Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Skizofrén testvérrel mit...

Skizofrén testvérrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

40 éves a tesóm. Túl van egy rossz házasságon ( verte a nőt stb stb..) már 16 éve.Akkor bekerült pszichiátriára a válás után és volt hogy itt lakott nálunk, velem egy szobában. Aztán mamám összehozta egy takarítónővel aki az idősek otthonában takarított. Neki meghalt az anyukája és az apukája is. Ez 10 évvel ezelőtt volt. A nő teljesen egyedül volt. Nem volt neki senkije csak tesóm. Világéletében visszahúzódó csendes nő volt. Közben tesómnál paranoid skizofréniát állapítottak meg, de a gyógyszereit nem igazán szedi. Csináltak egy hatalmas káoszt ezelőtt 3 évvel amit anya fizetett ki nekik. Még az újságban is bent volt a nő akit megkárosítottak, de tesóm richtig állította hogy a nő hibája meg "megtépjük a büdös k**vát".. ilyesmiket mondott, a nő pedig egy híres újsághoz fordult segítségül. Évekig ment a pereskedés, anya miatta lett beteg mert nem volt egy nyugodt napja miattuk. Jelentgetni akarták az államot, a minisztert mindent..

Közben lett egy gyerekük akit nem tudnak eltartani. Anya vesz neki mindent 62 évesen, mert tesóm felesége nem jön ki senkivel. Mindenkit megakar tépni és lek*váz. Most egy gyárban dolgozik mint takarítónő, pedig érettségije és ápoló szakmája is van de leakarja rokkantani magát ahogy tesóm is levan. Járnak orvostól orvosig, de legutóbb a bizottság előtt járatta le magát mert az orvos ott mindenki előtt azt mondta neki hogy nincs mivel lerokkantani mert nincs semmi diagnózis a papíron. Tesóméknak kell minden. Anya fizeti nekik a hitelüket, és sokszor a kaját is ő veszi nekik. Én most megyek egyetemre és annyira jól jönne a segítség hogy az hihetetlen, de anya és a mama is megmondta hogy nem tudnak segíteni ezért dolgoznom kell. Dolgoztam is júliusban folyamatosban egy gyárban de kétlem hogy ez a pénz elég lesz mindenre, ezért anya megmondta tesómnak hogy ne számítsanak már rá többet. Erre tesóm felesége feljött, elkezdett anyával üvöltözni hogy miért pont akkor kell menni a kollégiumi papírokat rendezni amikor egy hétig a gyerekre kéne anyának vigyáznia, és hogy az, hogy engem felvettek egyetemre csak egy nagy szerencse, plusz azt is mondta hogy nem a lányod seggét kéne nyalni mert van egy fiad is.

Na már most.. a fiának 40 évig nyalta a valagát, mindent megkapott. A házat anya vette neki, az ablakokat ő tetette be neki, a hitelüket ő fizeti nekik.. szóval mindent szinte anya áll és ez nekik még mindig nem elég. 1 éve tesóm felesége nekem esett hogy jó lenne ha nem tanulnék hanem elmennék dolgozni mert csak viszem a családtól a pénzt. Akkor én nagyon kiakadtam. Szerintem 30 évesen neki nem kéne itt tartania hogy ápolói szakmával 70 ezer forintért dolgozik egy gyárban mint takarítónő. Mert ha elvállalta a gyereket akkor vállalja a költségeket is vele együtt, és azon legyen hogy minél többet dolgozhasson hogy a gyerekének mindent megadhasson. Ne pedig azon hogy hogy rokkantosítsa le magát. Anyunak nagyon sokszor mondta már hogy neki nagymamai kötelessége az unokáját eltartani. Anya meg amennyire szereti az unokáját, nem bírja látni ha nélkülöz.

Ne haragudjatok de már annyira elegem van belőlük. Tegnap kértem anyától 400 forintot egy szempillaspirálra mert elfogyott és így is a legolcsóbbat szoktam venni, tesóm pedig pont itt volt és szó szerint ezt mondta nekem üvöltve : " Na mivan? Hova a p**csába mész, bálba b**zdmeg? Minek kell neked 400 forint? Minek szórod anya pénzét szempillaspirálra b**zdmeg? Én már fél éve kb ki sem mozdulok itthonról. Fél évig csak tanultam !! Minden napom a tanulásról szólt érettségi miatt, és ahogy megkaptam a bizim rákövetkező hétre már mentem is melózni szakba. Szóval nem hiszem hogy ez olyan nagy dolog volt hogy mertem kérni egy spirált. Miért ilyen a tesóm???

