Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszett már össze valaki...

Veszett már össze valaki testvérrel örökségen?

Figyelt kérdés
2022. jan. 3. 15:42
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
94%
#5: fél panellakásért simán összevesznek. Jelenleg megyeszékhelyen 30M -ra is rúghat simán egy panel, namost ennek fele (ha ketten vannak) 15 millió forint. Ha hárman, az 10. Ha így nézem azért az sehogyan sem kevés
2022. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőm anyuja pl. írt végrendeletet, melyben a 120 milliós családi ház 3/4-ét barátnőmre hagyta, és 1/4-ét a fiára hagyta (ketten testvérek).

Meg is indokolta, hogy mivel a lánya gondoskodott róla, rá számított mindenben, és bár a szó szoros értelmében élete végén nem a lánya ápolta, de a lánya gondoskodott neki ápolónőről, a lánya járt oda takarítani, stb...stb... A fia alig tartott kapcsolatot, semmi munkából nem vette ki a részét, pedig ugyanúgy 50 kilométerre lakott, mint a lánya.

Szóval volt végrendelet, mégis nekiment perrel a barátnőm öccse.

Hogy mi lesz, még nem tudjuk.

2022. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
88%
szerencsére nálunk nem volt ilyen, de ismerek olyat aki kiforgatta a vagyonból a saját testvéreit, undoríto emberek vannak
2022. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
12%
12-es, tisztában vagyok az árakkal, de nem ez az a nagyságrend, amiért az ember becsicskul a szülőnek még életében, (vagy amiért a tesó torkának esik).
2022. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
96%
#6, én se értem, de tény, hogy bepróbálkoznak sokan. Nagymamám is amikor meghalt, nagynéném azt magyarázta apukámnak, hogy valójában ő “ápolta” nagymamámat…hát nem, apukám is pont annyit ment oda, pedig ő dolgozott és messze lakott, nagynéném meg nyugdíjas volt és közel laktak. Szüleim fizettek ápolót is a végén. És rengeteg ilyen sztorit hallok.
2022. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk bonyolultabb az ügy. Nagyapámnak volt előző házasságából is egy fia, szóval ha mamám meghal, 3 testvér fog civakodni a házán, meg az ingóságain (ékszerek). A gond az, hogy eleve egyik sem jó testvér, aoha nem is beszéltek egymással, senki nem fogja magát hagyni. Felőlem pl eladhatják a házat, meg bele is költözhet valaki a rokonok közül, ha anyumékat kivásárolja, engem nem érdekel. Spec nekünk szerintem nem kell az a ház, de hogy a szülőkből állat lesz e, majd meglátjuk.
2022. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
87%

#6:

"Jogszabályok határozzák meg, hogy ki örököl és mennyit. Nulla a mozgástér, nincs min összeveszni."


Te azt csak hiszed. 😂

A hagyatéki leltárba nem szoktak felvenni minden egyes ingóságot. És sokszor apróságokon borul a bili.

Nekünk annyiban szerencsénk volt, hogy a nővérem emlékezett rá, amikor anyukámék a tányérokon összekaptak. Nem az értéke miatt, hanem a szép készlet hát darabos volt, ők meg heten voltak.

Mindenesetre a nővérem tudatosan figyelt arra, hogy nálunk ez ne fordulhasson elő, mégis voltak kisebb sérelmek. Szerencsére összeveszés nem volt.

2022. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos végrendelet sem biztosíték semmire ,simán megtámadják bíróságon és évekig kereskednek és az amúgy jó viszony teljesen elmérgesedik.
2022. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
94%

Konkrét összeveszés nem volt, csak a "szokásos": meghalt, még szinte ki se hűlt, a két lánya közül az egyik már ment a házába, hogy mit lehetne elhozni.

Egy tök faluban lévő 80 éves parasztházról beszélünk, nem putri, de tipikus "öreglak" szerintem mindennel együtt nem ér 2-3 milliónál többet.

Hozzáteszem, a másik lánya (anyukám) ápolta két évig az öreget, iszonyat nehéz eset volt, a testvére talán 3 havonta ha elment egy órára megnézni, aztán mégis sírt a szája az örökségért.

Úgyhogy azóta nem igazán erőltetik a találkozást...

2022. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk simán lezajlott anya halála után a öröklés meg minden, de egyrészt mi a tesómmal legjobb barátok vagyunk (akármilyen nyálasan hangzik), mindig megosztottunk mindent, nem azért, mert kellett, hanem mert ez esik jól. Anya is mindent szépen vezetett, így bár nem végrendelkezett, de minden 50-50 volt, nem volt vita.


Egy olyan sztori volt, hogy az életbiztosítást is ugye 50-50-ben örököltük, de a nevemen volt még egy kisebb összeg. Mielőtt ezt felhozta az ügyintéző, mondta, hogy akarjuk-e közösen meghallgatni, mert az ilyen balhékat szokott okozni. Nem akartam, hogy a tesóm kimenjen, és a pénzt elosztottam, a felét a tesóm számlájára utaltattam. Ő persze tiltakozott, de... utána nevelőapukám is azt mondta, amit én is gondoltam, hogy a tesómnak is csinált volna, csak már nem volt ideje. (Váratlanul halt meg.)

2022. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!