Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokahúg lehet unokatestvér...

Unokahúg lehet unokatestvér és a testvér gyereke is?

Figyelt kérdés

Most költöztem másik megyébe.

Ahonnan én jöttem, ott az unokahúg, unokaöcs az a testvérünk gyereke. Az unokatestvér az az uncsi, uncsitesó, unokatestvér.


Van kolléganőm, akinek 16 éves tesója van, és azt hittem, hogy neki már van gyereke, mert állandóan az unokahúgról beszélt, aki odaköltözött hozzá. De az unokahúga (testvére gyereke) nem lehet, mert már 20 éves.


2021. dec. 5. 08:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
43%
Az a gáz csak, hogy össze lehet így keverni, értitek. Az unokahúg akkor jelentheti a testvéred lányát és a tőled fiatalabb lány unokatestvéredet is. De ez így megtévesztő, mert ha azt mondod unokahúg, akkor rengetegen félre érthetik, hogy te nem az egyikre, hanem a másikra gondoltál és a legtöbb ember nem pontosítja saját magát miután kimondta ezt a szót, hogy kire gondolt. Azt mondod unokahúgod és te a lány unokatesódra gondolsz, én meg azt hiszem hogy a tesód lányát értetted alatta.
2021. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
37%
persze, lehet ezt pontosítani, de attól még helyes a szóhasználat
2021. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a magyar nyelvben hibásan nevezik a testvérem gyerekét unoka...-nek, semmi köze az unokához, viszont az unokatestvéremmel a nagyszülőnk közös, ezért vagyunk unokatestvérek... A testvérem gyereke lehetne pl. testvérgyerekem, vagy ilyesmi. Bár nem vagyok nyelvész.
2021. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
70%

Amikor a nálam két évvel fiatalabb lány unokatestvéremet emlegetem, én is sokszor mondok unokahúgot, persze mindig kijavítanak, hogy nem az, hiszen unokatesóm, és nem a testvérem gyereke.

Azóta mindig kimondom így, hogy lányunokatesóm. Van, hogy hozzáteszem, hogy a nálam fiatalabb lányunokatesóm.

Pedig tök evidens lenne az unokahúg kifejezés is, szerintem.

2021. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!