Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja sok nő, hogy...

Miért mondja sok nő, hogy "fel akar nézni" a férfira?

Figyelt kérdés

Őszintén mondom, engem ez a fogalmazásmód egy kicsit irritál. Férfitól pl. ritkán hallom, hogy fel akar nézni a leendő párjára (bár néha megesik)

Én az egyenrangúság, kölcsönös tisztelet híve vagyok... Mit gondoltok erről?


2010. szept. 6. 03:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Amúgy azokban a kapcsolatokban, ahol a férfi kihasználja, bántalmazza, megalázza az alárendelt nőt, ott általában a nő társfüggő és lelki sérült, és SOSEM HALLOD AZT, hogy ő felnézi, tiszteli a párját, mert ez egy kifinomult, a másik emberi tulajdonságain, belső értékein alapuló érzés, amit az ember tudatosít magában a kapcsolat egy pontján.

A kiszolgáltatott nők / férfiak általában tudatlanok, és pusztán egy primitív, kritikátlan érzelmi függőség dolgozik bennük, semmilyen kifinomult tiszteletről vagy szeretetről nincsen szó az ő esetükben.

2010. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nem tudatlanok, hanem ÖNTUDATLANOK arra vonatkozólag, hogy mit miért csinálnak, miért tűrik az alárendelt szerepet, a megaláztatást, nincs értékítéletük, csak vakon függnek.

Ezzel szemben az, ha valaki tudatosítja magában azt, hogy valakire felnéz a belső tulajdonságai miatt, az egy nagyon is józan és tudatos értékítéletet jelez, ami valódi dolgokon alapszik, és építőleg, jótékonyan hat az illető lelkivilágára, ha egy ilyen ember szeretetét, szerelmét tudhatja magáénak.

Ilyen módon a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.

2010. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Felnézni lehet valakire azért, mert kiváló ember, mert okos, ügyes, talpraesett, sikeres, stb, de ez nem jelenti azt, hogy ezen tulajdonságai miatt függnénk tőle, alárendelődnénk.
2010. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ő is nézzen fel rám, de nekem is kell, amiért büszke vagyok rá! ettől még szerintem egyenrangúak vagyunk. Ha egy pasira már nem tudok felnézni, általában megszűnik a szememben férfinak lenni...
2010. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
számomra inkább példaképnek tekintem ezt a kifejezést, én is azokat szeretem akire fel lehet nézni,mégis hasznosnak érzem mellette magam, akár anyagilag, tudásilag, kitartás, lelki támasz stb.ez jelenti a "fel akarok rá nézni", számomra,persze nem kell h. minden együtt legyen,de vmiben legyen jobb mint én,persze a túlzások nem jók,mert volt eg yolyan barátom aki diplomás volt,3 nyelven beszélt, művelt volt stb. na és mellete igen kicsinek éreztem magam, na az már nem volt túl jó érzés.
2010. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!