Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamát finoman, de határozo...

Nagymamát finoman, de határozottan hogy lehetne helyretenni? Vagy meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

Az én nagymamámról van szó, lányunknak a dédije. 70 éves, teljesen jól van. Viszont sok mindenben elég furcsán gondolkozik, és a saját elképzeléseit akarja mindenkire erőltetni.

Pl. régebben hogy miért kontaktlencsét hordok szemüveg helyett, vagy miért autóval járok bicikli helyett és hogy nem igaz, hogy nem bírja a gondolkodásomat megváltoztatni... Most, hogy anyuka lettem, már a babás témák szakértője is.

Már a terhességem alatt próbált beleszólni olyan dolgokba, amikhez szerintem rajtam kívül másnak nincsen köze. Hol szülök, hogyan szülök. Utána hogy mi az, hogy hozzánk már a hazamenetel másnapján jöttek látogatók, miért van itt nálunk minden nap a legjobb barátnőm, miért járok kávézóba, cukrászdába a gyerekkel stb. Vagy hogy miért hagyom az apjára. Miért jár hozzánk babatornáztató (gyógytornász, nincs semmi probléma, simán csak átmozgat, foglalkozik vele). Miért utaztunk vele már 3 hetes korában, mi az, hogy 5 naposan mi már sétálni mentünk vele, 6 hétig otthon kell lenni az újszülöttel...

És mikor mondom, hogy mi miért van, akkor meg aggodalmasan mondja, hogy nem igaz, hogy sosem hallgatok rá, hát ő csak jót akar, higgyem már el.


Nem akarom megbántani, de így élni nagyon zavaró. Mintha 12 éves lennék, akire egy Barbiet lehet rábízni maximum, és nem a saját gyerekét nevelő anyuka.


2021. nov. 28. 16:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
25%
Nézd, ő olyanokon ment át, amin te (ti) nem. A modern világ dolgait már csak részben tudja követni. Ráadásul nyilván viszonylag sok ráérő ideje van, hogy tanácsokat osztogathat.
2021. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
71%
Kinyitod a pici szádat, és megmondod hogy Nagyi, ne avatkozz bele a dolgaimba. Majd ha kíváncsi leszek a véleményedre, akkor megkérdezlek. Ne osztogasd kéretlenül a tanácsokat, mert meg fogom szakítani veled a kapcsolatot. Nagyon elegem van már belőle, köszi.
2021. nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
37%

Tudod, ki a fax engedné őt oda ilyenek után heti 1-2 alkalommal is. Te vagy a puhány, ezek után ne vinnyogj itt.

Ő már ki gyerekezte magát, ki unokázta magát. Neki az lenne már a dolga, hogy otthon pihengessen, főzőcskézzen vagy ha nagyon unja magát, kertészkedjen, elmenjen a saját gyerekeihez (anyádékhoz) vagy max messengeren felhívjon titeket. De az, hogy 70 évesen nem tudja lekötni magát, hanem hozzátok járkál belepofázni a dolgokba, nagyon nem adja. Ilyenekre ott van a saját anyád.

Nekem is él nagyanyám még, de biztos nem fogom beengedni a házamba, ha gyerekem lesz, mert állandóan ilyeneket csinál, mint a tied. 2 hetente egyszer átviszem majd talán egy órára a babát, hogy lássa és ennyi.

2021. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
69%

Honnan tud ilyen részletességgel a mindennapjaitokról?

Heti 1-2 látogatás alatt aligha lát meg ennyi mindent. Amíg ezt nem írtad, azt gondoltam, együtt laktok. Ha meg te mesélsz el neki mindent, csak azért, hogy mondhassa az ellenvéleményét, te meg felhúzhasd magad rajta - hát akkor nem vagy túl bölcs ember te sem.

2021. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerűen, tisztán, de nem sértően kell megmondani neki, ennél egyszerűbb út nincs.
2021. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
32%

Előveszed a facebookot és megmutatod, hogy nézd nagyi benne vagyok ilyen babás csoportban, innen tájékozódom. Ha bármi problémám van, akkor itt rögtön válaszolnak. Megmutatsz egy-két posztot, és megnyugtatod, hogy azért csinálod így, mert most a többség azt gondolja, hogy "így kell".


Pl. ha azt mondja, hogy nem szabad kivinni, akkor csak nagy szemekkel kell utána nézni és azt mondani, hogy "ez nem egy 30 évvel ezelőtti elv? Néhány éve bizonyították, hogy a gyerekeknek árt, ha az első heteket bent töltik.", "Mindenki így csinálja", "A gyerekorvos javasolta".

2021. nov. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!