Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől változhat...

Szerintetek mitől változhat meg gyerek ennyire? Pl vissza beszél csunyàn dohányzik suliban Wc-ben

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nyilvan kamasz, bekerult egy "meno" tarsasagba, ahol mindenki ezt csinalja. Altalaban kinovik, beszelgess vele, ennel tobbet nem tudsz. Minel inkabb tiltod, annal inkabb csinalja es ellensegenek tekint. Otthon minden oke,nem volt semmi valtozas az elmult idoszakban? Az is kivalthatja, de gyakori h semmi igazi indok nincs ra, egyszeruen feszegeti a hatarait. En is ezt csinaltam 14 evesen...
2022. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén szólva nem tudom. Oké, fiatalság bolondság, mondják, meg hogy akkor kell kiélni magadat.

Nekünk jó körülményeink voltak otthon, szerető család, jó példák.

Én pl nem cigizek, mértékkel iszok, normálisan beszélek.

Tesóm ugyanabba a suliba járt. Na, volt ott minden, hajnalig tartó okádás, hogy majdnem megfullad, ha nem ébresztik fel, bagózás mai napig, undorító ocsmány viselkedés mindenkivel (a családjával) a kis haverjai kivételével, akik az istenek neki.

Baromira nem tudom mit vétett az egész családom, hogy ilyen lett. Pedig ha valaki, én tudhatom, hogy milyen, mikor "kapsz" egy kistesót és elhanyagolva érzed magadat. Nem voltam persze, csak gyerekként mindent máshogy érzékel az ember.

Konkrétan mindene megvolt, mégis egy olyan ember lett belőle akire nem szívesen mondom, hogy ez az ember a testvérem és büszke vagyok rá.

2022. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Bármilyen negatív hatástól. Bármi ami otthoni vagy iskolai környezetében történt. Én mindig rossz gyerek voltam, dohányozni azért kezdtem el eleinte mert nehezen illeszkedtem be, leginkább csak bántani tudtam másokat, barátkozni nehezen. Így viszont a dohányzást menőnek gondoltam 11 évesen, 12 évesen már el is kezdtem rászokni. Csúnyán beszélni is hasonló okokból kezdtem el, leginkább "lázadozásból" aztán rászoktam arra is hisz mindennap úgy beszéltem ahogy. De ezek ártatlan indokok, előhozhatja sok minden más is ezt a fajta viselkedést. Lehet szülői oldalról vagy iskolai környezetben sok minden. Gondolok itt a bántalmazás sokszínűségére.
2022. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
5%

Életre valóbb gyerek, mint az átlag.

Sosem értettem hogy miért kell egy sablonhoz igazodni mindenkinek.

Vannak olyanok akik szipuznak 14 évesen, és nyilván ember soha nem lesz belőlük, de attól hogy egy átlag gyerek néha rágyújt, visszabeszél, az max a szülőnek nehéz, tudomásul venni, elfogadni.

Nekem volt olyan ismerősöm aki összevert egy gyereket, majd őt verték majdnem ájulásig, és hozzáteszem nem tanult ebből, ugyanúgy balhés maradt.

2022. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
A kamasz mindent ki akar próbálni. Csak akkor tudod ha valami gáz, ha kipróbáltad. Ez így helyes, de persze veszélyes. Nagyon kell figyelni. Rendszeresen imádkozom hogy a gyerekeim ne olyan kamaszok legyenek mint én. Annak még a fele is durva. Lelki gond meg mindenkinél van.
2022. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Hülye és bevette, hogy ez a "menő"... bízzunk benne, hogy kinövi, ha nem, akkor meg reméljük, hogy cigizik annyit, hogy ne legyen gyereke. Valószínűleg semmit nem tehetsz, a felnőttek el vannak könyvelve hülyének ilyentájt... esetleg megpróbálhatod megmutatni a dolgok tágabb vonatkozásait, például, hogy bunkó csak azzal legyen, aki ezt érdemelte ki, ne pedig mindenkivel, vagy hogy a dohányzás brutálisan károsítja az egészséget.
2022. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

"Életre valóbb gyerek mint az átlag."

Nem, ettől nem lesz az legfeljebb merész, ellenkező, lázadó, és helyzettől függően pofátlan, szemtelen és tiszteletlen.

Életre való inkább az a gyerek aki normálisan megtanul viselkedni, tanul rendesen és vannak céljai persze ez lehet kortól függő és független is. Dohányzás meg lényegtelen de attól sem lesz életre való/valóbb valaki.

2022. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom olyan társaságba került.
2022. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
A szülői minta!
2022. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Vagy valami trauma érte… anyu tanár, volt olyan gyerek a 40 évnyi pályafutása alatt, akit szexuálisan bántalmazott a nevelőapja, meg olyan is, akit “csak” simán bántalmaztak otthon (anyja) … mindkettő kb így reagálta le, egyik napról a másikra változtak meg, ezért tűnt fel több tanárnak, hogy valami gond van.


(Első esetben a pasas börtönbe került, a második esetben sajnos csak védelembe vették a gyereket, 5 évvel később tudott csak lelépni otthonról)

2022. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!