Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A most 30-45 éves szülők...

A most 30-45 éves szülők lányai kevésbé lesznek tanultak? Kevesebb lesz a diplomás?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy három gyereket is vállalnak, de alig tudnak megélni. Ilyen esetben vajon, kit küldenek egy költségtérítéses főiskolára/egyetemre? A fiúkat vagy a lányokat?

Állítólag most még több a diplomás nő, mint a férfi. Szerintem ez az arány a 30-45 évesek gyerekeinél megfordul majd. Sokan háziasszony szerepbe "kényszerítik" a lányukat. Mi a véleményetek?


2010. szept. 7. 09:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Amikor én kerültem egyetemi korba, sem engedhette meg magának mindenki, hogy költségtérítésesre küldje a gyerekét, mint plö az én anyám sem. Én is megteremetettem magamnak a lehetőséget arra, hogy diplomám legyen, mert annyira nem voltam jó tanuló, hogy állami támogatott legyek.

És köszönöm szépen egy kedves korábbi hozzászólónak, ettől még nem vagyok hülye és igenis megérte diplomát szereznem.


Én úgy látom, hogy ha valaki akar tanulni fog tanulni, tök mindegy milyen családból van, vagy milyen körülmények közül származik. Ez az én példám.

2010. szept. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem fiaim vannak. Jelenleg tanulnak olyan jól, hogy maguk választhassák meg, hogy hova mennek tanulni. Az meg elég sarkos, hogy ha a lány nem diplomázik akkor főállású anyának lesz nevelve. Hiszen egy jó szakmával, szakmunkásként is nagyon jól meg tud élni. Ez a fiúkra és lányokra is vonatkozik. Viszont ma már mindenki diplomát akar. Ezért van sok, akár többdiplomás ember gyárakban szalag mellett. Telített a piac. Sokan elfelejtik, hogy a jó szakmunkásra is szükség van. Nézzük az ácsokat, asztalosokat stb.
2010. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nálunk az volt h. kötelező volt dologzni, így csak költségtérítésre tudtak felvenni,mert az én suliban nem indult távos/államilag finanszírozott, tesóm is járt fősulira,de az a baj, h. nálunk minidg anyu erőltette.Azzal nem lett volna baj, h. diploma szerzés,de sajna a sulit is anyu választotta, sose lehetett saját véleményünk, vagy abból nagy balhé lett.Ezért nehezen is ment min2-nek a suli és utáljuk is, igaz tesóm már végzett,de én még szenvedek,de már annyi pénzt beleőltem h. muszály lesz befejezni!25/l
2010. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti nem tudnék ilyen szempontok szerint különbséget tenni a gyerekeim között. Számunkra egy lány ugyanolyan értékes mint egy fiú. Nekünk 4 gyermekünk van, de mindegyiknek finanszírozni fogjuk a sulit, ha tovább akarnak menni.


Egyébként, szerintem a diákhitel fog nagyon beindulni. Én is és a férjem is felvettük, hogy egyetemre tudjunk menni és nem bántuk meg. 4-5 év alatt visszafizettük és sokszorosan behozta az árát. Ha nagyon rossz anyagi helyzetben leszünk mire odakerülnek a gyerek (ugye soha nem lehet tudni mit hoz a jövő), akkor valószínűleg az én gyerekeim is felveszik majd. Természetesen amíg tanulnak, addig eltartom őket, a tandíjat meg fizethetik a diákhitelből. Egy alap diploma kb. 1,5 millióba kerül (ha költségtérítéses valaki végig), de ha jól tanul a gyerek, akkor átkerülhet államilag finanszírozott képzésre bármikor.


Kényszeríteni meg csak azt lehet, aki hagyja magát. Én úgy nevelem a gyermekeimet, hogy határozottak legyen, tudják mit akarnak és küzdjenek is meg a céljaikért! Ha valakit bele lehet egy ilyen szerepbe kényszeríteni vagy a szülő ilyen eszközhöz nyúl, akkor az már régen rossz.

2010. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!