Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A most 30-45 éves szülők...

A most 30-45 éves szülők lányai kevésbé lesznek tanultak? Kevesebb lesz a diplomás?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy három gyereket is vállalnak, de alig tudnak megélni. Ilyen esetben vajon, kit küldenek egy költségtérítéses főiskolára/egyetemre? A fiúkat vagy a lányokat?

Állítólag most még több a diplomás nő, mint a férfi. Szerintem ez az arány a 30-45 évesek gyerekeinél megfordul majd. Sokan háziasszony szerepbe "kényszerítik" a lányukat. Mi a véleményetek?


2010. szept. 7. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez nem így van. Amúgy meg nem feltétlenül gondolom azt, hogy mindenkinek egyetemen van a helye. Aki csak költségterítésesre jut be, az nem tud annyit, nincs olyan szinten, hogy rendesen felzárkózzon, ezért kerül ki annyi semmit nem tudó diplomás.

Én indulásból nem mentem volna egyetemre, ha költségtérítésesre jutok be, mert nem lett volna honnan, de a testvérem is ugyanígy.

Én nem tartom helyesnek, hogy az egyik gyereket engedjük a másikat ne, ha mindkettő szeretne menni azt amelyik államin van, vagy mindkettőnek "kinyögni" a tandíjat.

A mai világban nincs helye annak, hogy a lányokat és a fiúkat megkülönböztessük ilyen szinten. Úgyhogy szerintem ez az elmélet nem állja meg a helyét...

2010. szept. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert ha tanult diplomás nők főállású anyává "képzik át" magukat, akkor jóval egyszerűbb lenne, ha nem is tanultak volna semmit.

Lesznek olyan szülők, akik így gondolkodnak?

2010. szept. 7. 09:28
 3/14 anonim ***** válasza:

hát nem tudom. Én úgy vagyok vele amit tanulok az enyém...nem tudom ez valamikor is "elvesz-e"...Én főállású anya leszek, ha valamikor gyermekem születik, de nem hiszem, hogy emiatt "odalenne" a diplomám, vagy a tudásom.

Szerintem a munkát lehet úgy csinálni, hogy valaki mellette "főállású" anya:)

első voltam

2010. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A főállású anya az, aki havi fizetést kap az államtól, hogy otthon legyen, és nevelje a 3 gyereket. 3 gyerek után ezt bárki megteheti.

Ezt értettem főállású anya alatt, nem azt, aki anyuka lesz átmenetileg.

2010. szept. 7. 09:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez igy lenne.Mindegy, hogy a gyerek fiú vagy lány. Ha tehetséges, bejut az állami képzésre, ahol ösztöndijat kaphat,ha nem,más pályát választ vagy elmegy mellette dolgozni és segit saját maga eltartásában.Egy tanult szülő biztosan azt szeretné, ha a gyereke is több lenne egy egyszerű háztartásbelinél.
2010. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ja, ok. így kicsit másabb, de így sem hinném, hogy "kárba veszne a dolog"...

A mai világban pedig általában szükség van arra, hogy mindketten dolgozzanak, ezért nem hinném, hogy túl sokan ezt választanák:-S


Amúgy meg hogy lehet valaki "átmenetileg anya"? :-O

2010. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én remélem, hogy kevesebb lesz, de nem ezért.

Ha mindenkinek van diplomája, sz*rt se ér. Viszont fel vannak háborodva a diplomások, hogy nem tolják a fenekük alá az igazgatói széket vállalati kocsival, sofőrrel meg prémiummal, dolgozni meg nem hajlandók.

Persze a megoldás az lenne, ha megbecsülnék a kétkezi munkát is, anyagilag is meg társadalmilag is.

2010. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

NEm tudom, én tanult, diplomás nő vagyok, 3 gyerekkel, nem vagyok főállású anya és nem élünk rosszul.

Biztos ki tudnám tanittatni a gyereket költségtéritéses képzéen, ha kell, de jelnleg nem hiszem, hogy ha nem veszik fel az államira, akkor bizonyosan én akarom/fogom neki finanszirozni a tanulását.

Tanuljon olyan jól, hogy ne kelljen fizetni, én igy gondolom.

Aztán majd meglátjuk...

2010. szept. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy főállású anya nem kap annyit, mint a diplomás nő (együk fel, ér valamit a diplomája) a munkahelyén. Egy (másfél) keresetből viszont nem lehet megélni manapság, de ha mégis, nagyon kiszolgáltatottá teszi az embert. Hiszen a férj megbetegedhet, elvesztheti a munkahelyét, esetleg leléphet. Akkor miből tartsa fenn magát megy a családot a főállású anya?


Arról nem beszélve, hogy én az egyetem mellett (után) tanultam olyan dolgot hobbiból, amire tudtam, hogy soha életemben nem lesz szükségem és soha nem fogok vele pénzt keresni. Mindezt azért, mert érdekelt, ki akartam próbálni. Ha szigorúan nézed, felesleges volt, véleményem szerint nem, mert rengeteg élményt, önbizalmat, boldogságot adott.

2010. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akinek van egy jó, piacképes diplomája, az meg tud élni, és simán eltart 3-4 gyereket. Ugyan miért kéne főállású anyának menni egy stabil munkahelyről? Meg miért kéne egyetemre menni mindenkinek? Akik alig tudnak megélni, általában nem a képzettebbek közül kerülnek ki, akkor miért akarnák berugdosni a gyerekeiket a felsőoktatásba, ráadásul költségtérítésesre? Ez nem csak három gyereknél merülhet fel, hanem kettőnél, vagy akár egynél is. Ha annyira akar tanulni a gyerek, gondolom megoldják, hogy pl szerez egy szakmát, és munka mellett járhat majd levelezőre, mint ahogy sokan. Eszembe sem jutna háziasszony szerepre kényszeríteni a lányom, nem a középkorban élünk. Ha pék akar lenni, abban támogatjuk a lehetőségeinkhez mérten, ha ügyvéd, akkor meg abban, ennyi.
2010. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!