tetszik legjobban. Az Abigél az egyik kedvenc keresztnevem, szerintem nagyon szép:)
2010. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

mindegyik név szép külön-külön, de vedd figyelembe, hogy a vezetéknév magánhangzóra végződik, a keresztnév magánhangzóval kedződik, és ugyanez ismétlődik a két keresztnévvel is...

kicsit esetlen kiejteni.

2010. szept. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Nem értem miért csúfolnának jobban egy Iringót mint egy Abigélt vagy egy Hajnit... Csak azért mert nektek nem tetszik a név, még nem fogják csúfolni a gyerekek! Ma már sok gyereknek van különleges, nem éppen hétköznapi neve, úgyhogy hozzászoknak. nem beszélve arról, hogy ennyi erővel minden második nevet lehetne csúfolni, ha nem mindet. Szóóval az Abigél Iringóra szavazok!
2010. szept. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Iringó, ez jó. :D

Olyan, mint valami nemibaj falusi neve.

2010. szept. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

az iringónál mindenki meg fogja kérdezni, hogy becézheti, mert ez olyan hosszú. és akkor lesz belőle iri vagy ircsi, és idegenek azt fogják hinni, hogy irén a neve.

szóval, az iringót én biztos nem válazstanám. engem olíviának hívnak, van ezzel is elég kálvária - hát még egy iringóval...

2010. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim válasza:
46%
Már alapból az gáz, ha egy embernek 2 keresztneve van. Minden egyes hivatalos ügyben oda kell figyelnie, hogy ne felejtse le a második keresztnevet az adatok töltésekor. Szóval szerintem legyen Deme Hajnalka.
2010. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Egyébként miért kell egy gyereknek 2 keresztnevet adni? Úgyis azt fogja használni ahogyan ti kiskorától kezdve fogjátok szólítani. Az Abigél szerintem elég csúnya név az Iringó is, a Hajnalka sem igazán tetszik de még az a legjobb a 3 közül
2010. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Nekem csak vagy úgy tetszene,hogy Deme Abigél,vagy Deme Hajnalka,de az Iringó nem tetszik.

Sőt,én ezt választanám:Deme Abigél Kinga

Szerintem jól hangzik.

De a ti döntésetek!

2010. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!