Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi nyaralás, csak udvaria...

Családi nyaralás, csak udvariasságból mondanak ilyet?

Figyelt kérdés
Azz öcsém elvett egy lányt, akinek a szülei egy Balaton parti településen laknak. Az esküvőjükön találkoztunk, ahol a lány szülei mondták nekem is és az én szüleimnek is, hogy majd megyünk hozzájuk nyaralni. Később, mikor mikor kérdeztük, hogy akkor mikor mehetünk, akkor egyik időpont sem volt nekik jó. Később visszahallottam, hogy ők nem gomdolták komolyan, hogy bárkit is elszállásolnának, csak udvariasságból ajánlották fel. Tényleg van ilyen, vagy azon a környéken ez a szokás?

2021. dec. 11. 11:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Csupán felvágtak,hogy ők a balatonon laknak és nekik nem jelent gondot senkit elszállásolni.

Bocsanat,de undorítóak

2021. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Élnek a Balaton-parton rokonaim, nem hallottam ilyen szokásról.

Szerintem ez az ő privát bunkóságuk volt. A kutya nem várta volna tőlük, de ha már felajánlották, bunkó dolog utána visszatáncolni.

2021. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%

Öcséd belenyúlt sutyerákékba:-)?

Honnan hallottátok vissza amúgy? Öcsédtől?

2021. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen, senki nem várta volna el, de ha már mondták, örültünk a felajánlásnak. Sokkal rosszabb volt csalódni, inkább ne mondtak volna semmit.
2021. dec. 11. 11:23
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

"Tényleg van ilyen, vagy azon a környéken ez a szokás?"


Tényleg van ilyen, hiszen veletek is megesett.

Az pedig, hogy valaki tartja e a szavát vagy sem, nem a környéktől függ, tisztességes ember az tisztességes egy utolsó, határ menti zsákfaluban is.

De elmondanám neked, hogy az ilyen, lakodalomban, szesszel felfokozott ajánlatokat nem szokás komolyan venni.

Azért gondolj bele, nektek az öcséd apósa-anyósa idegenek és ti minimum 3-an évről évre 2 hétre megszálljátok őket. Nekem a hajam is égnek állna a gondolattól, ezért is nem mondok senkinek ilyesmit, pedig balatoni nyaralónk van. Így is mindig hétvégente teli vagyunk "erre jártunk, benéztünk" emberekkel, ezért is fogjuk tavasszal eladni.

Egyébként mennyit tartjátok a rokonságot ezekkel az emberekkel? Ti már meghívtátok őket?

2021. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Honnan hallottuk? Nyilván olyan embertől aki a családhoz tartozik, és őszinték vele.


És volt egy hasonló eset, amit az öcsém mesélt, hogy vásároltak egy medencét, és amikor rakták össze, a szomszéd átkíváncsiskodott a kerítésen, hogy mit csinálnak, erre az anyós mondta a szomszédnak, hogy majd jösztök át strandolni. Az öcsém szólt, hogy nem jó ötlet, hogy a családi medencébe járjanak a szomszédok, mire az anyósa azt mondta, hogy á, úgyse jönnek, ő csak udvariasságból hívta őket.


Komolyan, nem értem, mire jó ez, honnan lehet tudni, hogy udvariasság, vagy komoly a felajánlás.


Lehet, hogy szerintük meg mi voltunk a bunkók, hogy elfogadtuk volna, mert vissza kellett volna utasítanunk...???

2021. dec. 11. 11:29
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Ez simán ilyen nagyot mondós udvariaskodás. Az én rokonságomban is van ilyen, jaaaaj, majd menjünk el valamikor, perszeeee, de jó lenne, aztán meg valahogy sose jó.

Szimplán a helyén kell kezelni az ilyet, üres udvariaskodás. Én annyit reagálok az ilyenre, hogy rendben, szólj, amikor úgy érzed, és szívesen megyek.

Ha komolyan gondolta, úgyis szól.

2021. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Nezd. Ok, tenyleg gaz kinalgatni ugy, hogy mar elore tudjak, hogy semmi sem lesz belole!


Mas: en semmilyen esetben sem, meg akkor sem ha felajanlottak, nem szoktam tolakodni, hogy "Jo, akkor mikor mehetek??"

Megkoszonom, de nem fogok menni, csak akkor ha konkret esemenyre hivnak! Szerintem kicsit parasztsag a reszetekrol is, hogy: "na akkor a julius 20-a jo lesz-e??"

Ertem en..ingyen nyaralo, de megis mas nyakara mentek es gondolom nem egy-ket naprol lenne szo. Az nekik is teher. Inkabb fizetek a szallasert es mindenki nyugodt.

2021. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
5-ös, persze, hogy meghívtuk őket, még abban az évben, az én anyám szeret nagy családi ünnepeket szervezni, de ők visszautasították, mert messze lakunk.
2021. dec. 11. 11:33
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk Amerikában élnek rokonaink, akik voltak látogatóban Magyarországon, de szállodában szálltak meg 1 hétvégét leszámítva, amikor nálunk voltak (Balaton).

A búcsúzkodásnál elhangzott, hogy "Legközelebb ti jöttök hozzánk, majd ezt meg azt csinálunk!"

Ennek már 8 éve és nem faggatódznak, hogy mikor megyünk, de mi sem, hogy mikor mehetünk. Vannak dolgok amik elhangzanak, de nem szokás komolyan venni egyik részről sem.

2021. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!