Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ignorálni a kérésemet?

Miért kell ignorálni a kérésemet?

Figyelt kérdés
4.éve hogy leültetem a szüleimet és könyörgök nekik, hogy engem ne fizessenek be nyaralásra. Hálás vagyok, amiért megadják a lehetőséget , tudom másnak nem adatik meg, de velük nyaralni egy rémálom. Hiszti, dráma, vita, már autóbalesetünk is volt miattuk kétszer (útközben ordítoztak egymással). Tiszta ideg mindig mindenki. Én dolgozni szerettem volna menni. Voltam a szövetkezetnél is tagságot váltani, neten küldtek munkákat is. Majdnem elfogadtam egyet, már jövőhéten kezdhettem volna, ha visszajelzek, erre most szólnak, hogy ja egyébként már lefoglaltuk a nyaralást. Miért ignorálnak engem? Mit csináljak végre, hogy ne kelljen elmenjek? 18 éves vagyok, megtehetném, hogy hisztit csapok, de akkor megint ideges lenne mindenki és ki van már fizetve.

2021. júl. 3. 12:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem mész, nem pakolsz össze. Nem fognak a hajadnál fogva berángatni a kocsiba.
2021. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
majd hívnak helyetted mást nyaralni. Nem mész és kész.
2021. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Puskát tartanak a fejedhez, hogy szállj be velük az autóba? Nem? Akkor ne menjél, ennyi. Kénytelen leszel kiállni magadért az életben, szóval el is kezdheted akár most is.
2021. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

"Majdnem elfogadtam egyet, már jövőhéten kezdhettem volna, ha visszajelzek, erre most szólnak, hogy ja egyébként már lefoglaltuk a nyaralást. "


Bocsi, anyu, apu, mondtam hogy nem megyek iden nyaralni. Dolgozni megyek, már el ís fogadtam egy jó ajánlatot.

2021. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%

Uh, még olvasni is idegesítő volt. Megmondod, hogy más programod van, és hogy elmondtad már ötvenszer, hogy nem mész velük. Meg is indoklod. Azt a pénzt inkább adják neked, van jobb dolog, amire el tudnád költeni.


Ha erőszakosak, reggel nem pakolsz be, nem mész a kocsihoz.


Ha valahogy mégis elrángatnak, tedd pokollá a nyaralást te is.

2021. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodt hangon elmondod, hogy mivel évszámra világosan elmondtad, hogy nem kérsz a közös nyaralásokból, így idén ne számítsanak rád, mert más terveid vannak arra az időre. Ennek tudatában módosítsák a foglalást, ugyanis erre még van lehetőség!...utána több dolgod nincs, nem kezdesz csomagolni és nem mész el. Ennyi!
2021. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
24%
Elmész idén is, aztán pichogsz jövőre is.
2021. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Azért a legtöbb válaszolóknak üzenem, hogy a "nem mész" nem mindig egyszerű. Az ilyen egysejtű szülők igenis elérik általában, hogy nekik legyen igazuk. Érzelmileg és fizikailag is tönkre tudnak tenni. Például "oké, nem muszáj jönni, de akkor felejtsd el, hogy itt laksz", vagy "jó, nyugodtan maradj itthon, de nem támogatunk majd az egyetem költségeiben". Aztán ott van még a hajnál rángatás a kocsiba, a pofonok/kezet emelés.


Egy 18 éves lehet felnőtt, de akkor sem önálló még, pénzügyileg és lakhatásilag is függenek a szülőktől, és ők ezt pontosan tudják. Szóval nagyon ritka az, hogy elnyomott gyerek közli mit akar, és azt mondják, hogy "oké". Nekem anno sok megverést/megalázást kellett tűrnöm, hogy elérjem azokat a dolgokat, amik más gyerekeknek alapból járnak.

2021. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
12%
Költözz el!
2021. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Nincs miből elköltözzek. Most lettem 18, most vagyok abban a korban, hogy nem kell semmilyen szülői beleegyezés vagy engedély ahhoz, hogy elmenjek otthonról dolgozni. Ha 15-16 évesen megyek el otthonról dolgozni, akkor anyám szerintem simán rendőrt hívott volna rám. Retteg attól, hogy elköltözök, szerintem most is erre megy ki a játék. Nehogy pénzhez jussak.
2021. júl. 3. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!