Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokahúg lehet unokatestvér...

Unokahúg lehet unokatestvér és a testvér gyereke is?

Figyelt kérdés

Most költöztem másik megyébe.

Ahonnan én jöttem, ott az unokahúg, unokaöcs az a testvérünk gyereke. Az unokatestvér az az uncsi, uncsitesó, unokatestvér.


Van kolléganőm, akinek 16 éves tesója van, és azt hittem, hogy neki már van gyereke, mert állandóan az unokahúgról beszélt, aki odaköltözött hozzá. De az unokahúga (testvére gyereke) nem lehet, mert már 20 éves.


2021. dec. 5. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
igen, az unokatestvér is lehet unokahúg stb.
2021. dec. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteg embert hallok én is, akik valamiért unokahúgnak, unokanővérnek, unokabátynak és hasonlónak nevezik az unokatestvérüket. Hivatalosan az unokahúg (niece) az a testvéred lánygyereke, igen. Viszont ezt a szót rengetegen valamiért a tőlük fiatalabb korú lány unokatestvérükre is használják. Hogy miért azt ne kérdezd.
2021. dec. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
a testvéred is húgod, öcséd, nővéred, bátyád, akkor az unokatestvéred miért ne lehetne unokahúgod, öcséd, nővéred, bátyád? logikus
2021. dec. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Az unokahúgod a testvéred lánya.
2021. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5%
mi ez a lepontozás? ez valami bűn?
2021. dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy lehet! Ugye nem gondolod, hogy a szótárban találsz ilyen szócikket, hogy uncsi meg uncsitesó? Azok csak becézések, nem alapszó. Az unokatestvérből pedig nem derül ki a neme.
2021. dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
nekem anyám az unokahúgom, aki nagymamám testévérének a fiának a lánya
2021. dec. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Unokatestvér az ugy gyüjtőfogalom, ha valaki mögé teszi hogy öccs, báty, nővér, húg az meg már pontosít kicsit.
2021. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Thunderfairy ***** válasza:
62%
Unokaöcs és unokahug a testvéred gyerekei. Ennyi.
2021. dec. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

[link]

a sok okoskának, aki lepontoz

2021. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!