Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszett már össze valaki...

Veszett már össze valaki testvérrel örökségen?

Figyelt kérdés
2022. jan. 3. 15:42
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
95%

Naná. Ez a jelenség régóta létezik az emberiségnél.


Noha nekünk még nem "szakadt a nyakunkba" az örökség, apám és nagybátyám között már most izzik a levegő mivel nagyim 80 felett van.


Remélem hogy ti jól kijöttök és fair módon el tudjátok majd osztani a dolgokat. Én azt mondom: amit nem lehet elosztani vagy macerás, azt mielőbb piacon idegen kezébe eladni. Közös lónak túrós a háta, és az egymás kivásárolgatása mindig nyűg mert nehéz megmondani hogy egy adott dolognak mennyi is a valódi értéke.

2022. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Szüleink a lakásukat az öcsém nevére vették meg annak idején. Amikor meghaltak, nem firtattam a dolgot, hogy becsültessük fel amit én kaptam, meg amit az öcsém, legyen úgy, ahogy volt. A lakásban levő ingóságokból öcsém felajánlott ezt-azt, de egyes darabokra azt mondta, hogy azt ő szeretné, nem vesztünk össze. Ez nem olyan ügy, amin "érdemes lenne" összeveszni.
2022. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Sokmindenkiből állatot csinál a hagyaték, illetve az örökség. Teljes békében szerintem ezt keveseknek sikerül. Van egy ismerősöm akit már huszonéves kora óta kiirtana az öccse, most 40+osak és nagyon durva. Tehetős szülők, kistafírolt kölyök. De láttam amikor öreg lánytestvérek 60 körül összeverekedtek, előtte max. gyerekként csépelték egymást, vagy akkor se, nem túl nagy örökség volt, a kisebb értékű ingóságokon szakadt el a cérna. Én pedig konkrétan kifizettem nővéremet abból, amit anno én ajándékoztam anyámnak és nem tekintett el tőle. Jogilag igaza volt :(
2022. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
sajnos ott mindenki kivetkőzik magából szinte
2022. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%
Még nem voltam ilyen helyzetben, de nem hiszem, hogy egy fél panellakásért kivetkőznék magamból.
2022. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 kovpet ***** válasza:
66%
Ezt az összeveszést én nem értem. Jogszabályok határozzák meg, hogy ki örököl és mennyit. Nulla a mozgástér, nincs min összeveszni... max, ha az egyik nem akarja eladni a saját felét, de megvenni se tudja a másikét, de akkor se veszekedni kell, hanem közös tulajdon megszüntetéséért perelni.
2022. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
4# vagyok, egy okos szülő (ha teheti és tisztelet a kivételnek) jó ha végrendelkezik, plusz meg is beszéli a gyermekeivel közösen. Édesapám vagyonát kezeltem 10 évig forgattam befektettem a pénzét, összehívott minket és ismertette, hogy úgy döntött minden hozam 10%-a soron kívül engem illet a 4 testvérem egyetértett vele,sőt a pénzt azóta is kezelem a testvéreim is ezt kérték
2022. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Elég gyakori. Főleg, mert az emberek többsége képtelen egy normális végrendeletet írni.
2022. jan. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
De még mennyien... néha még a médiában is van iylen eset, mármint bemutatva.
2022. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk elég egyszerüen megoldottuk még a szülök életében:

Volt egy elég nagy panellakásuk, kerteset szerettek volna. Eladták a lakást, az árát elosztottuk mi, a gyerekeik egymás közt - ettöl kezdve nem volt örökség.

Mi a párommal ebböl vettünk egy nagy házat, ahol most a szülök élnek (haszonélvezeti joggal), így ha meghalnak egyszer, akkor megint egyértelmü, hogy ez a miénk.

Mi egyelöre máshol (egy kisebb lakásban) élünk munka miatt, elég messze a szülöktöl, azaz nem zavarjuk egymást.

2022. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!