Anya nagyon nagyon beteg és nagyon félek,hogyha ő nem lesz akkor engem teljesen kisemmiznek mert itt a pénz beszél ebben a családban. Anyával szóba került ez a téma és mondta hogy tudja milyenek tesómék és végrendelkezni akar, hogyha esetleg idő előtt bekövetkezik az amit nem szeretnék..nagyon nagyon nem, de ha mégis akkor tudjak hova hazajönni ( mivel nincs apum.. igazából anyán kívül senkim.) De tesómék azt nem fogják annyiban hagyni szerintem . Szerintetek mi lesz még itt?

Ne haragudjatok hogy ilyen hosszú lett de nekem már annyira elegem van belőlük.Bocsánat ha néha értelmetlen de jelenleg ideges vagyok, mivel tesóm megint műsort csinált egy órája és a hatása alatt vagyok. Tesóm és a felesége olyanok mint a 40 éves óriásbébik. Képtelenek az önálló életre. Nagyon félek így a jövőtől.. és tőlük.

20/L


2016. aug. 4. 19:24
 1/10 anonim válasza:
Sanyargatni.
2016. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hahóó valaki?:/
2016. aug. 4. 19:49
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Végrendelet. Több példányban. Egy mentálisan beteg emberrel nem lehet mit kezdeni, mert bezárták a vigyorgót és nincs kényszerkezelés. Itt az eredménye.
2016. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az anyukád hibája, hogy eddig így tolta őket, nyilván rászoktak a férgek. Elhiszem, hogy anyud gondban van, de legjobb lenne máshol új életet kezdeni. Nyilván nem fog bele menni, mert akkor nem láthatja az unokáját, de neked majd valószínűleg ezt kell tenned, mert rajtad is élősködni fognak a hitványak.
2016. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaja, én is csak mondom, vagy most adjátok el azt a házat és anyukáddal együtt költözzetek el, vagy ha az unokát nem hagyja, akkor gyorsan végrendelet, és te meg add el később a házat (hát ez nem fog szépen hangzani, de remélem érted), miután anyukád meghalt és számolj fel magad mögött mindent ott.
2016. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Végigolvastam..és nagyon sajnálom hogy ilyen a helyzeted. :(

Anyudat sajnálom,hogy ennyire kihasználják.

Azt a részt nem teljesen értettem,hogy hol él most a testvéred. Veled van egy szobában,vagy külön lakásban?

2016. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
külön lakásban a feleségével és a gyerekével
2016. aug. 5. 01:14
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én is 20 vagyok kérdező,de nekem ennél ezerszer rosszabb élet jutott,szóval nem tudom mit nyavajogsz,ennél sokkal rosszabb is lehetne a helyzet.
2016. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8#: végigolvastam a kérdező történetét és azt érzem, hogy k.va jó életem van hozzá képest ... A tesóm 42, itthon lakik, nem melózik, barátai nincsenek, szerintem neki is baj van a buksijával, lelkével, kezelésen még nem volt, a szüleim szerintem nem itt van a probléma. Megy időnként a vita, én nem folyok bele, mert nagyobb, erősebb is, nem akarok a hospitalban kikötni. Rám is rám ragadt ez a sz@r helyzet, eléggé zárkózott vok, elég a munkahely, máshová nagyon ritkán megyek vagy akár egyedül és baromira jól érzem magam. Néha nem tudom,hogy mire várok. Szóval, azt hiszem, tényleg jobb a sorsom, ne is fogok keseregni.
2016. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9. vok.

kérdező: hogy vmi építőt is szóljak, szerintem is az 5. hszó javaslata a legjobb. Nem lesz könnyű, de muszáj megszabadulni tőlük. Lehet, a ház árából ki kell fizetni a tesódat, stb. stb., ezek már jogi dolgok. De ha nem kezdtek bele, szeptembertől nehezebb lesz, főleg úgy, hogy anyukád egyedül marad velük. A tanulmányaidra is kihathat, ha az otthon jár az eszedbe. Tudom, miről beszélek. Nekem az életemre hat ki a családom.

A gyerekük nehéz szülőkhöz született. ne foglalkozz azzal, hogy testvéred, ez nem olyan, hogy Te mindent, ők meg semmit.

2016. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!