Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meddig lehet elnézni, hogy...

Meddig lehet elnézni, hogy semmibe veszik a kérésemet csak azért, mert rokonok?

Figyelt kérdés

Ingyen szállásról + ellátásról van szó. Kicsi a lakásom, nincs plusz ágyam, sem plusz ágyneműm, ráadásul anyagilag sem állok úgy, hogy fogadjak bárkit. És introvertált vagyok, meg antiszoc, nem bírok elviselni magam körül senkit, max. rövid ideig, és ha én hívom, akkor. Persze, most én vagyok a rossz, mert értsem már meg, hogy ebben a városban van dolga, és nincs hol aludnia. Ráadásul nem is engem kért meg, hanem a szüleimet, mert én évekkel ezelőtt mondtam nekik, hogy nem tudok, és nem is akarok szállóvendégeket fogadni, ne számítson erre senki.

Van szálloda, de az nekik drága. A szüleim meg messze laknak, oda nem mennek.

Nehéz ügy, nem érti meg senki, hogy miért érzem ezt pofátlanságnak, és miért nem lehet tiszteletben tartani a kérésemet? Mit csináljak?


2019. júl. 4. 09:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt emberek oldják már meg maguknak. Az ilyen pofátlan szarok soha nem veszik észre magukat.
2019. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
31%

Nem szoktam szállodába menni, max kibérelek egy vendégházat. Párnát, paplant, lepedőt viszek magammal.

Egyszer voltam egy elég neves szállodában, ott volt egy élményem. A lepedő alatt volt még egy lepedő, ami mocskos volt. Fehér helyett elég sárgás, és volt egy helyen egy nagy vér folt..

Azóta hagyom a szállodákat. A vendégházak sokkal tisztábbak.

2019. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
NE azt nézd, hogy ki hogyan sértődik meg. Ők talán tekintettel vannak a te igényeidre? Nem hát akkor legyél felnőtt, és őszinte mindenkivel. Idejekorán a sarkadra kell állnod ahhoz, hogy ne tapossanak el az emberek. Ahogy kivettem a szavaidból, nem olyan fontos neked az a pár rokon, hogy ha megsértődnek, akkor tönkremenj miattuk lelkileg...
2019. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, ezen ne húzd fel magad! Te megmondtad az álláspontodat, normális emberben meg van annyi, hogy eleve fel se hozza az ottalvási szándékot, ha ilyen körülmények között lakik valaki.Nos, a te rokonod egy pofátlan féreg, semennyire nem tisztel, hogy alanyi jogon követeli a nálad alvást, és ennek érdekében a szüleidet uszítja rád. Ha nincs pénze (=nem akar rá költeni) szállásra, akkor nem kell megszállni az adott helyen, hanem úgy kell időzíteni a dolgát, hogy haza tudjon menni, ha meg nem lehet, akkor be kell vállalni a fizetős szállást, vagy csövezni a pályaudvaron.

Ne bosszankodj, majd keres, ha kaar vmit, attól ne tarts, hogy egy szó nélkül fog nálad kopogni, ha netalán mégis, akkor meg nem kell ajtót nyitni.

Ne foglalkozz vele!

2019. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Tekintsd tárgytalannak ha téged meg se kérdezett az adott személy. Ne üzengessenek a szüleiden keresztül felnőtt ember vagy és a te lakásodról van szó. Ettől én is herótot tudok kapni
2019. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem kell kivételezned valakivel, csak azért, mert rokon. A rokoni kötelék még egyáltalán nem indok a kivételes bánásmódra, sőt. Ideje lenne leválnod érzelmileg és megszabadulnod ettől a megfelelési kényszertől, elvégre felnőtt vagy..
2019. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

59% Tudod, a család nem mindig olyan, mint az idilli mesekönyvekben, lehet te abból informálódsz (ha már személyeskedni kezdtél, biztosan jó hangulat lehet nálatok, ha ilyen stílusban kommunikáltok).


Nekem testvérem csinálta ezt, két rokonnal, én ezért sem engedtem, hogy hozzám költözzön 1-2 napra, ami persze a rokonnál kibővült több hétre. Beleevett a nő gyerekeinek félretett kajájába, soha nem vásárolt be, pénzt nem adott semmibe, nem takarított, még a ruháit is képtelen volt betenni a mosógépbe.


Az a baj, kérdező, hogy ezt a meccset le kell játszani. Nekem is csodálkozott anyám, mert ő teljesen a homokba dugja a fejét, és veszekedtünk, de közöltem, hogy van elég gondom, nem kell egy óriáscsecsemő a fejemre.

Neked van igazad.

2019. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Flagstaff ***** válasza:
61%
Engedd meg neki, hogy ott aludjon, és ugyanarra az éjszakára rendezz kártyapartit a haverjaiddal. Ha van köztük punkegyüttes vagy Pokol Angyalai baráti kör, annál jobb, ha nincs, fordulj színészközvetítőhöz! Reggel a kávéba pár csepp hashajtó, még jobb, ha a fürdőszoba le van zárva födémcsere miatt. A meleg víz mindenképp legyen elzárva. Esetleg hints pár fürge bolhát a bőröndjébe búcsúzáskor. Egyszer kell meglépni, aztán nyugi lesz.
2019. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, majd összefossa magát és lehet szart takarítani.
2019. júl. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Aki azt írta, hogy nehogy már egy rokontól ne lehessen ennyit kérni, neki csak annyit, hogy sajnos az én rokonom is ugyanígy gondolkodik, hogy azért van a rokon, hogy legyen kit lehúzni ezzel-azzal. Ez így visszaélés, és kihasználás, és el kellene fogadni, hogy nem mindenki érzi ezt így helyesnek.

A rokonom védelmében csak annyit, hogy fordított esetben, ha én jelenkeznék be hozzá, hogy holnap megyek ott alszom náluk, viszem egy barátomat, akkor biztosan szívesen fogadnának. Mert náluk ez a megszokott. Csakhogy nekem eszemben sincs ilyet kérni tőle, és ez a különbség kettőnk között.

2019. júl. 5. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!