Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamát finoman, de határozo...

Nagymamát finoman, de határozottan hogy lehetne helyretenni? Vagy meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

Az én nagymamámról van szó, lányunknak a dédije. 70 éves, teljesen jól van. Viszont sok mindenben elég furcsán gondolkozik, és a saját elképzeléseit akarja mindenkire erőltetni.

Pl. régebben hogy miért kontaktlencsét hordok szemüveg helyett, vagy miért autóval járok bicikli helyett és hogy nem igaz, hogy nem bírja a gondolkodásomat megváltoztatni... Most, hogy anyuka lettem, már a babás témák szakértője is.

Már a terhességem alatt próbált beleszólni olyan dolgokba, amikhez szerintem rajtam kívül másnak nincsen köze. Hol szülök, hogyan szülök. Utána hogy mi az, hogy hozzánk már a hazamenetel másnapján jöttek látogatók, miért van itt nálunk minden nap a legjobb barátnőm, miért járok kávézóba, cukrászdába a gyerekkel stb. Vagy hogy miért hagyom az apjára. Miért jár hozzánk babatornáztató (gyógytornász, nincs semmi probléma, simán csak átmozgat, foglalkozik vele). Miért utaztunk vele már 3 hetes korában, mi az, hogy 5 naposan mi már sétálni mentünk vele, 6 hétig otthon kell lenni az újszülöttel...

És mikor mondom, hogy mi miért van, akkor meg aggodalmasan mondja, hogy nem igaz, hogy sosem hallgatok rá, hát ő csak jót akar, higgyem már el.


Nem akarom megbántani, de így élni nagyon zavaró. Mintha 12 éves lennék, akire egy Barbiet lehet rábízni maximum, és nem a saját gyerekét nevelő anyuka.


2021. nov. 28. 16:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%
Megmondod neki, hogy mama ez az én gyerekem úgy ártok neki ahogy én akarok, cserébe ha baja lesz nem kérem majd a segítséged.
2021. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Mivel ártanék a gyerekemnek, ugyan kérlek?

Hogy van szakember, aki már szinte az első perctől foglalkozik vele, figyeli a mozgását, fejlődését? Hogy már pár napos korától naponta minimum 2x1-1,5 órát megyünk vele levegőzni, sétálni és nem két hónapig ültem vele itthon egyedül a 4 fal között?

Azta, valaki hívja rögtön a gyámügyet! :)

2021. nov. 28. 16:48
 13/26 anonim ***** válasza:
37%
Nem biztos, hogy annyira szereti, csak unatkozik és szeret fontoskodni. Akkor ha nem akarod ritkítani, akkor az eddigi gyakoriság mellett hagyd ott, ahogy elkezdi az észt osztani. Nem akar ő se magára maradni, inkább alkalmazkodik majd.
2021. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
Miért ártanál? Covidos, influenzás időben minden nap kávézóba és cukrászdába cipelni mikor még kb 0 immunrendszere van nem ártó dolog szerinted?
2021. nov. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
61%

"Mert így tartjuk helyesnek"


Hogy a felhozott példákról mi a véleményem, azt meg megtartom maagamnak

2021. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Már 8 hónapos nagylány, eddig semmi egészségügyi problémája nem volt (lekopogom). Persze, óvatosnak kell lenni, de azért nem is kell bezárkózni, megszakítani mindenkivel a kapcsolatot.


Ez ugyanolyan, hogy mi a covidos lezárások alatt is utaztunk, ahová lehetett és biztonságosnak ítéltük (akár negatív tesztekkel még az oltás előtt). Mégsem lettünk betegek soha szerencsére. Ezzel szemben itt van a szomszédunk, aki a munkahelyén és a szupermarketen kívül sehová nem megy lassan két éve szinte, háromszor volt covidos eddig...

2021. nov. 28. 17:07
 17/26 anonim ***** válasza:
34%
Oké a te dolgod. Csak ne sírjon a szád ha baja lesz a gyerekednek. Több gyerek, picik is vannak most kórházban
2021. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan azért, mert az anyukájuk 3 percre bement velük venni kávét magának a reggeli, vagy délutáni séta közben.
2021. nov. 28. 17:15
 19/26 anonim ***** válasza:
85%

A kérdés nem arról szólt, szerintetek jól csinálja e amit csinál. Ugyanolyanok vagytok mint a nagymama :D


Szerintem mond azt neki, hogy köszönöd a tanácsokat, megfontolod és döntesz úgy ahogy jónak látod. Így talán nem érzi azt, hogy egyből elvetetted az ötletét.

2021. nov. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Persze, dehát az egyik válaszoló nagyon szeret belekötni minden mondatomba. Hogy miért foglalkozik gyógytornász a kislányunkkal, miért viszem magammal, ha kávézóba is megyek, hogy merem az apjára is hagyni. Ezek a gyereket nagyon is veszélyeztető dolgok, hiszen amíg le nem érettségizi, itthon kéne vele üljek.
2021. nov. 28. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!