Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire ragaszkodnak a nők...

Mennyire ragaszkodnak a nők és férfiak a nemi szerepükhöz?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy mennyire ragaszkodnak a nők a rájuk rót feladatokhoz pl.: gyereknevelés, főzés, kapcsolatok ápolása, illetve a férfiak a szereléshez, hivatalos tennivalók elvégzéséhez?

Van olyan aki egyszerűen azért nem foglalkozik a másik nem feladataival, mert nem érdekli, nem tud vele mit kezdeni?


2010. szept. 4. 17:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
91%

nálunk van is ebből probléma...

amikor összejöttünk, azt szerette bennem, hogy karakán, szókimondó, hóbortos vagyok... nem szeretek takarítani, mosogatni, nem kedvelem a gyerekeket, imádom az autómat...


amióta együtt élünk sokszor hozzám vágta, hogy nem vagyok elég házias és önzetlen.

az anyja a megtestesült háziasszony, tudom, hogy ő traktálja...


miért kell feltétlenül mintaasszonynak lenni?!

és ha nem akarok az lenni?

a férfiakon sem lehet kiigazodni...

az elején még szeretik, hogy más vagy, mint a többi, aztán előbb utóbb Te is állj be a sorba...


:/


24N

2010. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Attól függ kinek mi a foglalkozása és a férfi mennyire szeretné, hogy a feleség is sikeres legyen. A harmonikus kapcsolathoz nem árt, ha a férj nem önzőzik és a nő ambícióit támogatja, különben megkeseredettek lesznek mindketten.

Egy férfi, ha nem szeretné, hogy a nő érvényesüljön, akkor a saját anyja (anyós) segítségével simán megakadályozhatja, hogy a nő szülés után érvényesülni tudjon.


Nálunk, ha érdekel:


Eléggé felhigult a női férfi hagyományos szerep, bár én még mindig azt mondom, hogy időnként el vagyok nyomva.

A gyereknevelés (még csecsemő): alapvetően közös feladat, bár jelenleg én etetem többet, valószínűleg iskola után különórára majd a férjem viszi át, mert ő ki tud lógni a munkahelyéről, én meg nem. Haza viszont én viszem, mert munkaidő után a férjemnek van két ügyfele, akikhez hetente eljárkál.

Főzés: hát azt még a terhesség alatt sem szerettem meg, marad a kajajegy és a mirelit, hétvégén a férjem főz úgy, hogy hétfőre is maradjon.

Szerelés: tudok kapcsolót és biztosítékot cserélni, de nem szeretem csinálni, félek az áramtól

autót egyikünk sem szerel, az egy külön szakma

kerti munkát csak én végzek

felújítást a ház körül szintén, takarítani is szinte csak én szoktam

mosást nem vagyok hajlandó a férjem helyett csinálni, ő is mosogat

hivatalos ügyek intézése: felváltva szoktuk, olyan még nem volt, hogy csak ő intézett volna ilyesmit

kapcsolatok ápolása: hát ebben elég hanyag vagyok nő létemre

2010. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

19:22 ez érdekes... van egy lányod, de te magad is lánynak tartod magad?:)

freudi elszólás...

talán korán jött az a baba.

2010. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ez nálam minden esetben máshogy van. Pl nő vagyok és nem akarok gyereket soha. Viszont szívresen főzök, mosok, takarítok, de a favágás, fűnyírás is érdekel sőt lehet jobban mert az legalább a természetben van. Viszont szerelés, kocsik, sport stb ehhez nem értek tehát nem csinálom de nem is érdekel. Aztán szeretek egy férfi mellett nő lenni jó néha egy kicsit gyengének lenni, elengedni magad a férfi mellett, viszont általában azért nem hagyom el magam. Szóval nálam ez nincs csoportosítva, minden egyes dolgot külön döntök el, nem hogy ne az női szerep akkor ezt nekem. Szóval a szőr is feláll a hátamon ha engem bele akarnának kénszeríteni egy hagyományos női szerepbe, hogy otthon neveljem a gyereket meg ápoljam a kapcsolatot, de azért elférfiasodni sem akarok teljesen.
2010. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én ragaszkodok a női szerephez, bár még nincs saját családom:) De imádok főzni, szeretem a házimunkát, sokat törődök a barátommal (persze ő ezt viszonozza), olyan "takaros kis feleség"jelölt vagyok:)
2010. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!