Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meddig lehet elnézni, hogy...

Meddig lehet elnézni, hogy semmibe veszik a kérésemet csak azért, mert rokonok?

Figyelt kérdés

Ingyen szállásról + ellátásról van szó. Kicsi a lakásom, nincs plusz ágyam, sem plusz ágyneműm, ráadásul anyagilag sem állok úgy, hogy fogadjak bárkit. És introvertált vagyok, meg antiszoc, nem bírok elviselni magam körül senkit, max. rövid ideig, és ha én hívom, akkor. Persze, most én vagyok a rossz, mert értsem már meg, hogy ebben a városban van dolga, és nincs hol aludnia. Ráadásul nem is engem kért meg, hanem a szüleimet, mert én évekkel ezelőtt mondtam nekik, hogy nem tudok, és nem is akarok szállóvendégeket fogadni, ne számítson erre senki.

Van szálloda, de az nekik drága. A szüleim meg messze laknak, oda nem mennek.

Nehéz ügy, nem érti meg senki, hogy miért érzem ezt pofátlanságnak, és miért nem lehet tiszteletben tartani a kérésemet? Mit csináljak?


2019. júl. 4. 09:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
A saját lakásodba azt engedsz be, akit akarsz. Tehát fogod a telefont, felhívod és kozlod: Ne haragudj Pisti/Kati, de az én lakásom nem szálloda, keress más helyet, ahol állhatsz ide nem jöhetsz. Ennyi
2019. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Semeddig nem lehet elnézni.

Ha a szálloda neki drága, akkor mit gondol, az a költség tenálad nem jelenik meg, ha nálad csövezik? Mondd meg, hogy nem, de ha mindenáron akar jönni, akkor napi, nemtom, 8000, és hozzon matracot meg ágyneműt.

Ha többedmagával akar jönni, akkor simán csak nem fér el, sajnos nem tudsz neki segíteni.

Ez rendszeres? Vagy csak egyetlen egyszer jönne?

2019. júl. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Egyszer régen már megengedtem hogy ott aludjon, de nagyon kényelmetlen volt, és rosszul éreztem magamat, persze lenyeltem. Utána megint akart jönni, akkor nemet mondtam.

Akkor mondtam, hogy tőlem ne kérjenek ilyet, mert nem vagyok rá alkalmas semmilyen téren, és nem szeretném.


Azóta a szüleimhez jár, (ha ők fogadják, az ő dolguk)

1-4 főről van szó, attól függ, ki jön, most éppen 1 személy lenne.


Most az a baj, hogy tulajdonképpen őket uszította rám a kérésével, (ők mondták neki, hogy tőlem ne kérjen ilyet, mert ismernek, de addig addig duruzsolt nekik, hogy anyám végül felhívott, és nekem állt, hogy miért nem segítek, és szerinte egy-két éjszakát még a fotelban ülve is ki lehet bírni.) persze, az én lennék, aki kibírja, nyilván nema vendég. És én sem tudnék úgy aludni, hogy valaki ül mellettem. Agyrém. És a szüleimmel kerülök konfliktusba emiatt. Kellemetlen helyzetbe hoztak.


Sajnos, rokonoktól más az elvárás, mint nem rokontól.

2019. júl. 4. 10:13
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Telefon: Pisti/Kati, nem alszol itt. Ha pedig megegyszer anyagékat zaklatod ezzel, akkro azt is el lehet felejteni, hogy egyáltalán ismersz. Ennyi
2019. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Anyád is szép ember. Ha olyan könnz, hogy a fotelban ülve is ki lehet bírni, akkor aludjanak nála! Más fszával könnyű verni a csalánt. Hívd fel a rokont, és közöld vele, hogy nem. Ne tarts a sértődésétől: egy olyan ember fog megsértődni rád, aki amúgy szrba se vesz, nem foglalkozik a kéréseddel.
2019. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

Kicsit éles lesz: Te még nem váltál le a szüleidről érzelmileg. Meg akarsz felelni nekik. Ők eközben nem veszik figyelembe, hogy egy másik felnőtt ember vagy eltérő - főleg érzelmi - lehetőségekkel és igényekkel, aki történetesen a vér szerinti gyerekük.

Megoldás:

Anyu, apu! Kérem, senkit ne küldjetek hozzám aludni! És ha más szeretne nálam aludni, akkor se hízelegjetek az érdkében! Köszönöm.

Pisti/Rozi, nem tudlak vendégként befogadni, kérlek, keress másik szállást. Ha kéred, segítek benne.

2019. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
Hívd fel a kedves rokont, és mondd meg neki, hogy ahogy már jelezted is felé nem egyszer, nálad nem tud aludni. Valamint a szüleidet se izgassa ellened (inkább legyen baromira hálás, hogy ott csövezhet), mert akkor eléred náluk, hogy ott se legyen szállása.
2019. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2%
Itt senki nem él családban?? Basszus, nehogy már egy rokontól ennyit se lehessen kérni! Egy jófej család összetartó és segítik egymást, igen, bevállalnak nagyritkán kellemetlenséget is és kizökkennek a mekszokott kis kellemeskényelmes mókuskerékből. Kinek tegyél szivességet, ha nem a saját rokonodnak, családtagodnak?? Ennyire lelketlen, kocka ember nem lehet valaki. Ha te jófej vagy, segítőkész, veled is azok lesznek. Így mennek rönkre emberi kapcsolatok, húznak szét családok, mert egyre több az ilyen magánakvaló, önző élőhalott.
2019. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Ja, hát persze. Te fogsz majd a fotelban nyomorogni, míg a vendég a te ágyadban alszik. Tök ingyen nálad van, és gondolom még etessed is. Ahha.

Én elküldeném anyádékat a jó büdös... a vendéggel együtt.


Én sose engedném meg, hogy rajtam és a páromon kívül más az ágyamban aludjon. Utána már én nem feküdnék bele. Belefingik a vendék, beleizzad..xd Meg alapból egy tök vadidegen... Utána már nem lesz olyan "tiszta".

Az én ágyam csak az enyém.

Amúgy meg az, hogy megkerül téged és a szüleidnek mondja hogy ott akar nálad aludni, milyen dolog már? Felhívnám és megmondanám, hogy nem kell sunyiskodni. Szánalmas, gerinctelen féreg az ilyen.


Mondj nemet anyádéknak. A te házad.

Te mondod meg ki aludhat ott, nem ők.

A vendég meg aludjon ahol akar, ha ennyire fukar menjen a híd alá

2019. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, ennyire béna ember nincs is! Ezek szerint te szállodába se mész soha??
2019. júl. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!