Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja sok nő, hogy...

Miért mondja sok nő, hogy "fel akar nézni" a férfira?

Figyelt kérdés

Őszintén mondom, engem ez a fogalmazásmód egy kicsit irritál. Férfitól pl. ritkán hallom, hogy fel akar nézni a leendő párjára (bár néha megesik)

Én az egyenrangúság, kölcsönös tisztelet híve vagyok... Mit gondoltok erről?


2010. szept. 6. 03:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

azt hogy az emberek különbözőek, ha valakinek az a jó, hogy felnézhet a párjára (ff, nő, mindegy..) akkor legyen úgy, ő dolga. valószínűleg azért mondja ezt, mert így érzi jól magát.

egyébként én is inkább az egyenrangúság híve vagyok, nem akar felnézni senkire sem, de megértem azt is, ha más meg igen..

2010. szept. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán az értelmezésedben van a hiba.

Én is fel akarok-fel is nézek- a páromra. Azért, mert okos, kedves, megbízható, jó humorú, bölcs ember. Olyan, akit tisztelni, szeretni lehet.

Ez azonban nem zárja ki az egyenrangúságot, ugyanis teljesen kölcsönös a dolog. Mondhatni, kölcsönös tisztelet, "felnézés" a szerelmünk egyik fontos alap pillére.

Nehezen tudom elképzelni azt, hogy jól-és tartósan-működhet egy olyan párkapcsolat, amelyben egyoldalú bármely érzelem. Legyen az tisztelet, figyelem, szerelem, tolerancia. Tehát véleményem szerint a "felnézés" is kölcsönös, és úgy szükséges, és működőképes is.

A "felnézés" a másik emberi tulajdonságait meghatározó egyfajta fogalom. Vágy arra, hogy olyan társat találjon az ember, akit becsülni, tisztelni tud, akár egy életen át. De ez csak kölcsönösen működik, és csak úgy egészséges szerintem.

2010. szept. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az, hoyg valaki felnéz a arjára, az én értelmezésem szerint annyit jelent, hogy EMBERILEG pozitiv, és büszke lehetek rá, hogy együtt vagyunk vele, nem kell miatta szégyenkeznem.

Ha itt olvasgatod a sok kapcsolatot, ahol az egyik (legtöbbször a férfi) iszik, csavarog, züllik, trágarul beszél, kultúrálatlanul viselkedik, becsapja a másikat - akkor azt kell monjam, hogy ilyen embert csak lenézni lehet. Ennek ellentéte az, hogy fel lehet rá nézni - ez nem annyit jelent, hogy saját magamat lealacsonyitom, éppen ellenkezöleg.

2010. szept. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
arjára = párjára, elnézést
2010. szept. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Felnézni valakre nem azt jelenti, hogy magunkat alárendeljük, hanem azt, hogy az illető iránt tisztelet érzünk. Valóban a szóban a "fel" szócskának lehet kicsit olyan mellékzöngéje, hogy lentről szoktak felfelé nézni, de itt nem erről van szó.
2010. szept. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7.24 nagyon jól fogalmazott. Felnézni számomra azt jelenti, hogy lehetőleg legyen jobb, több, mint én, ezáltal példaként szolgáljon, akihez felnőhetek. Ahogy egy nagyszerű filmben mondták: "keressük azt, aki által többek, jobbak lehetünk, s ha őt megtaláltuk, az a mindenség." Ez korántsem jelenti azt, hogy nem vagyunk egyenrangúak, és nincs hibánk. Csak éppen olyan a másik, akinek az értékei számunkra nagyon fontosak és viszont.Ha nem tudom a másikat tisztelni, becsülni /a szeretet mellett /, akkor az a a kapcsolat halálát jelenti, legyen az munkatársi, családi stb. kapcsolat.Szerintem mindenkinek folyamatosan fejlődnie, tanulnia kell/ene/, akár tudásban, akár gondolkodásban, akár viselkedésben történik ez. Ha a másik nem inspirál erre, csak dolgozik, hazajön, eszik, iszik, TV-t néz, fekszik,tehát ösztönszinten él, akkor a kapcsolat ellaposodik, kiürül, mert nincs amit adhatna - adni akarna a másiknak.Én szeretnék felnézni a férfira és szeretném, ha ő is felnézne rám, akkor is, ha ezt velünk, nőkkel ellentétben nem hangoztatja.
2010. szept. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi kölcsönösen felnézünk egymásra. Én úgy érzem, a férjem jobb ember, mint én, ő úgy érzi, én különleges vagyok, míg ő átlagos. Szerintem ez nem zárja ki sem az egyenrangúságot, sem a kölcsönös tiszteletet.
2010. szept. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy hagyományos párkapcsolatokban a nő a biztonságot, a stabilitást keresi, az oltalmazó, védő, minden szempontból erős, férfias férfit. Erre a szerepre csak akkor alkalmas a férfi, ha valóban valamiben több, erősebb, jobb, mint a nő, de ez nem jelenti azt, hogy a nőnek ez által alárendelt szerep jut, csak azt, hogy más.


