Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamát finoman, de határozo...

Nagymamát finoman, de határozottan hogy lehetne helyretenni? Vagy meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

Az én nagymamámról van szó, lányunknak a dédije. 70 éves, teljesen jól van. Viszont sok mindenben elég furcsán gondolkozik, és a saját elképzeléseit akarja mindenkire erőltetni.

Pl. régebben hogy miért kontaktlencsét hordok szemüveg helyett, vagy miért autóval járok bicikli helyett és hogy nem igaz, hogy nem bírja a gondolkodásomat megváltoztatni... Most, hogy anyuka lettem, már a babás témák szakértője is.

Már a terhességem alatt próbált beleszólni olyan dolgokba, amikhez szerintem rajtam kívül másnak nincsen köze. Hol szülök, hogyan szülök. Utána hogy mi az, hogy hozzánk már a hazamenetel másnapján jöttek látogatók, miért van itt nálunk minden nap a legjobb barátnőm, miért járok kávézóba, cukrászdába a gyerekkel stb. Vagy hogy miért hagyom az apjára. Miért jár hozzánk babatornáztató (gyógytornász, nincs semmi probléma, simán csak átmozgat, foglalkozik vele). Miért utaztunk vele már 3 hetes korában, mi az, hogy 5 naposan mi már sétálni mentünk vele, 6 hétig otthon kell lenni az újszülöttel...

És mikor mondom, hogy mi miért van, akkor meg aggodalmasan mondja, hogy nem igaz, hogy sosem hallgatok rá, hát ő csak jót akar, higgyem már el.


Nem akarom megbántani, de így élni nagyon zavaró. Mintha 12 éves lennék, akire egy Barbiet lehet rábízni maximum, és nem a saját gyerekét nevelő anyuka.


2021. nov. 28. 16:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj mama, felnőtt ember vagyok, azt csinálok amit akarok, kérlek ne szólj bele. Majd ha valamit nem tudok megkérdezlek de addig nem kérek tanácsot. Te más világban voltál anyuka.
2021. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%

Miért jár hozzánk babatornáztató (gyógytornász, nincs semmi probléma, simán csak átmozgat, foglalkozik vele


Mondjuk simán lehet, hogy igaza van.

2021. nov. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
#1: Meglehetősen határozott és udvarias. Aki ezt nem érti meg harmadjára sem, azt le kell építeni.
2021. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Miért lenne igaza?

Számunkra minden percet és pénzt megér, főleg még az elején, amikor kb. még azt sem tudtuk, hogyan tornáztassuk, masszírozzuk a picit. És igenis jó ez már babakorban is, ugyanúgy, ahogy nekünk, felnőtteknek sem árt a sport, mozgás, átmozgatás.

Ártani biztosan nem ártunk neki ezzel, innentől pedig a mi dolgunk. :)

2021. nov. 28. 16:32
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Mit ül ott nálatok állandóan? Ha nektek kellemetlen, nem kell hívni.

Egyébként azért ilyen, mert unatkozik és kisebbségi érzése van, az kompenzálja. De nektek nem kell ebben partnernek lenni, viselkedjen kulturált felnőtt módra.

2021. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
41%
De most komolyan, miről beszélhet a mama? Mert szerintem semmi baj azzal, hogy neki ez a véleménye és elmondja. Gondolom, nem azonos könyveket olvastok, stb. A gyerek a közös téma, ennyi. Kötelezőwn csak azt mondhatja, amivel egyetértesz? Ha így lenne, kb soha nem kellene senkivel beszélgetni.
2021. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%
A nagyi kontrollmániás, ennyi idősen már nem fog megnevelődni, ez van. Ha ennyi mindent tud rólatok, biztos együtt laktok, ez sok fogcsikorgatással fog még járni, ezért nem költözünk össze.
2021. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Heti egyszer találkozunk, maximum kétszer. Akkor megy ez, de nonstop. Elmondtam már neki, hogy felnőtt nő vagyok, van szám és elég határozottan képes vagyok segítséget kérni, ha valami nem megy. De amíg ezt nem teszem, addig nem kellenek a kéretlen tanácsok.



Ha huszonx év alatt, amióta élek, csak a gyerek lehet nálunk a közös téma, akkor ott nagy gondok lennének... És ne, ne mondja el a véleményét, kéretlen tanácsát, ha nem kérdezem.

2021. nov. 28. 16:38
 9/26 anonim ***** válasza:
59%
Fú, ez nagyon sok! Havi 1, és ahogy elkezd okoskodni, kimész, és csak 10 perc múlva mész be, ezt korlátlanul ismételve. Meg fogja tanulni a határaidat, nem hülye.
2021. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én az unokázástól sem akarom megfosztani, mert tényleg látszik rajta, hogy rajongásig szereti a picit, de ezek az okoskodások, kéretlen tanácsok nem hiányoznak egyáltalán.
2021. nov. 28. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!