Mit szólnál, ha a gyereked, akit taníttattatok, támogattatok, inkább háztartásbeli szeretne lenni egy időre? Kinek van igaza?
Tavasszal diplomáztam, jogász lettem (később ügyvéd szerettem volna lenni). Az egyetem utolsó éveiben már éreztem, hogy talán nem ez az én utam, hogy nem ezt szeretném életem végéig csinálni. De annyi időt, energiát öltem bele (+a szüleim ugye pénzt)... Hogy nem akartam otthagyni egy megérzés miatt.
Szeptemberben aztán dolgozni kezdtem egy ügyvédi irodánál, és nem lett jobb a helyzet. Nagyon kevés fizetést kaptam, cserébe simán volt, hogy reggel 8-tól este 9-ig is bent voltam az irodában, mert annyi munka volt, és közben a home office-ban, ügyfélszolgálatosként dolgozó barátnőm majd' kétszer annyit keresett, 0 felelősséggel és túlórával. A szüleim bíztattak, hogy mindenki elkezdi valahol, és később jó lesz, de én nem ezt éreztem, nem akartam több időt elvesztegetni.
Október óta nem dolgozom és nem mondom, hogy sosem unatkozom, de ennyire boldog sem voltam még. Élvezem, hogy semmi gondom, dolgom és hogy évek óta nem volt ennyi szabadidőm, hogy nem gyomorideggel kelek és fekszem. Jut időm mindenre, a páromra, a barátnőimre, a hobbijaimra.
A sütés lett az egyik új hobbim, és azt érzem, hogy ezen a vonalon szeretnék továbbmenni. Még nem ástam bele komolyabban magam, de a párom bíztat és támogat, ő azt sem tartja kizártnak és elképzelhetetlennek, hogy talán legyen egy kávézóm az ő befektetésével. Ehhez persze még hosszú az út és nem gondolom, hogy én lennék a legtapasztaltabb attól, mert finom és szép macaronokat sütök délelőttönként, vagy mert jól tudok tortákat díszíteni.
De igen, ez az egész cukrászdolog a befutó, ebben érzem jól magam.
A szüleimnek ezt most mondtam el, ők azt sem tudták eddig, hogy már nem dolgozom az irodánál. Kiakadtak, főleg az apám, hogy nem azért taníttattak kiskoromtól fogva, fizették a nyelvórákat, nyelvvizsgákat, különórákat, tandíjakat, hogy aztán elvégezzek 24 évesen egy okj-t és piskótákat süssek, vagy éppen otthon filmezzek, vagy edzeni, étterembe, vagy szépségszalonba járjak, amíg ki nem találom, mihez akarok kezdeni.
Én nem érzem, hogy jó lenne nekem, ha olyasmit kéne életem végéig csináljak nap, mint nap, ami nem érdekel, amit nem szeretek. Nekem a bojtárkodás ilyen volt... Nem szerettem, folyamatosan gyomoridegem volt és mikor eldöntöttem, hogy ezt így nem akarom tovább és befejezem, megkönnyebbültem és mintha az a kéz, ami a gyomromat és a torkomat szorongatta folyamatosan, amikor a munkámra gondoltam, eltűnt.
A szüleim szemében pedig most én vagyok a fekete bárány.
Nem örülnék neki, hogy egy fizikai munkás akarsz lenni...
"Legnagyobb bűn az elpazarolt tehetség"
Ambivalens érzéseket szülne bennem szülőként. Egyrészt csalódott lennék hogy belement annyi idő, pénz és energia, végül nem lett belőle semmi, másrészt úgy lennék vele hogy ha a gyerekem boldog akkor semmi más nem számít. Ha ezt a párja finanszírozni tudja és támogatja, egyetért, nem megy rá a kapcsolatuk és nem esik csupasz popóra a gyerekem akkor csinálja ami boldoggá teszi.
Csak mondjuk jobb lett volna ha már az egész előtt közli hogy őt ez nem érdekli.
Te akartad ezt a pályát, vagy a szüleid döntöttek helyetted?
Nézd! Érthetőnek érthető a szülők felháborodása, de nem helyeslendő.
Ez a TE ÉLETED! Úgy kell leélni, hogy neked legyen jó. Nyilván elhamarkodott és nem megalapozott dolog volt a jogi diploma, de sose sajnáld, hogy értesz valamihez. Lehet, hogy ez még visszatér az életedbe és jól fog jönni. Ha jól veszem ki, talán nem is laksz velük, van párod, tehát anyagilag leváltál a szülőkről. Innentől a pároddal a kettőtök dolga, hogy otthon vagy, vagy elmész egy pékségbe vagy cukrászdába gyakorlatot szerezni. Aztán később, ha saját vállalkozásban lesz egy pékséged vagy cukrászdád, jobb helyzetben leszel a jogi végzettség okán, mint egy, aki csak a sütéshez ért.
Hát en se örülnék a szüleid helyében. Viszont kell egy kis kikapcsolódás és szabadság, ha meg tudod tenni, tedd meg.
Jogászkent találsz jó munkát magadnak, nemcsak ügyvédi iroda létezik. Mellette viszont lehet a hobbid a sütés.
De ezt neked kell tudnod, én ezt csak mint külső szemlélő mondtam a saját érzéseim alapján.
Viszont azt, amit tanultam, egyáltalán nem fizetik meg. Még úgysem nagyon, ha az embernek vannak "kapcsolatai". Én szerencsés voltam, mert egyáltalán lett állásom ősszel. Sokan a volt évfolyamtársaimból még mindig munkát keresnek, mások teljesen más területen helyezkedtek el (pl. egyik barátnőm Helen Doron iskolában lett angoltanár, egy másik az egyik ruházati lánc üzletében lett eladó). Szintén mások pedig vagy átképzik magukat, vagy megcsinálnak valamilyen szakjogász képzést, hátha úgy könnyebben találnak majd állást.
Nem akartam konkrétumokat írni, de 180 ezret kerestem a munkahelyemen. Cum laude minősítésű diplomával, két C1 nyelvvizsgával. Úgy, hogy ez fel lett tornázva, mert az iroda vezetője először 150 ezret mondott azzal a kísérőszöveggel, hogy én tanulni, vagy meggazdagodni akarok odamenni?! Még egyetemistaként is több volt annál a havi pénzem. Persze, rossz az, ha az embert a pénz motiválja, de valamiből megélni is kell.
Én azon akadnék ki, hogy kemény egy hónap után felálltál, és otthagytad a munkát. Kezdőként nyílván agyon dolgoztattak, de te esélyt se adtál, hogy esetleg jobb lehet.
Szépek az álmok, és néha valóra is válnak. De én teljesen megértem a szüleidet.
Adj nekik egy kis időt, hogy megemésszék.
Nyilván nem fogsz kezdőként milliókat keresni. Meg kell mászni a szamárlétrát, de ez minden foglalkozással így van.
Ezek szerint az történt hogy egy idealizált kép volt előtted, arcul csapott a valóság és azonnal feladtad.
Pedig mindenki alul kezdi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!