Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy egy szülő...

Lehetséges, hogy egy szülő jobban szeresse az egyik gyerekét, mint a másikat?

Figyelt kérdés
Sokat hallok ilyet, nem csak filmekből, de létezik ilyen?nekem még nincs gyerekem de gondolkoztam ezen.
2010. szept. 7. 10:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos lehetséges. Anyukámék 4-en voltak testvérek (sajnos már csak 3-an élnek), de a nagymamám anyuval már több, mint 5 éve nem hajlandó beszélni sem. Bár gyerekként állítólag minden rendben volt, és nem volt megkülönböztetés. 28L
2010. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nagyanyámnak két gyereke volt egy fiú és egy lány. (A lány az anyám), Anyám testvérét mindig kiszolgálta, megbecsülte, az egekig marasztalta, anyámat meg lenézte (persze anyám sem volt olyan jó gyerek, mint a testvére), de az a lényeg, hogy anyám emiatt elmebeteg is lett.
2010. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem igen. Bár nekem csak egy gyerekem van, de én sok felnőttnél látom, hogy melyik a kedvenc gyerek.
2010. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sokan vannak így (sajnos)

Vágül is nem egyformán szeretem őket, mert ugye különböznek, mindkettőt saját magáért!De a szeretet mértéke ugyanakkora.

2010. szept. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Igen, az.

Nővéremmel 2-en vagyunk, és SOHA nem érzékeltem, de mostanában kiderült, hogy nagyszüleim, és édesanyám jobban szeretnek engem, mert talpraesettebb, tájékozottabb, és jobb beszélgetőpartner vagyok, mint a nővérem... Nem ebben a családban lehet, hogy pont fordítva lenne, de az én családomban a józanész, műveltség, kitartás, becsületes munka stb. értékek jelentenek többet. Az is lehet, hogy csak az utóbbi pár évben fordult inkább felém szívük, most hogy már nem csak unokák és gyerekek vagyunk, hanem felnőtt emberek is.

Én 22/L vagyok, nővérem 25.

2010. szept. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen-saját tapasztalat (és még csak be sem vallják, pedig elég nyilvánvaló, hogy kivételeznek az öcsémmel...)
2010. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem meg gyerekkoromban kérdezték, kit szeretek jobban, anyut vagy aput? Akkor aput mondtam, de éreztem, hogy nem így helyes a válaszom, hanem mindkettőt. Ellenben, igen, lehet valakit jobban szeretni, mint a másikat, és ez attól függ, a másik mennyire törődik velem.

:)

2010. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
olyan lehet hogy az egyik gyerekhez közelebb áll a szülő, több a közös a téma, hasonlóbb a habitus. ez nem is baj mert ugye nem vagyunk egyformák. de jobban szeretni? pl: kiskorban többet ölelgetni, babusgatni az egyiket, nagyobb korban látványosan örülni az egyiknek és közönyös lenni a másikkal. más szavakkal több szeretet adni és azt jobban kimutatni ez a legnagyobb árulás a gyerekkel szemben. én így gondolom.
2010. szept. 7. 11:16
 9/24 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 11:16


Igazad van.

2010. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban mindenki a bátyámat szeretet jobban.

Apán talán engem szeretett jobban, de mindenki más a bátyámat. Talán azért mert ő olyan tipikusan jólnevelt gyerek volt. Nem rohangászott, nem hisztizett, nem kiabált.

Ellentétben velem :)

Amikor 16 éves voltam és a nagyszüleimnél voltam, akkor nagyanyám odajött hozzám 500 Ft-ta, és azt mondta, hogy igaz, hogy a bátyádat jobban szeretjük mint téged, de most te vagy itt, és odaadta a pénzt.

Többet nem mentem hozzá...

Mostmár azt hiszem engem szeretnek jobban, mert nyíltabb és őszintébb és segítőkészebb vagyok mint a bátyám, de azért ő az okos a családban, meg aki sikeres. Ő a család büszkesége. Ezért is kezdtem el fősulira járni, hogy bebizonyítsam, én is érek annyit. Novemberben fogok diplomázni :D

2010. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!