Normál esetben kölcsönösen fel tudnak nézni egymás értékeire és mindegyik fél tudja, hogy mikor mivel tud a legjobban hozzájárulni a kapcsolat stabilitásához.

2010. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs olyan, hogy ki a dominánsabb.

Mi nagyjából egyformák vagyunk és ez így tök jó szerintem. Mindenkinek a saját dolga hogy képes legyen kontrollálni magát, de ha nem megy mégsem, akkor a párja szóljon csak rá nyugodtan. Én tisztelem a páromat, és ő is tisztel engem. Én azért mert okos, jobb mint a google, és megbízható. Ő azért, mert kreatív vagyok és vannak ötleteim. Ez így nagy vonalakban.


Van olyan ismerősöm, ahol a lány mindent eltűr, a férje meg egy beképzelt terpeszkedő nagyszájú majom, hát azt xar nézni. Meg olyan is van, ahol a nő a hárpia, a pasi meg behúzza fülét farkát mint egy kis nyuszika :)

Az se jobb.


Ha ilyet látok, általában a gyengét próbálom ösztönözni, az erősebbel meg kötözködök. Bár az ő dolguk, de engem akkor is zavar. Előttem viselkedjenek ember módjára, azt úgy elvárom tőlük. Ha nekem valami nem tetszik, simán rájuk szólok. Aztán hogy a hátam mögött mit csinálnak, az az ő magánügyük.

2010. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy nő fel akar nézni a párjára, az azért van túlhangsúlyozva és ezekkel a szavakkal sokszor megfogalmazva, mert a tradicionális nemi szerepek szerint a férfi a védelmező, erős, stabi, biztos pont, és ez minden nő ösztönös vágya, hogy egy ilyen férfi legyen mellette. Ez jelenti azt, hogy fel akarnak nézni a férfire, mint erős, védelmező emberre.


Ez azonban NEM alárendeltséget jelent, hanem kölcsönös tisztelettel működik egy kapcsolatban, vagyis ha a férfi is tiszteli a nőt emberileg. Attól, hogy a férfiak nem ezekkel a szavakkal mondják ki ezt az igényüket, ők is sokszor említik, hogy a párjukat tiszteletreméltónak kell találniuk, hogy beleszeressenek.


Az én kapcsolatomban is felnézek a páromra, mert hihetetlenül erős, kitartó, egyenes és intelligens férfi, ugyanakkor tudom és érzem is, hogy engem ő legalább ennyire tisztel és felnéz rám emberileg.


Tehát az, hogy valakire felnézünk, nem jelent sem alárendeltséget, se egyoldalú tiszteletet, hanem egyszerűen azt jelzi, hogy egy ember személy szerint tiszteli, becsüli, csodálja a párját bizonyos emberi tulajdonságok miatt, ami lehet kölcsönös és egyoldalú is akár.

2010. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!